مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49721 -تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 -ساعت : 13:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پل‌های هوایی گرگان ناکارآمد است

مازندشورا: شهردارآنلاین: پل‌های عابر زیادی در گرگان برای ایجاد معبر امن ساخته شده اما برخی از آن‌ها علاوه بر به هم ریختن سیمای شهر تقریباً بدون استفاده باقی مانده‌اند.

مازندشورا:پل‌های هوایی به منظور تأمین امنیت جان عابران پیاده سال‌هاست در بسیاری از شهرها به اشکال گوناگون ساخته شده است.

این پل‌ها که اکنون جز لاینفک جوامع شهری شده باید از سلسله اصول و مقررات پیروی کند تا علاوه بر تناسب داشتن با سیمای شهری، کارآمد و قابل استفاده باشد.

اما به نظر می‌رسد که برخی از پل‌های عابر پیاده در گرگان نتوانسته کارایی لازم را داشته باشد. از جمله پل‌های هوایی میدان شهرداری که با یک نگاه چند ثانیه‌ای به آن می‌توان شاهد عبور خیل عظیم جمعیت از زیر آن بود.

میدان شهرداری گرگان که محل تجمعات و راهپیمایی‌ها، سخنرانی‌ها و جشن‌ها و عزاداری‌های مردم بوده و عمری بیش از هشتاد سال دارد علاوه بر ارزش‌های میراثی ملی، بخشی از هویت و خاطرات مشترک مردم گرگان بوده اما اکنون در حصاری از نرده و فلز قرار گرفته است.

انتظار این بود که پل‌های متفاوت‌تری که کمتر به سیمای شهری ضربه وارد کند استفاده می‌شد اما این اتفاق نیفتاد، این تجربه باید سبب شود تا مسئولان شهرداری گرگان در طراحی و جانمایی پل‌ها بعدی دقت بیشتری کنند.

طبق گفته مهران کاظم نژاد، رئیس کمیسیون توسعه، عمران و حمل و نقل شهری و معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر گرگان، ۱۱ پل اجرا شده، سه پل در حال اجرا (شهرک شهریار- بهارستان، میناگل و روبروی دادسرای جدید در جاده آق‌قلا) و پنج پل در دست طراحی در گرگان وجود دارد که از ۱۴ پل اجرا شده چهار پل مکانیزه هستند.

صحبت با شهروندان و پرسیدن نظرات آن‌ها نشان می‌دهد که برخی از این پل‌های عابر سطح شهر کم تردد و در انتظار عابر پیاده هستند. نمونه پل کم تردد، پل شهرک شهریار- بهارستان است که مردم دلیل عدم استفاده از آن را ترس عنوان می‌کنند.

«زانوهایم درد می‌کند و دکتر بالا رفتن از پله را برایم ممنوع کرده، اگر شهرداری به جای پله برای پل‌های هوایی، از پله برقی یا آسانسور استفاده کند من و امثال من و یا افراد مسن راحت‌تر از خیابان عبور خواهند کرد»، این حرف را زنی می‌گوید که عرق صورتش را پوشانده و سنگینی زنبیل خریدش در صورت وی نمایان است.

وی که ساکن شهرک شهریار است در خصوص پل جدید نصب شده به خبرنگار مهر گفت: این پل بسیار وحشتناک است، یک بار از آن عبور کردم، بسیار ترسناک بود و هر لحظه احساس می‌کردم به پایین سقوط می‌کنم.

یکی دیگر از ساکنان شهرک، به خبرنگار مهر گفت: من از پل قدیمی عبور می‌کنم زیرا تعداد و فاصله پله‌های پل جدید زیاد است.

وی با بیان این‌که هنگام عبور از پل سرگیجه می‌گیریم، اضافه کرد: با این پل راه من طولانی‌تر شده زیرا اگر من بخواهم به سمت جرجان بروم مجبور هستم از عرض خیابان عبور کنم تا سوار تاکسی سوار شوم ولی اگر از پل هوایی قبلی عبور کنم نیاز به رد شدن از عرض خیابان نیست.

تحقیقات نشان داده که عابر پیاده همواره نزدیک‌ترین راه را انتخاب می‌کند و استفاده از پل عابر پیاده باید این اطمینان را به وی بدهد که مسیر او دور نمی‌شود. نپوشاندن پل‌ها با تبلیغات محیطی، مکانیزه کردن آن‌ها مخصوصاً در جای پرتردد و جانمایی درست آن‌ها از جمله مواردی است که اگر رعایت نشود، هدر دادن سرمایه خواهد بود.

