بهترین تکریم دخالت نکردن در امور فرهنگیان و دادن اختیار تصمیم‌گیری به آنهاست

تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 49734 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزیر آموزش و پرورش:

بهترین تکریم دخالت نکردن در امور فرهنگیان و دادن اختیار تصمیم‌گیری به آنهاست

مازندشورا: معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: کلیدی‌ترین نشانه تکریم عدم دخالت در امور فرهنگیان و دادن اختیار تصمیم‌گیری و ارائه آموزش و پرورش به خود فرهنگیان است که در مورد سرنوشت خود تصمیم‌گیری کنند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار فارس از شهرستان ساری، رضوان حکیم‌زاده در مراسم گرامیداشت مقام معلم در اردوگاه دانش‌آموزی بادله با بیان اینکه مازندران باسوادترین استان کشور است، اظهار کرد: مازندران در جذب نوآموزان و دانش‌آموزان، میانگین مدرک تحصیلی معلمان، کاهش نرخ تکرار پایه و پوشش تحصیلی جزو استان‌های نخست کشور در آموزش ابتدایی است.

وی با اشاره به اینکه تکریم گفتاری و رفتاری داریم، افزود: کلیدی‌ترین نشانه تکریم عدم دخالت در امور فرهنگیان و دادن اختیار تصمیم‌گیری و ارائه آموزش و پرورش به خود فرهنگیان است که در مورد سرنوشت خود تصمیم‌گیری کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: همه دستگاه‌ها دست کمک ما را که به طرف‌شان دراز شده بپذیرند و در کنار آموزش پرورش بایستند، یکی از مصادیق این تصمیم‌گیری احترام گذاشتن به تصمیمات فرهنگیان است که وزارت آموزش و پرورش با یک پشتوانه علمی اتخاذ می‌کند، به‌طور مثال حذف آزمون آسیب‌رسان پایه هفتم، منطبق بر هیچ اصول تربیتی نبود.

این مسؤول بیان کرد: همانطور که مهندسان، پزشکان و دیگر اصناف خودشان تصمیم می‌گیرند، اجازه بدهند فرهنگیان هم به خودشان تکیه کنند.

حکیم‌زاده عنوان کرد: حق معلمان است که در رابطه با امور تعلیم و تربیت تصمیم‌گیری کنند و حق آموزش و پرورش به‌عنوان عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری است که متشکل از نخبگان تعلیم و تربیت منطبق با اصول علم تربیت است، تصمیمی را به صلاح این مرز و بوم اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه وقتش رسیده دست از سر مدارس برداریم، گفت: باید مدارس را به مدیران واگذار کنیم و این تغییر در نگرش را بپذیریم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: وزیر آموزش و پرورش با شهامت و جسارت تمام پیگیری می‌کند تا کودکی کودکان‌مان را به رسمیت بشناسیم و وقت آن رسیده از تجاوز به سرزمین‌های کودکان‌مان دست برداریم.

این مسؤول تأکید کرد: نوجوانان ما نباید قربانی تصمیم‌گیری و آینه آرزوهای ما شوند و آنها را مقایسه کرده و برچسب بزنیم و جدای‌شان کنیم؛ این قانون تاکنون جواب نداده و نظام‌های پیشرو که دانش‌آموزان را سرمایه خود می‌دانند، این کار را نمی‌کنند.

انتهای پیام/۸۶۰۵۱/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #آموزش #تصمیم‌گیری #پرورش #آموزش و پرورش #فرهنگیان #اینکه #معاون #تکریم #تربیت #ابتدایی #تعلیم #خودشان #برداریم #کودکان‌مان #مسؤول #مدارس #رسیده #تحصیلی #حکیم‌زاده #اختیار #دخالت #مازندران #دانش‌آموزان #می‌کند #معلمان #منطبق

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بهترین تکریم دخالت نکردن در امور فرهنگیان و دادن اختیار تصمیم‌گیری به آنهاست

*

*


X https://sport45.site/