تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:36

کد مطلب: 49566 چاپ به اشتراگ گذاشتن

راه اندازی سوله بحران درکهگیلویه و بویراحمد

مازندشورا: شهردارآنلاین: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:سوله بحران برای استفاده در مواقع بحرانی از جمله زلزله در یاسوج مرکز این استان راه اندازی می شود.

مازندشورا:علی محمد احمدی اظهار داشت: کار راه اندازی سوله بحران برای مواقع اضطراری هرچه سریع تر با پیگیری هلال احمر و از طریق شهرداری و معاونت عمرانی در این استان اغاز می شود.
وی افزود: تمامی نیروهای امدادی جمعیت هلال و دیگر دستگاه های کمک رسان باید از آمادگی لازم برای مقابله با حوادث و بلایای احتمالی برخوردار باشند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: منطقه دنا روی یک گسل زلزله خیز واقع شده با این وجود گسل دنا چندان خطر آفرین نیست.
به گفته وی ، سازند منطقه دنا، منطقه ای قوی است و نگرانی وجود نخواهد داشت.
احمدی دانش مردم درباره پدیده زلزله را ناکافی دانست و تاکید کرد که زلزله امری اجنناب ناپذیر است که باید با آموزش مناسب مردم در این مواقع از خطر های احتمالی کاست.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود که 6 نقطه امن برای اسکان اضطراری مردم یاسوج و با کاربری بحران به زودی در این شهر شناسایی و جانمایی می شود. 
عزیز فیلی افزود: این تصمیم با توجه به بروز چند زلزله و پس لرزه در روزهای اخیر در شهرهای یاسوج، سی سخت و چیتاب گرفته شد.
وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد متولی شناسایی و جانمایی این 6 نقطه در شهر یاسوج هستند.
فیلی بیان کرد: این 6 نقطه غیر قابل فروش و یا واگذاری در سال های آینده خواهند بود.
وی عنوان کرد: باید زیرساخت های لازم برای مواقع بحران در این 6 نقطه پیش بینی و لحاظ شود.
پنج زمین ‌لرزه 2.5 تا 5.2 ریشتری از صبح چهارشنبه 12 اردیبهشت تا بامداد دوشنبه 17 اردیبهشت امسال شهرهای یاسوج، سی سخت و چیتاب کهگیلویه و بویراحمد و کُمه استان اصفهان را لرزانده است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بویراحمد #کهگیلویه #افزود #زلزله #یاسوج #بحران #مواقع #منطقه #شناسایی #چیتاب #اردیبهشت #اداره #شهرهای #جانمایی #استاندار #اضطراری #احمدی #عمرانی #استان #اندازی #احتمالی #ایرنا

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : راه اندازی سوله بحران درکهگیلویه و بویراحمد

*

*


X https://sport45.site/