تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 49746 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آغازساخت فاز۲پروژه بوستان ملل در ساری

مازندشورا: شهردارآنلاین: ساخت فاز دوم بوستان ملل در فضایی به مساحت ۳۲۵ هکتار و طول ۶.۵ کیلومتر از پل کابلی شهید رنجبر تا منطقه تنگه لته و در حاشیه رودخانه تجن آغاز شد.

مازندشورا: پروژه فاز دوم بوستان ملل در فضایی به مساحت ۳۲۵ هکتار و طول ۶.۵ کیلومتر از پل کابلی شهید رنجبر تا منطقه تنگه لته و در حاشیه رودخانه تجن آغاز شد.

 مهدی عبوری شهردار ساری برای تسریع در احداث فاز دوم بوستان ملل و نظارت مستقیم بر روند اجرای این پروژه از روز شنبه دفتر کار خود را به محل اجرای فاز دوم بوستان ملل منتقل کرد.

پیشتر دفتر کار شهردار ساری در راستای نظارت مستقیم بر پروژه‌های عمرانی و در زمان احداث فاز اول بوستان ملل، زیرگذر میدان فرح‌آباد و نیز بوستان ولایت به محل اجرای این پروژه‌ها منتقل شده بود.

شهرداری ساری احداث فاز دوم بوستان ملل را با طراحی مبتنی بر اصول طراحی سبز پایدار ، تثبیت حریم ارزشمند رودخانه تجن و در راستای پویایی اقتصادی و فرهنگی شهر و با رویکرد گردشگر پذیری آغاز کرده است.

روان‌سازی ترافیک منطقه، اولویت‌بخشی به پیاده‌روی شهروندان، احداث فضای ورزشی در راستای ایجاد نشاط شهروندی، استفاده از معماری بومی منطقه و ابنیه حاشیه رودخانه در اجرای این پروژه، عملیاتی خواهد شد.

ایجاد کاربری‌های متنوع تفریحی، تجاری، فرهنگی در طول مسیر رودخانه، احداث اقامتگاه‌های متنوع برای جذب گروه‌های مختلف گردشگران، کاربری‌های آموزشی مانند اجرای موسیقی، هنرهای نمایشی و استقرار کاربری‌های خدماتی مانند رستوران و کافه در این پروژه پیش‌بینی شده است و جانمایی المان‌ها با معماری  بومی،  بهره‌گیری از پوشش گیاهی متنوع حاشیه رودخانه در راستای خلق فضاهای سبز پایدار از دیگر اقداماتی است که در این بوستان اجرایی خواهد شد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بوستان #احداث #اجرای #رودخانه #راستای #متنوع #کاربری‌های #پروژه #حاشیه #منطقه #ایجاد #معماری #مانند #فرهنگی #پایدار #نظارت #منتقل #شهردار #طراحی #مستقیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آغازساخت فاز۲پروژه بوستان ملل در ساری

*

*


X https://sport45.site/