تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:34

کد مطلب: 49564 چاپ به اشتراگ گذاشتن

افتتاح پارک ترافیک کودک تربت حیدریه

مازندشورا: شهردارآنلاین: با حضور مسوولان پارک ترافیک کودک تربت حیدریه با هزینه بازسازی حدود 300 میلیون ریالی از منابع شهرداری این شهر افتتاح شد.

مازندشورا:هدف از راه اندازی و بازسازی این پارک، آموزش فرهنگ ترافیک به کودکان به عنوان یکی از اساسی ترین مباحث مربوط به فرهنگ سازی و افزایش توجه و احترام به مقررات و قوانین ترافیکی در شهرها عنوان شده که می توان آن را زیر بنای تصمیمات و اقدامات بعدی در این زمینه دانست. 
در گزارش چهارشنبه روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری تربت حیدریه تصریح شده است که با توجه به پائین بودن سطح توجه به محیط اطراف در کودکان و بیشتر بودن سطح خطر پذیری آنها برنامه ریزی برای ارتقای سطح فرهنگ ترافیک و افزایش سطح آگاهی آنها مورد تاکید قرار دارد.
کودکان را باید از سن سه سالگی به تدریج با ترافیک شهری آشنا کرد. در آموزش مسایل مختلف به کودکان باید حوصله و صبر کافی داشت و زمان مناسب را برای یادگیری کودک در نظر گرفت. بنابراین یک نوجوان 15 ساله باید با کلیه موارد ایمنی ترافیکی آشنا شده باشد.
در این پارک ، آموزش های ترافیکی مطابق با روحیات و شرایط ذهنی کودکان انجام می شود . 
از سوی دیگر باید به یاد داشت که آموزش های صرفا تئوریک حالت جذابی نداشته و واکنش کودکان پس از مدتی نسبت به ادامه روند آموزش منفی خواهد بود از اینرو لازم است شرایط آموزشی و فرهنگی به صورتی مهیا شود که ضمن اثر بخشی بر روی ذهن و روان کودکان جذابیت لازم را نیز برای این رده سنی فراهم نماید.
پارک های آموزش ترافیک یکی از ابزارهای موثر برای رسیدن به این مهم می باشد. در این پارک ها محیط و شبکه معابر شهری در ابعادی کوچکتر ولی با تجهیزاتی مشابه آن شبیه سازی می شود و کودکان با راهنمایی و هدایت مربیان و همچنین با استفاده از تجهیزات آموزشی با محیطی مشابه شبکه معابر شهری و مقررات راهنمایی و رانندگی آشنا می شوند.
آموزش ها در این مجموعه به دو صورت عملی و نظری برای دانش آموزان ارائه می شود؛ آموزش های نظری در مکان هایی از جمله کلاس و سالن آمفی تئاتر و آموزش های عملی در فضاهای باز که شامل شبکه معابر، میادین، تقاطع ها، مسیرهای دوچرخه سواری، پیاده روها و.... ارایه می شود.
در آیین افتتاح پارک ترافیک تربت حیدریه معاون امور عمرانی فرمانداری ،اعضای شورای اسلامی شهر ، معاونت خدمات شهری، ریاست و جانشین لیس راهور ، رییس محیط زیست ،رئیس اداره پارک ها و فضای سبز و سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری تربت حیدریه و برخی از مسولین حضور داشتند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #آموزش #کودکان #ترافیک #حیدریه #ترافیکی #فرهنگ #معابر #شرایط #آموزشی #راهنمایی #شهرداری #مشابه #مقررات #عنوان #افزایش #افتتاح #فرهنگی #مدیریت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افتتاح پارک ترافیک کودک تربت حیدریه

*

*


X https://sport45.site/