تاریخ انتشار : جمعه 21 اردیبهشت 1397 - ساعت : 10:30

کد مطلب: 49641 چاپ به اشتراگ گذاشتن

غنی سازی شبکه پایش آلودگی هوا و صدا

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس مرکز محیط زیست شهرداری تهران از غنی سازی شبکه پایش آلودگی هوا و صدا به صورت پایلوت برای اولین بار در تهران خبر داد.

مازندشورا: صدرالدین علی پور رئیس مرکز محیط زیست شهرداری تهران گفت: پروژه غنی سازی شبکه پایش آلودگی هوا و صدا با استفاده از حسگرهای متحرک به صورت پایلوت برای اولین بار در منطقه ۲ شهرداری تهران اجرا می شود.

رئیس محیط زیست شهرداری تهران دراین خصوص گفت: به منظور کنترل آلودگی های محیط زیست ابتدا باید میزان دقیق آلاینده ها و چگونگی توزیع آنها شناسایی گردد.

وی افزود: برای توسعه مدل های دقیق توزیع و انتشار آلاینده های شهری، باید تعداد ایستگاههای پایش افزایش یابد.

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست با اشاره به اینکه در شهرداری تهران پروژه هوشمند سازی شبکه و مخازن جمع آوری زباله با هدف گردآوری اطلاعات دقیق به صورت محدود انجام شده است، گفت: از طریق توسعه این طرح می توان با استفاده از بستر ایجاد شده به پایش آنلاین آلاینده های هوا و صوت پرداخت.

استفاده از حسگرهای متحرک (نصب شده بر روی ماشین های حمل زباله) در مدل سازی آلاینده ها می تواند نتایج جالب توجهی را ارائه نماید،لذا با توجه به تعداد کم ایستگاههای پایش، به این طریق می توان به افزایش تراکم این ایستگاه ها کمک شایانی نمود، در نتیجه این روش به عنوان راهی برای افزایش دقت در مدل سازی غلظت آلاینده ها پیشنهاد می گردد.

لازم به ذکر است  تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده و مدل سازی های مرتبط در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های آتی مدیریت شهری ۱از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از سوی دیگر توسعه چنین روش هایی موجب توسعه هوشمند سازی مدیریت شهری خواهد شد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #آلاینده #توسعه #تهران #شهرداری #آلودگی #مدیریت #استفاده #افزایش #هوشمند #زباله #ایستگاههای #توزیع #پروژه #حسگرهای #متحرک #تعداد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : غنی سازی شبکه پایش آلودگی هوا و صدا

*

*


X https://sport45.site/