جایگاه و منزلت معلم شناخته نشده است/توجه به آموزش و پرورش در حد حرف است

تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 49733 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

جایگاه و منزلت معلم شناخته نشده است/توجه به آموزش و پرورش در حد حرف است

مازندشورا: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه جایگاه و منزلت معلم شناخته نشده است، گفت: باید منزلت معلم را درک کنند تا معیشت معلمان تأمین شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار فارس از شهرستان ساری، عسکری نیکزاد صبح امروز در مراسم گرامیداشت مقام معلم در اردوگاه دانش‌آموزی بادله اظهار کرد: آموزش و پرورش یک کار مشارکتی و گروهی است و اگر مازندران در سطح کشور رتبه کسب می‌کند، حاصل تلاش ۳۹ هزار نفر است.

وی رتبه دوم المپیاد نانو، رتبه دوم هدایت تحصیلی، رتبه دوم المپیاد علمی کشور، رتبه چهارم کنکور کشور، رتبه نخست سوادآموزی کشور و رتبه چهارم دارنده آزمایشگاه نانو را از جمله موفقیت‌های آموزش و پرورش مازندران دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: زیباترین روز و مناسبتی در تقویم سال، روز معلم است و هیچ روزی دلنشین‌تر از این روز نیست.

این مسؤول خاطرنشان کرد: روز معلم روز عاشقان و عارفان است، روزی که برای تولید محصول خود که حیات طیبه دانش‌آموزان است از تمام وجود مایه می‌گذارد.

نیکزاد عنوان کرد: معلمی عشق به خدا، سعادت، کمال و عشق به کسانی هستند که امانت دست ما هستند و ما راه درست را به آنها نشان می‌دهیم؛ معلمانی که پیامبرگونه رفتار می‌کنند تا رسیدن به مقصود از پای نمی‌نشینند.

وی ادامه داد: حرف‌های زیادی زده می‌شود، منزلت و معیشت فرهنگیان در اولویت است و اگر معلم شناخته شود، معیشتش را همان افراد تأمین می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه جایگاه و منزلت معلم شناخته نشده است، تأکید کرد: باید منزلت معلم را درک کنند تا معیشت معلمان تأمین شود.

این مسؤول بیان کرد: هر چه زمان جلوتر رفت و هر چه دنیا پیش رفت و پیچیده‌تر شد، نقش معلم عظیم‌تر و مشروح‌تر شد.

نیکزاد تأکید کرد: نیازمندی‌های افراد و جامعه گسترده‌تر و متنوع‌تر شده و نقش معلم پررنگ‌تر و رسالت او سنگین‌تر است.

وی خاطرنشان کرد: معلم با راهنمایی نبی‌گونه، انسان را از انحطاط و بزهکاری نجات می‌دهد و به‌سوی کمال راهنمایی می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه خیرین به کل کشور و آموزش و پرورش خدمت می‌کنند، تصریح کرد: خیرین از سال ۷۷ تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه کردند و از جشنواره سال گذشته ۲۱ میلیارد تومان متعهد شدند که ۱۴ میلیارد تومان را تأمین کردند؛ خیرین مدرسه‌ساز به فکر مدرسه‌پروری هستند.

این مسؤول یادآور شد: آموزش و پرورش باید در فکر و دیدگاه، نه در زبان باشد، تا اولویت اول شود و باید این رسالت را به‌درستی انجام دهیم تا همه کشور‌ها حسرت ما را بخورند.

انتهای پیام /۸۶۰۵۱/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #پرورش #آموزش و پرورش #آموزش #مازندران #منزلت #مدیرکل #تأمین #خیرین #میلیارد #تومان #مسؤول #شناخته #نیکزاد #رسالت #راهنمایی #می‌کند #تأکید #جایگاه #اینکه #خاطرنشان #چهارم #معیشت #اولویت #المپیاد #افراد #تصریح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جایگاه و منزلت معلم شناخته نشده است/توجه به آموزش و پرورش در حد حرف است

*

*


X https://sport45.site/