مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49753 -تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 -ساعت : 18:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عبدالحسین مقتدایی در گفت‌وگو با شهردارآنلاین:

«افشانی» تک ستاره مدیریت اجرایی کشور است/تهران به یک شهردار استوار، باانگیزه و تعامل‌گر احتیاج دارد

مازندشورا: شهردارآنلاین: استاندار سابق خوزستان می‌گوید: «افشانی در مدیریت اجرایی کارنامه قابل دفاعی دارد و همچنین با تعاملی که با سایر قوا دارد می‌تواند نظم و عدالت را در تهران اجرا کند.»

مازندشورا:عبدالحسین مقتدایی، سیاستمدار اصلاح‌طلب و یکی از مدیران اجرایی با سابقه ایران که پیش از این در دولت تدبیر و امید به‌عنوان استاندار خوزستان فعالیت می‌کرد در واکنش به انتخاب شهردار آینده تهران، محمدعلی افشانی را یکی از بهترین گزینه‌های شهرداری پایتخت دانست و تاکید کرد که اعضای پارلمان شهری برای انتخاب افشانی به عنوان شهردار آینده پایتخت وقت را از دست ندهند.

مقتدایی با اشاره به انتخاب شهردار تهران به شهردار آنلاین گفت: «تهران به دلیل اینکه پایتخت ایران است ویژگی‌هایی ملی و منطقه‌ای دارد به همین دلیل چه به‌صورت رسمی و چه به‌صورت غیر رسمی در وضعیت کشور تاثیرگذار خواهد بود به همین دلیل شهردار آن باید چهره‌ای شناخته شده باشد تا بتواند نظم و عدالت را در پایتخت اجرایی کند.»

وی ادامه داد: «در میان گزینه‌های مطرح شده برای تصدی شهرداری تهران به‌نظر من نام محمدعلی افشانی چون ستاره‌ای می‌درخشد زیرا او را می‌توان تک ستاره جامعه عمرانی و اجرایی کشور نامید، متاسفانه اعضای شورای شهر نتوانستند توازن را در معرفی کاندیدهای تصدی شهرداری رعایت کنند. در بین کاندیداها شخصی را نمی‌توان یافت که در حد افشانی بتواند از عهده کار شهرداری بر بیاید.»

استاندار سابق خوزستان با اشاره به فعالیت‌های محمدعلی افشانی افزود: «افشانی فعالیت‌های اجرایی و مدیریتی خود را از روستاها و شهرستان‌ها آغاز کرده است و می‌توان گفت که او به همه زیر و بم مدیریت آشنایی کافی دارد. همچنین در دوران فعالیت افشانی در استانداری‌های مختلف به ویژه در زمان معاونت استانداری خوزستان و همچنین زمانی که او مسئولیت استانداری شیراز را بر عهده داشت کارنامه قابل دفاعی را از خود به جای گذاشته است. همچنین فعالیت او در نوسازی مدارس کشور بسیار درخشان است، افشانی در یک حرکت جهادی توانست همه مدارس کپرنشینان استان هرمزگان را جمع‌آوری کند و کلاس درس به آنها تحویل بدهد به این دلیل او را می‌توان آشنا به آسیب‌های اجتماعی هم دانست.»

این فعال اصلاح‌طلب با تاکید بر استوار بودن افشانی در برابر حواشی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: «در دورانی که افشانی به‌عنوان معاون من در استانداری خوزستان فعالیت می‌کرد توانستم فنون زیادی از او یاد بگیرم به‌نوعی که من خودم مدعی کارهای عمرانی و اجرایی هستم از استواری و محکم بودن افشانی خوشحال می‌شدم. او خاصیتی استواری دارد و همچنین در وظیفه‌ای که بر دوشش می‌گذاریم بسیار متعهد است و نه در جریان کار قهر می‌کند و نه استعفا خواهد داد، از این نظر اعضای شورای شهر و همچنین شهروندان تهرانی می‌توانند خاطر جمع باشند.»

مقتدایی در همین مورد ادامه می‌دهد: «با احترام به فعالیت‌های عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی باید بگویم که افشانی را می‌توان در حد وزیر راه و شهرسازی دانست. او خودش توانایی طرح مسائل را دارد و از قدرت تصمیم گیری بالایی هم برخوردار است، که می‌تواند برنامه‌ریزی‌های دقیقی داشته باشد.»

وی  اضافه می‌کند: «باتوجه به سابقه من در فعالیت‌های اجرایی و عمرانی در طول سال‌هایی که در کشور مدیریت کرده‌ام باید بگویم که افشانی روی دست من هم بلند شده است. به فعالیت‌های اجرایی وی اشاره کردم و باید به این نکته بپردازیم که افشانی مدیری کاملا پاکدست است. اگر من به خودم شک کنم به افشانی در پاک‌دستی و تبعیت از قانون شک نخواهم کرد.»

این فعال سیاسی در خصوص قدرت تعامل افشانی با سایر ارگان‌ها خاطرنشان کرد: «در پاسخ به این سوال باید مثالی بزنم، بعد از موضوعی که برای علی مطهری در شیراز رخ داد افشانی شخصا توانست با رایزنی‌هایی که با دیگر مسئولان استانی داشت موضوع را حل کند.»

وی ادامه داد: «من به دلایلی نمی‌توانم به خوبی با سایر نهادها و ارگان‌ها تعامل داشته باشم به همین دلیل هم نتوانستم با دولت حسن روحانی همکاریم را ادامه دهم ولی افشانی با تعاملی که دارد مشکلی برایش پیش نخواهد آمد. در حال حاضر باتوجه به موضوعات و حاشیه‌هایی که برای محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران رخ داد همه نگرانند که شهردار آینده تهران هم دچار چنین حاشیه‌هایی بشود ولی به نظر من افشانی بهانه‌ای به دستشان نخواهد داد.»

 


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : افشانی - تهران - شهردار - اجرایی - شهرداری - فعالیت‌های - همچنین - خوزستان - فعالیت - پایتخت - محمدعلی - ادامه - مقتدایی - می‌توان - استانداری - عمرانی - اعضای - دانست - اشاره - مدیریت - آینده - استواری - می‌کند - خاطرنشان - توانست - بسیار - شهرسازی - باتوجه - حاشیه‌هایی - شورای شهر - نخواهد - ارگان‌ها - مدارس - تعامل - بگویم - ستاره - عبدالحسین - به‌صورت - استاندار - تاکید - می‌کرد - بتواند - به‌عنوان - استوار - گزینه‌های - شورای - اصلاح‌طلب - سابقه - شیراز -

نظر شما در مورد : «افشانی» تک ستاره مدیریت اجرایی کشور است/تهران به یک شهردار استوار، باانگیزه و تعامل‌گر احتیاج دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*