تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 49574 چاپ به اشتراگ گذاشتن

راه‌اندازی قطار شهری از عقدای اردکان تا مهریز

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیر کل راه و شهرسازی یزد با اشاره به سکونت 80 درصد جمعیت استان در محور عقدا تا مهریز، راه‌اندازی قطار حومه‌ای شهری در این مسیر را از مطالبات مردمی و راهکاری مناسب برای اجرای طرح‌های حمل و نقل ترکیبی در استان دانست.

مازندشورا:محمدرضا نقصان محمدی از طرحهای در دستور کار بخش حمل و نقل استان را راه‌اندازی قطار حومه شهری در راستای وعده ایجاد طرح‌های حمل و نقل ترکیبی در استان ذکر کرد و گفت: اجرای این طرح بزرگ که مطالبات مردمی و از راهکاری موثر در توسعه حمل و نقل شهری با توجه به زندگی 80 درصد جمعیت استان در این محدوده محسوب می‌شود، نیاز به هماهنگی‌های مفصل و وحدت کلام بین دستگاه‌های مرتبط دارد.

وی با بیان این که مسیر پیشنهادی طرح از عقدای اردکان تا مهریز تعیین شده است، اظهار کرد: هر چند بخش زیادی از مسیر ریلی این محدوده دوخطه است ولی مشاور در حال بررسی و مطالعات زیرساختی در مورد این طرح است و امیدواریم با پیگیری ‎‎ هایی که در حال انجام است به نتیجه برسد.

نقضان محمدی از احتمال انتقال بخش باری حمل و نقل ریلی استان به خارج از حوزه شهری برای فعالیت بهتر قطار حومه‌ای استان نیز خبر داد و گفت: البته این موضوع منوط به تصویب طرح نهایی و نتایح مطالعات کارشناسی در مورد نحوه اجرتی این طرح است.

وی یکی دیگر از طرح ‎‎ های در دست پیگیری اداره کل راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل را برگزاری همایش بین المللی TOD با موضوع ایستگاه‌های آینده به میزبانی یزد اعلام و تصریح کرد: قرار است این همایش که هر ساله در یکی از کشورهای دنیا برگزار می‌شود، در سال 2019 میلادی پیرامون مباحث توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل در شهر جهانی یزد برگزار شود.

این مسئول از سفر قریب الوقوع معاون وزیر راه و شهرسازی به یزد برای انجام هماهنگی‌های لازم جهت این میزبانی توسط یزد خبر داد و گفت: رایزنی‌هایی را در این زمینه با شورای شهر و شهرداری یزد نیز خواهیم داشت.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #استان #موضوع #پیگیری #شهرسازی #همایش #برگزار #میزبانی #مطالعات #محدوده #اردکان #عقدای #مهریز #محمدی #راه‌اندازی #توسعه #هماهنگی‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : راه‌اندازی قطار شهری از عقدای اردکان تا مهریز

*

*


X https://sport45.site/