مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4958 -تاریخ انتشار : یکشنبه 10 مرداد 1395 -ساعت : 12:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امانی در تشریح اقدامات شهرداری در جهت شفاف سازی مالی مطرح کرد:

رایه گزارش صورت درآمد و هزینه های شهرداری هر 6ماه

مازندشورا: معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: به رغم حجم فوق العاده زیاد مأموریت های شهرداری تهران و گردش مالی 85 هزار میلیارد تومانی 5 سال اخیر مدیریت شهری، خوشبختانه هیچ پرونده ای با عنوان فساد مالی برای مدیران شهری در مراجع قانونی مطرح نشده است.

مازندشورا:

بلدیه|امانی از مهم ترین اقدامات شهرداری تهران در مبارزه با فساد اداری و شفافیت مالی را توسعه فناوری و سیستم های مکانیزه خواند و گفت: تولید و توسعه سرویس های نرم افزاری مورد نیاز درون سازمان شهرداری تهران  تا پایان سال 94 به تعداد 127 سرویس رسیده است.به گفته وی در سال94 سامانه امور قراردادهای پیمانکاران و مناقصات در تمامی معاونت ها و ستاد شهرداری و مناطق راه اندازی شده و کلیه مناقصات و قراردادهای شهرداری در این سامانه ثبت و مراحل آن قابل رصد و شناسایی است.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از استقرار سیستم جامع مالی (فاینانس) در تمامی واحدهای شهرداری تهران حتی سازمانها و شرکت ها خبر داد و گفت: با تأکید و دستور اکید شهردار پایتخت این سیستم عملیاتی شده و کلیه فرایندهای مالی شهرداری از درخواست وجه تا صدور چک و پرداخت صورت وضعیت ها در این سامانه ثبت و ضبط شده و کاملاً شفاف است.
امانی یکی از مهم ترین سیستم های جامع شهرداری تهران در راستای شفاف سازی و مبارزه با فساد را سیستم شهرسازی اعلام و بیان کرد: این سیستم از دفاتر خدمات الکترونیک تا شهرسازی مناطق و نواحی به صورت یکپارچه فعال بوده و کلیه فرآیندهای صدور پروانه ساخت تا پایان کار را در حوزه شهرسازی در بر می گیرد.
امانی در ادامه به 60 سرویس الکترونیکی که به شهروندان خدمات ارایه می کند اشاره و اظهار کرد: شهرداری تهران در راستای رسیدن به شهر الکترونیک این 60 سرویس را از طریق وب سایت شهرداری در اختیار شهروندان قرار داده و همه روزه تعداد زیادی از شهروندان بدون مراجعه حضوری و از طریق این سیستم ها خدمات دریافت می کنند . به عنوان نمونه در سال 94 حدود نیم میلیون نفر برای دریافت کارت طرح ترافیک، بالغ بر 540هزار نفر برای بلیت الکترونیک، حدود 400هزارنفر برای طرح ترافیک روزانه، بیش از 70هزار نفر برای پرداخت عوارض نوسازی و تعداد 119هزار نفر برای نقشه یابی شهر تهران از این سیستم ها استفاده کرده اند.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران به سرویس های موبایلی راه اندازی شده توسط شهرداری تهران پرداخت و گفت: 18 سرویس در این زمینه در دسترس شهروندان قرار گرفته است که استعلامات شهرسازی، طرح تفصیلی، بافت فرسوده، فیش های نوسازی و کسب و پیشه و پسماند جزیی از این خدمات غیرحضوری است.
امانی در ادامه به 2 سامانه 137 و 1888 شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: این 2 سامانه مکمل هم بوده و 24 ساعته در خدمت شهروندان هستند که یکی پاسخ به درخواست های فوری و اضطراری شهروندان در حوزه خدمات شهری بوده و دیگری مسئولیت ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان یا به بیان دیگر نظارت همگانی و مردمی بر شهرداری را برعهده دارد و نقش موثری در ارتقاء سلامت اداری و شفافیت عملکرد شهرداری ایفاء کرده اند.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اقدامات دیگر شهرداری در راستای شفافیت مالی و ارتقاء سلامت اداری را ارائه تفریغ بودجه سالیانه به شورای اسلامی شهر برابر قانون در زمان مقرر دانست و تصریح کرد: علاوه بر این گزارشات تلفیقی صورت های مالی شهرداری – سازمانها و شرکتهای تابعه- نیز به رغم اینکه الزامی قانونی وجود ندارد در اختیار حسابرسی شورا قرار می گیرد.
به گفته امانی ارایه گزارش صورت درآمد و هزینه ها هر 6 ماه یکبار و ارسال آن به شورای اسلامی شهر و انتشار آن در وب سایت شهرداری جهت اطلاع عموم مردم و برگزاری مجامع سازمانها و شرکت های شهرداری به صورت منظم و در 3 ماهه اول هر سال از دیگر اقدامات شهرداری در این زمینه است.
معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در ادامه در پاسخ به ابهامات و سوالات مطرح شده در خصوص هزینه تونل طبقانی صدر گفت: شهرداری تهران در تاریخ 28/2/95 طی نامه ای رسمی هزینه های انجام شده پل طبقاتی صدر و تونل نیایش را به شورای اسلامی شهر تهران (نماینده درخواست کننده) ارسال کرده که طی آن هزینه های انجام شده به تفکیک پیمانکاران، صورت وضعیت کارکرد، تعدیل، هزینه عوارض و مالیات و سایر، تسعیر ارز و هزینه مالی در هر 2 پروژه بصورت شفاف اعلام شده است.
امانی با پرداختن به اعلام دقیق بدهی شهرداری تهران به پیمانکاران و اشخاص حقیقی، این موضوع را به 4 بخش پیمانکاران، بدهی بابت املاک طرح ها، بیمه و مالیات و سایر تقسیم کرد و گفت: گزارش شفاف و دقیق این بدهی ها نیز آماده است که در جلسه شورای اسلامی شهر تهران ارایه می شود.

