انتظار حمایت بیشتری از مسؤولان شهری جویبار داریم/درخواست ایجاد بانک اطلاعاتی جامعه خیران و مهرجویان جویباری

تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 49560 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول خیریه آبشار عاطفه‌های جویبار:

انتظار حمایت بیشتری از مسؤولان شهری جویبار داریم/درخواست ایجاد بانک اطلاعاتی جامعه خیران و مهرجویان جویباری

مازندشورا: مسؤول خیریه آبشار عاطفه‌های شهرستان جویبار گفت: تعداد مسؤولان شهری که با ما همکاری دارند به تعداد انگشتان دست است و امیدواریم این تعامل و حمایت در آینده بیشتر شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان جویبار، احسان و نیکوکاری بخش مهمی از فرهنگ دینی و ملی مردم ایران  است و گستردگی آن در  کشور نشان از اهتمام تاریخی مردم این مرز و بوم به امور خیریه و نیکوکاری دارد چراکه هستند انسان‌های نیازمند بسیاری که علی‌رغم نداشتن شرایط مالی و اقتصادی مناسب، از مناعت طبع بهرمند هستند و هرگز دست کمک‌خواهی به سوی کسی دراز نکرده و نمی‌کنند.

در کنار نهادهای دولتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نهادهای غیردولتی و مؤسسات خیریه هم وجود دارند که گاهی از نهادهای دولتی جلوتر بوده و گوی سبقت در کارهای خیر را می‌ربایند که مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها یکی از آنها است و در آن مردمی از همین شهر دست‌های پر مهر و معرفت‌شان را به هم داده‌اند تا دست نیازمندان جویباری را بگیرند.

مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های شهرستان جویبار از سال 94 شروع به کار کرد ولی به‌دلیل نداشتن عملکرد قابل قبول چندان مؤثر نبود و استارت جدی آن از سال 96 زده و کارها به‌صورت جدی انجام شد.

این مؤسسه تنها مؤسسه مردم‌نهاد ملی کشوری است که از سال 84 توسط خیرین از مشهد شروع به‌کار کرد و هدف آن فقرزدایی و کمک به جامعه محرومان بوده و هست.

مسؤول خیریه آبشار عاطفه‌های جویبار ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه این مؤسسه از سال 96 فعالیت خود را به‌صورت جدی شروع کرد و با 100 پرونده کار را آغاز کردیم، اظهار کرد: در حال حاضر 219 پرونده در این مؤسسه وجود دارد که متعلق به مهرجویان تحت پوشش از شهرستان جویبار و روستاهای اطراف آن است.

 

 

کوثر علیزاده افزود: در نخستین گام که با میلاد امام رضا(ع) متقارن بود کارناوال جهیزیه داشتیم و برای 500 نوعروس مازندرانی کمک جهیزیه اهدا شد که سهم شهرستان جویبار 28 عروس خانم و 3 آقا داماد بوده است.

وی تصریح کرد: در آستانه فرا رسیدن سال نو تحصیلی پوشاک و بسته تحصیلی برای تمام مهرجویان تحت پوشش مؤسسه در نظر گرفته شد که بیشتر آن توسط خیران و کسبه‌ جویباری اهدا شد.

مسؤول خیریه آبشار عاطفه‌های جویبار با بیان اینکه علاوه بر 219 پرونده مهرجویان که ثبت شده است مراجعاتی به صورت متفرقه هم داشتیم که با آوردن تأییدیه از شورا یا دهیاری شامل دریافت بسته غذایی و تحصیلی شدند، اظهار کرد: هر کیف مهربانی که داده شد در حدود 150هزار تومان ارزش مادی داشت.

علیزاده افزود: به مناسبت سال جدید هم 300 بسته غذایی توسط خیران آماده و به تعدادی از افراد تحت پوشش کمیته امداد هم اهدا شد.

وی پرداخت وام اشتغال به 6نفر، اعزام مهرجویان به کربلای معلی و مشهد مقدس، برپایی سفره ایتام ، ترمیم و بازسازی منازلمهرجویان را بخشی از خدمات آبشار عاطفه‌های جویبار برشمرد و گفت: تمامی کارهای ما با کمک خیران انجام می‌شود و در حال حاضر یک‌هزار و 800 خیر با ما همکاری دارند.

مسؤول خیریه آبشار عاطفه‌های شهرستان جویبار ادامه داد: به کمیته امداد و بهزیستی درخواست دادیم تا با همکاری هم یک بانک اطلاعاتی کامل و جامع از خیران و مهرجویان نیازمند ایجاد کنیم که امیدواریم بعد از توزیع سبد غذایی ماه رمضان استارت این کار زده شود.

علیزاده با بیان اینکه در حال حاضر شعبه کوهی‌خیل و گیلخواران ما که مهمترین وظیفه آن پذیرایی از ایتام است چشم انتظار کمک مالی وعده داده شده است، گفت: تعداد مسؤولان شهری که با ما همکاری دادند به تعداد انگشتان دست است و امیدواریم این تعامل و حمایت در آینده بیشتر شود.

86044/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #جویبار #خیریه #مؤسسه #آبشار #مهرجویان #عاطفه‌های #خیران #شهرستان #مسؤول #امداد #علیزاده #غذایی #همکاری #تحصیلی #نهادهای #پرونده #اینکه #کمیته #جویباری #داشتیم #مسؤولان #جهیزیه #درخواست #افزود #بیشتر #حمایت #تعداد #امیدواریم #انتظار #ایتام #اظهار #ایجاد #بهزیستی #نیکوکاری #دولتی #نیازمند #دارند #کارهای #اطلاعاتی #به‌صورت #استارت #جامعه #نداشتن

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انتظار حمایت بیشتری از مسؤولان شهری جویبار داریم/درخواست ایجاد بانک اطلاعاتی جامعه خیران و مهرجویان جویباری

*

*


X https://sport45.site/