مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4966 -تاریخ انتشار : یکشنبه 10 مرداد 1395 -ساعت : 14:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سیاست‌های تشویقی برای افزایش تفکیک زباله؛

از نظافت مجتمع‌های ۵۰ طبقه تا نصب نیمکت در بوستان‌های محلی

مازندشورا: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از پیش‌بینی سیاست‌های تشویقی برای افزایش تفکیک زباله از مبدأ خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه| حسین جعفری با بیان اینکه بسته‌های تشویقی برای مجتمع‌ها و محلاتی که با تفکیک زباله از مبدأ، میزان زباله تولیدی آنها کاهش پیدا کند، در نظر گرفته شده است، گفت: مجتمع‌هایی که بالای ۴۰ واحد مسکونی دارند، در صورت آنکه متقاضی باشند، مخازن تفکیک زباله در آنها مستقر می‌شود و هفته‌ای یک بار به عنوان تشویق، کل مشاعات مجتمع نظافت خواهد شد.وی ادامه داد: زباله‌های تفکیکی هفته‌ای یک بار و تا سه بار جمع‌آوری خواهد شد و مردم به سرعت شیرینی تفکیک از زباله را با نظافت از مجتمع‌هایشان خواهند چشید. همچنین محلاتی که با تفکیک زباله، حجم زباله‌های روزانه‌شان کاهش پیدا کند، به همان میزان خدمات مضاعف دریافت خواهند کرد؛ یعنی اگر بوستان محلی‌شان نیاز به نیمکت یا تجهیز زمین بازی دارد، مدیریت شهری این کار را برای آنها انجام می‌دهد.
به گفته جعفری، در صورت افزایش تفکیک زباله از مبدأ، کم‌کم نقش زباله‌جوها کاهش پیدا می‌کند زیرا زباله‌ای برای بردن وجود ندارد. این حرکت مدیریت شهری مانند این می‌ماند که فضایی برای تأمین مواد توسط معتادان وجود نداشته باشد. به ناچار این فرد مجبور به ترک است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - تفکیک - نظافت - مدیریت - زباله‌های - خواهند - هفته‌ای - محلاتی - افزایش - نیمکت - تشویقی - میزان -

نظر شما در مورد : از نظافت مجتمع‌های ۵۰ طبقه تا نصب نیمکت در بوستان‌های محلی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها