تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:00

کد مطلب: 49705 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وکیل خانواده‌های سانجی در گفت‌وگو با شهردارآنلاین:

در مورد حادثه سانچی ۸۰ سوال مبهم وجود دارد/مسئولان با پرداختن به علت حادثه موضوع را پیچیده می‌کنند

مازندشورا: شهردارآنلاین: وکیل خانواده‌های کشته شده سانچی معتقد است مسئولان با پرداختن به موضوع علت حادثه بیشتر موضوع را پیچیده‌تر می‌کنند.

مازندشورا:به گزارش شهردار آنلاین اگر از روز حادثه سانچی تا به امروز خبرهای مرتبت با این حادثه مبهم را مرور کنیم می‌بینیم که تقریبا هر ماه مسئولان شرکت نفتکش و همچنین برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبری از مشخص شدن علت حادثه سانچی ارائه می‌کنند. متاسفانه از ابتدای رخ دادن این حادثه خبرهای ضد و نقیض بسیاری به گوش می‌رسد. زنده بودن یا فوت کردن سرنشینان کشتی سانچی همچنان در هاله‌ای از ابهام وجود دارد ولی خانواده‌های سانچی هنگامی که خبرهای خروجی را همانند پازل کنار هم چیدند متوجه شدند که خبرها درست نیست و باید خودشان به دنبال خبرهای واقعی باشند.

چندین گزارش مفصل در خصوص این حادثه مبهم نوشته شده است که رسیدگی به همه آنها وقت بسیاری می‌خواهد، باتوجه به اینکه حتی خود مسئولان و اشخاصی که به نوعی درگیر این موضوع هستند هم نمی‌توانند به خبرهایی که خودشان داده‌اند اطمینان داشته باشند.

علی عبداللهی، وکیل خانواده‌های حادثه دیده سانچی در خصوص ابهامات موجود و اینکه به چه دلیل تعداد گزارشات در خصوص حادثه سانچی زیاد است، به شهردارآنلاین گفت: «ما تاکنون در مورد حادثه سانچی که سرنوشت فرزندان و خانواده‌های ما پس از آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد گزارشات و خبرهای بسیاری دیده و شنیده‌ایم که هیچکدامشان با یکدیگر همخوانی ندارد و بیشتر به پیچیده‌تر شدن موضوع کمک می‌کند نه حل کردن آن.»

وی ادامه داد: «در آخرین جلسه‌ای که مسئولان در مورد کشف علت وقوع این حادثه برگزار کردند متاسفانه اطلاعات موجود با واقعیت غیر قابل تطبیق است. اگر بخواهیم اطلاعات فیلم موجود، گزارش رادار و گزارش علت حادثه را در کنار هم قرار دهیم می‌بینیم که با یکدیگر هم‌خوانی ندارد. این نوع رفتار و گزارش دادن باعث می‌شود که خانواده‌های سانچی بیش از پیش به وضعیت موجود مشکوک‌ شوند.»

وکیل خانواده‌های سانچی با انتقاد از گزارشاتی که در این خصوص ارائه شده است، افزود: «یکی از گزارشات مفصلی که در این رابطه ارائه داده‌اند نزدیک به 118 صفحه است. وقتی این گزارش را مطالعه کردیم بیشتر متوجه پیچیده بودن این حادثه شدیم. بعد از مطالعه این گزارش برای ما 80 سوال به وجود آمد که متاسفانه کسی نیست به این ابهات پاسخ دهد.»

عبداللهی در پایان با درخواست تشکیل کمیته حقیقت‌یابی که بتواند به این موضوع رسیدگی کند خاطرنشان کرد: «درباره تشکیل یک گروه حقیقت‌یاب که بتواند به این موضوع به صورت تخصصی رسیدگی کند، بارها درخواست داده‌ایم. ما می‌خواهیم یک گروه با نمایندگانی از قوه‌قضاییه، مجلس شورای اسلامی، نهاد ریاست جمهوری، سازمان بنادر و کشتی رانی و یک نفر به نمایندگی از خانواد‎‌ها به علت وقوع حادثه و سرنوشت سرنشینان بپردازد.»


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #حادثه #سانچی #گزارش #خانواده‌های #خبرهای #موضوع #مسئولان #موجود #متاسفانه #بسیاری #ارائه #گزارشات #رسیدگی #ندارد #سرنوشت #یکدیگر #اطلاعات #تشکیل #بتواند #درخواست #مطالعه #عبداللهی #بیشتر #ابهام #شورای #اسلامی #می‌بینیم #پیچیده #شهردارآنلاین #سرنشینان #هاله‌ای #اینکه #باشند #خودشان #متوجه #داده‌اند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : در مورد حادثه سانچی ۸۰ سوال مبهم وجود دارد/مسئولان با پرداختن به علت حادثه موضوع را پیچیده می‌کنند

*

*


X https://sport45.site/