وی درخصوص هزینه های انجام شده در نمایشگاه شهرآفتاب نیز بیان کرد: گزارش هزینه های این پروژه ملی نیز به تفکیک سال بر اساس بودجه مصوب شورای اسلامی شهر تهران در حال نهایی شدن است و بزودی به شورای اسلامی شهر تقدیم خواهد شد.
معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران ادامه داد: طی 5 سال گذشته حدود 85000میلیارد تومان در شهر تهران کار عمرانی – سرمایه گذاری و توسعه ای شده و بابت نگهداشت و اداره کلان شهر تهران هزینه شده اما خوشبختانه یک پرونده فساد مالی در مراجع نظارتی و قضایی برای مدیران شهرداری مطرح نشده است.
معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تاکید کرد: 4 هیأت رسیدگی به تخلفات اداری در شهرداری تهران با حکم شهردار پایتخت فعال است و به گزارشات واصله از بازرسی کل کشور و بازرسی و حراست شهرداری تهران برابر موازین قانونی رسیدگی و با افراد متخلف قاطعانه برخورد می شود. 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - تهران - شورای - هزینه - توسعه - سیستم - شهروندان - معاون - برنامه - امانی - سرویس - اسلامی - سامانه - خدمات - گزارش - اقدامات - شهرسازی - پیمانکاران - ادامه - اداری - الکترونیک - ارایه - پرداخت - راستای - اعلام - درخواست - تعداد - شفافیت - درآمد - بودجه - ارتقاء - نوسازی - زمینه - سلامت - برابر - پروژه - رسیدگی - بازرسی - تفکیک - ارسال - گزارشات - قانونی - عوارض - دریافت - مناطق - تمامی - وضعیت - اندازی - پایتخت - سازمانها - مناقصات - قراردادهای - اختیار - شهردار - اشاره - مبارزه - پایان - ترافیک -

نظر شما در مورد : رایه گزارش صورت درآمد و هزینه های شهرداری هر 6ماه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها