بهره‌مندی 500 جوان بهشهری از ۵میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی

تاریخ انتشار : جمعه 21 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:48

کد مطلب: 49673 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران خبر داد

بهره‌مندی 500 جوان بهشهری از ۵میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی

مازندشورا: رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران از پرداخت ۵میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به جوانان بهشهری خبر داد و گفت: در طی 2سال گذشته بیش از ۵میلیارد تومان به جوانان این شهرستان اختصاص یافت که ۵۰۰ نفر از مردم این خطه از این نعمت بهره‌مند شدند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس در شهرستان بهشهر، غلامرضا شریعتی در سخنرانی پیش از خطبه امروز نماز جمعه این شهرستان، سپاه پاسداران را فدایی و خادم مردم دانست و اظهار کرد: سپاه پاسداران از زمان پیدایش در سال ۱۳۵۷ تا به امروز خود را فدایی ملت می‌داند و با اهدای جان خود که بزرگت‌ترین سرمایه بزرگ زندگی هرفردی است به دفاع از مرز و بوم کشور پرداختند و امنیت را برای مردم به ارمغان آوردند.

وی بابیان اینکه بیش از ۱۳۵ پاسدار شهید در شهرستان بهشهر داریم، افزود: سپاه پاسداران در زمان جنگ برای جان‌فشانی و حرکت در مسیر خدمت لحظه ای غفلت و کوتاهی نکردند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران بیان کرد: سپاه پاسداران برای التیام و آلام درد مردم قرارگاه خاتم‌الانبیا را تشکیل داد و ابرپروژه‌هایی را در دستور کار دارد که کشور هیچوقت انجام این قبیل پروژه‌ها را در یاد ندارد.

این مسؤول با بیان اینکه غریب به 6ماه درگیر بحث سازندگی در غرب کشور هستیم، تصریح کرد: مجموعه سپاه در غرب کشور پروژه آب‌رسانی را در دست اقدام دارد که بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از زمین‌های مرزی را زیر کشت آب می‌برد.

وی اظهار کرد: در طی این ۱۸ سال غریب به ۲هزار پروژه در سطح استان مازندران توسط بسیج سازندگی به مردم هدیه داده شده که تمامی اعتبارات از محل قرارگاه سپاه بوده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران گفت: سپاه خود را خادم و فدایی مردم در صحنه‌های گوناگون و امروز که درگیر گرفتاری‌های اجتماعی و اقتصادی هستیم رفع این مشکلات را وظیفه خود می‌داند.

شریعتی بیان کرد: در سپاه مازندران بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی با ۲۰ هزار کارگاه خانگی و صنایع تبدیلی و کشاورزی از منابع خود سپاه و نه دولتی را دایر کردیم.

وی به بخشی از کارکرد سپاه اشاره کرد و افزود: توجه به ضعفا، محرومین و مستضعفین یکی از کارکردهای سپاه پاسداران است چرا که بر این باوریم که این قشر نقش بسزایی در پاسداری از نظام دارند.

این مسؤول با تاکید براینکه باید به گرفتاری‌های کوچک مردم هم توجه کرد، تصریح کرد: سازمان بسیج سازندگی وظیفه دارد در حوزه‌های کوچک محرومیت‌زدایی چه فردی و چه عمومی ورود پیدا کند و گرفتاری مردم را گرفتاری خود ببیند.

شریعتی با اشاره به اینکه وجدان آگاه سپاه در رفع گرفتاری‌های مردم وجدان همیشه بیدار است،گفت: سپاه خود را مکلف می‌داند باهمکاری سایر دستگاه‌ها تمامی افرادی را که جویا و علاقمند به بحث اشتغال هستند در حوزه توانمندی و آموزش آنان یاری سازد چرا که هزینه آموزش کار برای یک جوان هزینه هنگفتی است.

وی از پرداخت ۵میلیارد تومان تسهیلات به جوانان شهرستان بهشهر خبر داد و گفت: در طی دو سال گذشته بیش از ۵میلیارد تومان به جوانان این شهرستان اختصاص یافت که ۵۰۰ نفر از مردم این خطه از این نعمت بهره‌مند شدند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران بیان کرد: در حوزه زیرساخت‌های شهرستان بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از منابع سپاه در شهرستان هزینه شده است، لازم به ذکر است که این پروژه‌ها مختص شهرستان بهشهر نیست و مردم شمال کشور از رامسر تا گلوگاه از این نعمات بهره‌مند می‌شوند.

شریعتی افزود: در حوزه توجه به زیرساخت‌هایی چون آب و ساخت مسجد غریب به ۲میلیارد تومان در شهرستان هزینه شده است و روز به روز به این روند افزوده می‌شود.

وی بابیان اینکه پروژه‌ای تحت عنوان قرارگاه پیشرفت و آبادانی در بهشهر تعریف شده است، گفت: در استان مازندران دهستان‌های فراوانی هستند که متاسفانه در محرومیت قرار دارند که پروژه‌ای برای دهستان شهرستان بهشهر در خصوص رفع گرفتاری‌ها در حوزه اشتغال، بهداشت و درمان و آموزش تعریف شده است و برآنیم این دهستان بعنوان الگو ساخته شود.

۸۶۰۴۹/غ


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #شهرستان #سازندگی #مازندران #تومان #بهشهر #پاسداران #شریعتی #اینکه #کربلای #هزینه #افزود #قرارگاه #گرفتاری‌های #فدایی #تسهیلات #۵میلیارد #آموزش #امروز #می‌داند #اشتغال #دارند #وجدان #گرفتاری #تعریف #دهستان #اشاره #پروژه‌ای #بهره‌مند #جوانان #درگیر #مسؤول #هستیم #پروژه‌ها #بابیان #اظهار #تصریح #پروژه #میلیارد #وظیفه #تمامی #استان #منابع

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بهره‌مندی 500 جوان بهشهری از ۵میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی

*

*


X https://sport45.site/