تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 10:47

کد مطلب: 49698 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرآیند انتخاب شهردار تغییری نکرده است

مازندشورا: شهردارآنلاین: یک عضو شورای شهر تهران گفت: فرآیند انتخاب شهردار تغییری نکرده است و فردا اعضا گزینه نهایی را انتخاب می کنند.

مازندشورا:مجید فراهانی در پاسخ به این پرسش که با وجود انتقاداتی که به دو گزینه نهایی شهرداری شده آیا احتمال تغییر روند انتخاب شهردار وجود دارد، گفت: فرآیند انتخاب شهردار در شورا به تصویب رسیده است و کار بر اساس همان فرآیند تصویب شده دنبال شد، یعنی هر کدام از اعضا ۵ نفر را معرفی کردند و فهرست اولیه ای با ۲۸ کاندیدا معرفی شد و از لیست تهیه شده ۷ گزینه منتخب شد که در مرحله بعد ۳ گزینه از ۷ گزینه انصراف دادند یعنی آقایان محمود حجتی، انصاری لاری و حجت الله میرزایی و از میان ۴ نفر باقیمانده ۲ نفر به عنوان گزینه های نهایی برای شهرداری تهران انتخاب شدند. فردا نیز از بین این دو گزینه شهردار منتخب معرفی خواهد شد و تاکنون هیچ بحثی برای تغییر این روند صورت نگرفته و باید بر اساس مصوبه شورا عمل کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که روز گذشته شهردار پیشین تهران از یکی از نامزدهای شهرداری حمایت کرده آیا جریانات بیرون از شورا بر رای اعضا تاثیرگذار نخواهد بود، گفت: این موضوع که هر فردی آزادانه از گزینه ای که به نظر خودش اصلح است حمایت کند، مشکلی ندارد. هر کدام از دو کاندیداها از میان شخصیت های سیاسی، نمایندگان مجلس و چهره های شناخته شده هوادارانی دارند که دفاع آنها هیچ مشکلی ندارد و این اعلام نظرها می تواند اعضا را در انتخاب بهتر کمک کند.

فراهانی در پاسخ به این پرسش که اگر فردا اکثریت اعضا به دو گزینه رای سفید بدهند چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا شورا می پذیرد که دو گزینه نهایی خود را تغییر دهد، گفت: نمی توان در مورد اتفاقات آینده پیش بینی کرد اما شهردار تهران باید منتخب اکثریت نسبی حاضران جلسه باشد و حداقل ۱۱ رای را به دست آورد، در صورتی که این ۱۱ رای کسب نکند، باید دید شورا چه تصمیمی خواهد گرفت.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #گزینه #شهردار #منتخب #معرفی #تهران #فرآیند #شهرداری #تغییر #نهایی #ندارد #اکثریت #مشکلی #تصویب #فراهانی #حمایت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فرآیند انتخاب شهردار تغییری نکرده است

*

*


X https://sport45.site/