به این منظور با مرتضی بالویی، کارشناس ارشد مهندسی ترافیک گفتگو کردیم، وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: چرا باید به سمتی برویم که مجبور شویم در جاهای مختلف شهر پل نصب کنیم و عابر را مجبور به استفاده از آن کنیم.

وی توضیح داد: همان‌قدر که به سواره تقدم می‌دهیم تا با سرعت بیشتری حرکت کند، اگر یک‌دهم آن به عابر پیاده اختصاص می‌یافت و به فکر سهولت رفت و آمد او بودیم شاید این همه پل لزومی نداشت.

بالویی توضیح داد: نکته بعدی مختص بانوان است، باید امنیت آن‌ها هنگام عبور تضمین و در معرض دید باشند اما وقتی ما پل‌ها را با تبلیغات محیطی می‌پوشانیم احساس عدم امنیت مخصوصاً در هنگام شب پیش می‌آید.

وی اظهار کرد: عابر به سه آیتم آسایش، آرامش و زمان برای عبور عرضی اهمیت می‌دهد، چقدر می‌توانیم برای وی آرامش به وجود بیاوریم، چقدر می‌توانیم به وی آسایش دهیم و چقدر می‌توانیم زمانش را تسریع کنیم؟

بالویی گفت: مالکان اصلی شهر مردم هستند و قسمت زیادی از روابط اجتماعی که می‌تواند بین شهروندان اتفاق بیفتد ماحصل پیاده‌روی است. چرا باید به سمتی برویم که به جای اولویت دادن به عابر پیاده مسائلی را به وی تحمیل کنیم. می‌توان با کاهش جریان ترافیک، آرام‌سازی ترافیک به وجود آورد تا عابر احساس امنیت کند.

وی افزود: اگر قرار است ما همه چیز را به سمت ماشینی شدن ببریم هیچ کس از خیابان عبور نمی‌کند و کم‌کم خود این امر سبب ایجاد مشکلات می‌شود.

عابر پیاده برای سوارشدن تاکسی مجبور به عبور از کندراه می‌شود

این کارشناس ارشد مهندسی ترافیک در خصوص پل شهریار اذعان کرد: چند آیتم در مورد این پل مطرح است، نخست انحراف مسیری‌ که برای عمده کسانی که از آن استفاده می‌کنند، وجود دارد.

بالویی ادامه داد: نکته بعدی این است که عملاً خیلی از تاکسی‌ها از خطوط اصلی عبور می‌کنند در نتیجه عابر مجبور است کندراه را طی کند تا به ورودی پل دسترسی داشته باشد.

وی گفت: در این موقعیت عابر با چهار خط کندرو روبروست که دو خط از آن مسیر ورودی و خروجی ماشین به دوربرگردان غیر هم سطح است و این وضعیت باعث می‌شود تا عابر پیاده تصمیم بگیرد از خیابان اصلی عبور کند.

بالویی با بیان این‌که در محل ورودی پل هم شاهد عقب‌نشینی نیستیم تا ماشین بتواند در آنجا پهلو گیرد، افزود: پل نرده کوتاهی دارد و ممکن است برای نوجوانان کنجکاو و ماجراجو ما خطر ایجاد کند.

وی بیان کرد: باید دید این پل در درازمدت توان بارگذاری تبلیغات محیطی را دارد یا خیر؟

بالویی گفت: اگر بخواهیم دسترسی بهتری به تاکسی انجام شود می‌توان یک پلکان و راه پله برای آن در نظر گرفت زیرا بخش اعظمی از عابران، افرادی هستند که از تاکسی پیاده می‌شوند.

وی با بیان این‌که جاهایی باید پل ساخت که در عابر این ذهنیت به وجود بیاید که من آسان‌تر و سریع‌تر می‌توانم به سمت دیگر بروم، اضافه کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که عابر پیاده اگر احساس کند با عبور از پل با افزایش بازه زمانی روبرو می‌شود از خیابان عبور می‌کند.

بالویی اظهار کرد: فردی که از تاکسی پیاده می‌شود مجبور به عبور از چند خط ماشین‌رو است و این مشکل با مکانیزه کردن هم قابل حل شدن نیست.

وی با بیان این‌که من منکر تأثیر مکانیزه کردن نیستم، افزود: همه چیز مکانیزه کردن نیست، در میدان شهرداری شاهد مجهز بودن پل‌ها به پله برقی هستیم اما آیا ۱۰۰ درصد عابران از آن عبور می‌کنند؟

بالویی تصریح کرد: یکی از اشکالاتی که به پل عابر میدان شهرداری می‌توان گرفت جهت پلکان است زیرا انحراف مسیر برای دسترسی به آن، سبب افزایش طول عابر پیاده می‌شود.

