همه عواید موقوفات رضوی در محل موقوفه صرف نیازمندان می شود

تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:30

کد مطلب: 49600 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده آستان قدس رضوی در مازندران اعلام کرد

همه عواید موقوفات رضوی در محل موقوفه صرف نیازمندان می شود

مازندشورا: نماینده آستان قدس رضوی در مازندران گفت: بر اساس سیاست جدید آستان قدس رضوی، تمامی عواید حاصل از موقوفات رضوی در محل موقوفه صرف کمک به نیازمندان و محرومان خواهد شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، محمداسماعیل امامزاده شب گذشته در جلسه هماهنگی رابطین حوزه وقف و نذر دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستانهای مازندران، اظهار کرد: همه ما باید در جهت ترویج فرهنگ وقف رضوی گام برداریم و تلاش مضاعف انجام دهیم.


وی با اشاره به وظایف اصلی نمایندگی‌های استانی آستان قدس رضوی در سه حوزه توسعه امر زیارت، تسهیل سفر برای زائران به ویژه محرومان و خدمت به محرومان و نیازمندان تصریح کرد: سرمنشا همه املاک و دارایی‌های آستان قدس رضوی وقف و نذر است بدین معنا که کل ماموریت ما در آن سه حوزه وابسته به ترویج فرهنگ وقف و نذر است.


امامزاده گفت: در صورتی که در تحقق این منبع مهم حمایتی با جدیت عمل نکنیم، در اجرای ماموریت‌های اصلی و اساسی مان توفیقی حاصل نخواهد شد.


نماینده آستان قدس رضوی در مازندران اظهار کرد: همه نیازمندانی که به آستان مقدس حضرت ثامن الحجج پناه می‌آورند چشم امیدشان به عنایات حضرت است و وظیفه ماست که در حد توان به نام مبارک امام رئوف یاری‌شان کنیم.


امامزاده اضافه کرد: موضوع وقف و نذر بیش از مسلمانان در میان مسیحیان رواج دارد به طوری که بیشترین موقوفات جهان در اختیار واتیکان است.


وی افزود: امروز مهم ترین مراکز علمی جهان همچون آکسفورد و هاروارد موقوفه هستند و در کشور ما نیز دانشگاه علوم اسلامی رضوی با آن همه امکانات و خدمات مطلوب آموزشی و رفاهی از محل موقوفات و نذورات اداره می‌شود که این از جمله برکات وقف و نذر است.

3141/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #آستان #امامزاده #موقوفات #مازندران #فرهنگ #محرومان #ترویج #نیازمندان #موقوفه #نماینده #اظهار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : همه عواید موقوفات رضوی در محل موقوفه صرف نیازمندان می شود

*

*


X https://sport45.site/