صدور بیش از ۱۷ هزار کارت سلامت رانندگان در همدان

تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:00

کد مطلب: 49708 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل راهداری استان همدان خبر داد:

صدور بیش از ۱۷ هزار کارت سلامت رانندگان در همدان

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از صدور ۱۷ هزار و ۶۷۲ کارت سلامت ویژه رانندگان استان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، محمد رودباری با بیان اینکه این تعداد کارت سلامت برای ناوگان باری و مسافری استان صادر شده است، گفت: صدور بیمه‌نامه برای رانندگان منوط به دریافت کارت سلامت و کارت هوشمند است.

وی با اشاره به اینکه کارت سلامت از مدارک مثبت برای فعالیت حرفه‌ای رانندگان محسوب می‌شود، افزود: کنترل سلامت جسمی رانندگان در دوره‌های زمانی متناوب امری بسیار حیاتی بوده و باید به آن توجه ویژه شود.

رودباری ادامه داد: با توجه به جایگاه سلامت شغلی رانندگان حرفه‌ای در کاهش حوادث جاده‌ای و افزایش بهره‌وری شاغلان این حرفه، دریافت کارت سلامت الزامی است.

مدیرکل راهداری استان همدان همچنین به صدور کارت هوشمند ویژه رانندگان اشاره کرد و گفت: ۴ هزار و ۲۴۲ کارت هوشمند نیز برای رانندگان صادر شده که از مجموع کارت‌های صادره ۳ هزار و ۴۷۲ کارت ویژه ناوگان باری و بقیه ویژه ناوگان مسافری بوده است.

رودباری اضافه کرد: همچنین ۲۰ هزار و ۹۲۴ کارت هوشمند نیز ویژه رانندگان باری و مسافری در استان تمدید اعتبار شده است.

این مسئول به دوره‌های آموزشی برگزار شده ویژه رانندگان اشاره کرد و ابراز کرد: ۳۲ هزار و ۶۴۴ نفرساعت از رانندگان باری و ۵ هزار و ۸۶۱ نفرساعت رانندگان مسافری استان، آموزش‌های بدو خدمت را گذرانده‌اند.

رودباری یادآور شد: تعداد ۱۳۲ نفر از رانندگان استان نیز در قالب ۷۹۲ نفر ساعت در دوره‌های آموزشی حمل مواد خطرناک شرکت کرده‌اند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #رانندگان #سلامت #استان #هوشمند #مسافری #رودباری #همدان #دوره‌های #اشاره #راهداری #ناوگان #حرفه‌ای #آموزشی #همچنین #نفرساعت #تعداد #جاده‌ای #اینکه #مدیرکل #دریافت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : صدور بیش از ۱۷ هزار کارت سلامت رانندگان در همدان

*

*


X https://sport45.site/