تاریخ انتشار : جمعه 21 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 49662 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آموزش مقابله بابحران بایدهمگانی شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه یک تهران گفت: سراهای محلات به عنوان بازوهای آموزشی مدیریت شهری باید آموزش شهروندان را در مقابله با بحران های طبیعی و غیر طبیعی به صورت همگانی در دستور کار قرار دهند.

مازندشورا:حبیب اله تاجیک اسماعیلی در بازدید از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران که با حضور احمد صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و معاونان و مدیران منطقه یک شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: آموزش مهم ترین مقوله در کاهش آسیب های ناشی از بروز حوادث و بحران ها است و باید آموزش مستمر و به روز مدیران و کارکنان شهرداری از یک سو و آموزش متناسب با اقشار جامعه از سوی دیگر با همکاری پایگاه های مشارکت مردمی و سراهای محله به صورت ادواری انجام شود، تا آگاهی های مردم افزایش، میزان تلفات ناشی از حوادث کاهش و از تشدید ابعاد بحران  جلوگیری شود.

وی توسعه پایگاه های مدیریت بحران در شهر تهران را اقدامات مهم دیگر دانست و گفت: یکی از مشکلات اصلی ما کمبود پایگاه های مدیریت بحران در مناطق است که امسال چند سوله جدید بحران را در منطقه یک اجرا می کنیم.

شهردار منطقه یک تهران با اشاره به این مورد که در شهرها با پیچیده شدن مدل زندگی، بحران ها نیز پیچیده تر می شوند، خاطر نشان ساخت: پرداختن به اهمیت پیشگیری و مقابله با بحران و ایجاد حساسیت برای مدیران ضروری است و باید با تدبیر، کار کارشناسی ، برنامه ریزی و... آمادگی خود را برای مدیریت بحران به مراتب ارتقا دهیم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در این بازدید در توضیح گزارش عملکرد سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به تشریح عملکرد سامانه های هشدار سریع زلزله ، هواشناسی، ارتباطی، رصد شبکه های خبری ماهواره ایی و... پرداخت.

در این بازدید از بخش های مختلف این سازمان از جمله مرکز پایش و پردازش اطلاعات شهر تهران ، مرکز فرماندهی ستاد مدیریت بحران و بازدید شد.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بحران #مدیریت #تهران #پیشگیری #آموزش #بازدید #پایگاه #منطقه #مدیران #عملکرد #پیچیده #حوادث #شهرداری #مقابله

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آموزش مقابله بابحران بایدهمگانی شود

*

*


X https://sport45.site/