تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 20:30

کد مطلب: 49579 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مشکلات پرداخت نشدن سهم شهرداری هاازعوارض

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار بیدخت گفت: قانون سال ۹۷ که سهم عوارض شهرداری ها را از محل فروش فرآورده های نفتی به هدفمندی یارانه ها اختصاص داده در آینده برای شهرداری ها مشکل ساز خواهد شد.

مازندشورا:محمد میر بیدختی اظهار کرد: شهرداری های کوچک مانند این بخش همیشه درگیر مشکلات مالی بوده اند ولی امسال در قانون بودجه ۹۷ عوارض شهرداری ها از محل فروش فرآورده های نفتی را به هدفمندی یارانه ها داده اند که این موضوع مشکل جدی برای شهرداری ها ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: درست است که نگاه به شهرداری ها به سمت مستقل شدن بوده ولی با برداشتن این قانون دست شهرداری ها بسته خواهد شد و با توجه به بدهی هایی که دارند یکی از اصلی ترین منبع های درآمدی آنها گرفته شده است.

میربیدختی گفت: با پیگیری های که صورت گرفته و رویکرد استان که گردشگری می باشد برای پارک گردشگری بیدخت اعتبار ملی اختصاص خواهد یافت و با توجه به حضور مسافران جنوب کشور و حتی  زائران پاکستانی مرقد امام رضا(ع) این پارک محل استراحت خوبی برای آن ها خواهد بود.

شهردار بیدخت تصریح کرد: در حالی که درآمدهای شهرداری ها کم بوده و شهرداری مانند بیدخت در ماه بالای ۱۰۰ میلیون تومان هزینه جاری دارد که ۷۰ درصد آن مربوط به حقوق و مزایا می باشد.

میر بیدختی درآمدهای پایدار شهرداری را یکی از راه های رفع مشکلات دانست و افزود: شهرداری ها با توجه به نگاه مستقل شدن ها باید به سمت درآمدهای پایدار حرکت کنند که در همین راستا ۹ پروژه درآمد زا برای شهرداری بیدخت تعریف کرده ایم که می تواند این این پروژه ها به کارخانه آسفالت،پمپ بنزین،هتل و تکمیل وسایل و ماشین آلات راه سازی اشاره کرد.

وی افزود: شیوه نامه سرمایه گذاری شهرداری بیدخت را تدوین کرده ایم و هیئت عالی ما در این حوزه فعال شده است تا بتوانیم با جذب سرمایه گذار در بخش های مختلف اقدامات خوبی را انجام دهیم.

شهردار بیدخت خاطرنشان کرد: بافت فرهنگی تاریخی بیدخت به همراه ۲۰ اثر تاریخی و آیین های سنتی این شهر می تواند زمینه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را مهیا سازد و از سویی پس از ثبت مراسم «حسن حسین»به دنبال ثبت «چادربیدختی»که از تولیدات صنایع دستی این شهر می باشد در آینده هستیم.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #بیدخت #درآمدهای #سرمایه #مشکلات #گردشگری #افزود #تواند #بیدختی #گذاری #پروژه #تاریخی #مانند #گرفته #قانون #شهردار #مستقل #پایدار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مشکلات پرداخت نشدن سهم شهرداری هاازعوارض

*

*


X https://sport45.site/