وی اذعان کرد: همه این نکات در عابر پیاده اثرگذار است زیرا او به همه جهات دقت نظر دارد که شاید مسئولان شهری به یک درصد آن هم توجه نکنند.

برای رسیدن به ابهامات در خصوص این پل با مسئول عمران شهرداری گرگان گفتگو کردیم، مرتضی فاضلی عارف به خبرنگار مهر گفت: عرض باند کمربندی ۱۰۰ و طول پل ۹۴ متر است.

وی افزود: پل در نبش شهرک شهریار و از سمت دیگر در پیاده‌رو بهارستان نصب شده و ما نمی‌توانستیم آن را در جای دیگری بزنیم زیرا فقط زدن پل مهم نیست بلکه باید مسائل دیگری از جمله این‌که آیا این پیاده‌رو امکان نصب پل را دارد یا خیر، لحاظ شود.

فاضلی عارف در خصوص پلکان جدید در محل توقف تاکسی‌ها گفت: می‌توانستیم یک راه پله بزنیم اما وقتی قصد ما ایجاد بزرگراه است تاکسی حق پیاده و سوار کردن مسافر را ندارد.

وی افزود: رانندگان تاکسی‌ها باید مجاب شوند که از مسیر کندراه برای سوار و پیاده کردن مسافران استفاده کنند، ما کندراه تعریف کردیم که مردم ایمن باشد. هدف این بود وگرنه گذاشتن راه پله کار مشکلی نبود.

فاضلی عارف با اشاره به این‌که ارتفاع نرده‌های پل ۹۵ سانتی‌متر و عرض آن دو متر و ۴۰ سانتی‌متر است، تصریح کرد: این پل همچنین پنج متر و ۷۰ سانتی‌متر ارتفاع دارد.

وی با بیان این‌که اکنون یک نرده در دو طرف آن وجود دارد و این امر احساس ترس را به عابر القا می‌کند، افزود: هنوز قرارداد تابلوهای تبلیغاتی در دو طرف آن اتفاق نیفتاده ولی وقتی کناره‌ها پوشانده شود و جاده دیده نشود مشکل ترس حل خواهد شد.

فاضلی عارف از احداث پل هوایی در شهرک‌های خط کمربندی خبر داد و گفت: تمام این پل‌ها مکانیزه و به آسانسور مجهز خواهد شد ولی در این چند ماه به خاطر نوسانات قیمت نصب آسانسور پل شهریار عقب افتاده است.

وی افزود: مشاهدات نشان داده که پله برقی جوابگوی نیاز مردم گرگان نیست زیرا مردم از پله برقی می‌ترسند.

فاضلی عارف در خصوص پل‌های هوایی میدان شهرداری گفت: اختیار با خود فرد است که بالای پل برود یا خیر، جان افراد برای ما مهم است و اگر یک نفر را هم نجات دهیم این پل ارزش گذاشتن را دارد.

مطالعه، شناسایی و نیازسنجی برای ساخت پل هوایی در هر یک از نقاط شهر یکی از موارد مهمی است که به مقدار زیادی از هدر رفتن بودجه جلوگیری می‌کند.

مکانیزه نبودن پل هوایی و مکان‌یابی ناصحیح سبب می‌شود که عابران از پل‌ها استفاده نکنند، گرچه بخشی از این رفتارها مربوط به عدم فرهنگ‌سازی است، اما یک مدیر شهری با علم به وجود همین فرهنگ‌ها باید مسائل را شناسایی و راه حل‌ها را برنامه‌ریزی و اجرا کند.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پیاده - هوایی - گرگان - استفاده - پل‌های - بالویی - شهرداری - این‌که - مکانیزه - پل‌ها - افزود - تاکسی - شهریار - خیابان - مجبور - می‌کند - احساس - فاضلی - میدان - امنیت - خبرنگار - ترافیک - آن‌ها - می‌توان - کندراه - عابران - دسترسی - گفتگو - پلکان - محیطی - ورودی - تبلیغات - هنگام - اکنون - تاکسی‌ها - می‌توانیم - سانتی‌متر - ایجاد - اتفاق - کردیم - بهارستان - اظهار - آسانسور - می‌دهد - انحراف - اذعان - نکنند - مسائل - بزنیم - گذاشتن - ارتفاع - شناسایی - دیگری - پیاده‌رو - افزایش - تصریح - منظور - کمربندی - ماشین - مهندسی - افراد - سیمای - پوشانده - بسیار - شهروندان - عمران - مسئولان - طراحی - جانمایی - بیشتری - می‌کنم - علاوه - برویم - توضیح - آسایش - آرامش - انتظار - کارشناس - اضافه - مخصوصاً - مرتضی - زیادی -

نظر شما در مورد : پل‌های هوایی گرگان ناکارآمد است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*