تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 21:22

کد مطلب: 49588 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آغاز بهسازی ومرمت حمام تاریخی بهشت گلپایگان

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار گلپایگان گفت: بهسازی و مرمت حمام تاریخی بهشت گلپایگان آغاز شد.

مازندشورا:محمدامین جمالی عصر چهارشنبه در راستای برگزاری جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان با بیان اینکه شهرداری گلپایگان به عنوان دبیر ستاد بازآفرینی شهرستان اقداماتی را در راستای این امر برنامه ریزی کرده است، اظهار داشت: امروز چهارمین جلسه تخصصی از مجموعه جلسات ستاد بازآفرینی شهرستان گلپایگان با مشخص کردن و اولویت بندی پروژه های مختلف بازآفرینی تشکیل شد.

وی افزود: ستاد بازآفرینی شهرستان گلپایگان از اواسط سال ۹۶ به منظور مشارکت در طرح بازآفرینی شهری در سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر با مشارکت سایر دستگاه های ذیربط به ویژه خدماتی در یک برنامه اقدام مشترک را شروع و آیین نامه های آن را به دستگاه های مختلف ارسال و ابلاغ کرده است.

شهردار گلپایگان با تشریح پروژه های در دست اقدام بازآفرینی در سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر و تعیین میزان نوع مشارکت دستگاه های ذیربط با همراهی شهرداری ها، تصریح کرد: با همکاری عوامل اجرایی و مجموعه های ذیربط استارت کار بازآفرینی از ابتدای سال جاری شروع خواهد شد.

وی با اشاره به کلنگ زنی پروژه حمام تاریخی بهشت گلپایگان که قرار است در مجموعه ای به مساحت ۳۶۰ مترمربع تحت عنوان بازارچه هنر و صنایع دستی احداث شود، افزود: طی این پروژه در کنار حمام سنتی و قدیمی محله در باغشاه گلپایگان، احداث و بهره برداری رستوران سنتی، بهسازی و مرمت حمام تاریخی بهشت انجام خواهد شد.

جمالی با اشاره به اینکه در راستای بازآفرینی شهری ۷ پروژه مهم مشخص و اولویت بندی شده است، اظهار داشت: یکی از پروژه های مهم در حال اقدام این طرح بهره برداری و آماده سازی باغ بانوان است که در حال انجام و پیگیری است، پروژه دیگر مرمت و بهسازی حمام رباط آحسین که کار طراحی و نقشه برداری آن صورت گرفته و به زودی اقدام در راستای این پروژه نیز انجام می گیرد.

وی مهم ترین پروژه بازآفرینی شهر گلپایگان را محور بازار ذکر کرد و افزود: به لحاظ مشارکتی بودن بازآفرینی پروژه محور بازار، تمامی دستگاه های ذیربط باید به نسبت و طبق تکلیف قانونی که برای آنها مشخص شده در این طرح مشارکت داشته باشند تا به نتیجه بهره برداری برسد.

شهردار گلپایگان در پایان با اشاره به اینکه شهرداری گلپایگان در راستای تخفیفات ارائه شده به شهروندان در محدوده بافت فرسوده از سال ۸۸ تاکنون مبلغ ۵۳ میلیارد ریال اعتبار از طریق اداره کل عمران و بهسازی شهری استان دریافت کرده است، بیان داشت: از بابت این تخفیفات شهرداری گلپایگان توانسته برابر مبلغ مورد اشاره اوراق دریافت کند که در اتمام پروژه های در حال انجام هزینه خواهد شد.  

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #گلپایگان #بازآفرینی #پروژه #راستای #اشاره #مشارکت #برداری #دستگاه #شهرداری #اقدام #بهسازی #شهرستان #ذیربط #افزود #مجموعه #اینکه #تاریخی #دریافت #تخفیفات #شهردار #بازار #احداث #مختلف #برنامه #عنوان #اظهار #اولویت #جمالی #گلشهر

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آغاز بهسازی ومرمت حمام تاریخی بهشت گلپایگان

*

*


X https://sport45.site/