تاریخ انتشار : جمعه 21 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:29

کد مطلب: 49671 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سرنوشت پالادیوم در انتظار رای کمیسیون ماده ۱۰۰

مازندشورا: شهردارآنلاین: محمد سالاری گفت: با پیگیری‌های انجام شده، پرونده تخلفات پالادیوم به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شده است.

مازندشورا:محمد سالاری عضو شورای شهر تهران با اشاره به تخلفات صورت گرفته در ساختمان پالادیوم‌ مبنی‌ بر ساخت پل و زیر‌گذر از معبر عمومی، گفت: در خصوص پرونده پالادیوم‌ بعد از پیگیری‌های جدی و تذکری که من به آقای نجفی در دوره شهرداری او دادم، در نهایت با متقاعد شدن سایر همکاران مقرر شد که نامه‌ای را برای سازمان بازرسی شهرداری تهران ارسال کنیم.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه بازرسی شهرداری همکاری خوبی داشت و این موضوع را پیگیری کرد، گفت: با پیگیری‌هایی که کردیم، پرونده برای رسیدگی به تخلفات به کمیسیون ماده 100 ارجاع شد.

وی با بیان اینکه ما خواستار جمع‌آوری پل و تونل‌ بودیم، اظهار کرد: در نهایت به ما اعلام شد با توجه به اینکه قبلا شهردار سابق منطقه با مالک آنجا قرارداد‌هایی را نوشته بود و برای او ایجاد حق شده بود، پل و تونل‌ نباید جمع‌آوری شود. این استدلال در شرایطی مطرح است که ما و سازمان بازرسی اعتقاد داریم به هیچ عنوان حقی برای مالک ایجاد نشده، زیرا قراردادی که مبتنی‌ بر قوانین نباشد و در آن اصول شهرداری رعایت نشده باشد، هیچ حقی را برای کسی ایجاد نمی‌کند.

سالاری افزود: به دلیل ادعای شهرداری منطقه، ما تصمیم گرفتیم که فرم تخلف نوشته شود و به کمیسیون ماده 100 ارسال شود.

عضو شورای شهر تهران با ابراز امیدواری از اینکه اداره کل امور اجرایی ماده 100 به سرعت با آن شعبه‌ای که پرونده به آنجا ارجاع می‌شود، همکاری کند، اظهار کرد: انتظار داریم آن‌ها رأی شایسته‌ای مبنی‌بر جمع‌آوری آن تخلفات انجام دهند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه آیا می‌توانید از شهردار سابق منطقه هم بخاطر این تخلف شکایت کنید یا خیر، گفت: یکی از چالش‌های اساسی ما حق شکایت از مدیران متخلف‌ است؛ به این معنی که فقط با تخلف برخورد می‌شود، نه با کسانی که اسباب تخلف را فراهم کرده‌اند و در تصمیم‌گیری‌ها تخلف انجام داده و برخلاف قوانین عمل کرده‌اند.

سالاری با بیان اینکه این دسته از افراد به هیچ عنوان مجرم شناخته نمی‌شوند، گفت: این وضعیت ضعف سیستم قضایی است، زیرا بسیاری از قوانین متناسب با چالش‌های فعلی کلان‌شهرها دارای شبهات‌ جدی‌ هستند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #اینکه #شهرداری #تهران #بازرسی #ایجاد #منطقه #جمع‌آوری #پرونده #سالاری #کمیسیون #قوانین #شورای #تخلفات #شورای شهر #داریم #عنوان #کرده‌اند #چالش‌های #شکایت #مبنی‌بر #ارجاع #ارسال #نهایت #پالادیوم‌ #همکاری #انتظار #شهردار #اظهار #تونل‌ #نوشته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سرنوشت پالادیوم در انتظار رای کمیسیون ماده ۱۰۰

*

*


X https://sport45.site/