تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:48

کد مطلب: 49685 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کرایه تاکسی در ارومیه افزایش نیافته است

مازندشورا: شهردارآنلاین: سرپرست سازمان مدیریت تاکسیرانی شهرداری ارومیه گفت: کرایه تاکسی در ارومیه افزایش نیافته و رانندگان حق دریافت کرایه از شهروندان بیشتر از میزان مصوب ندارند.

مازندشورا:بهنام بشارت افزود: با رانندگان و شرکت هایی که به قوانین احترام نگذاشته و اقدام به اخذ کرایه بیش ازحد مجاز و قانونی از شهروندان کنند، به صورت جدی برخورد می شود.
وی اضافه کرد: شهروندانی که از رانندگان تاکسی های خطی، تلفنی و گردشی شکایت دارند، می توانند با برقراری ارتباط با شماره تلفن 32359995 شکایات خود را به این سازمان اعلام کنند.
وی ادامه داد: همچنین شهروندان می توانند شکایت کتبی خود را به بازرسی اداره نظارت برتاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری ارومیه واقع در خیابان دستغیب روبروی خیابان پیروزی ارائه دهند. 
سرپرست سازمان مدیریت تاکسیرانی شهرداری ارومیه بیان کرد: رانندگان وسایل حمل‌ و نقل عمومی با توجه به حساسیت این شغل باید از فیلترهای مختلفی تعیین صلاحیت شوند تا شهروندان در استفاده از وسایل حمل‌ و نقل عمومی احساس امنیت و آرامش داشته باشند.
در حال حاضر کرایه یک مسیر در شهر ارومیه 6 هزار ریال است و این رقم در برخی مسیرهای طولانی به 8 هزار ریال نیز می رسد.
طبق اظهار نظر برخی از شهروندان ارومیه ای، تعدادی از تاکسیرانان به صورت خودسرانه و به بهانه افزایش قیمت دلار یا افزایش قیمت اقلام منزل، اقدام به افزایش کرایه کرده اند که این امر مباحثه هایی را نیز ایجاد کرده است.
در شهر ارومیه بیش از پنج هزار و 100 دستگاه تاکسی فعالیت می کند که نیمی از این تعداد را تاکسی های گردشی و بیش از هزار و 200 دستگاه تاکسی خطی و هزار و 200 دستگاه نیز تاکسی تلفنی است.
شهر ارومیه بزرگترین شهر آذربایجان غربی است که بیش از 11 هزار هکتار مساحت دارد و طبق سرشماری سال 95 بیش از 730 هزار نفر در آن زندگی می کنند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #ارومیه #تاکسی #کرایه #شهروندان #افزایش #دستگاه #رانندگان #خیابان #وسایل #عمومی #شهرداری #تلفنی #اقدام #گردشی #شکایت #توانند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کرایه تاکسی در ارومیه افزایش نیافته است

*

*


X https://sport45.site/