بارش‌ها تا ۳ روز آینده تداوم می‌یابند/ کاهش کیفیت هوا در برخی شهرهای جنوبی

تاریخ انتشار : شنبه 22 اردیبهشت 1397 - ساعت : 18:20

کد مطلب: 49754 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد؛

بارش‌ها تا ۳ روز آینده تداوم می‌یابند/ کاهش کیفیت هوا در برخی شهرهای جنوبی

مازندشورا: به سبب وزش باد شدید و تشکیل گردوخاک غلیظ در شمال عربستان و جنوب عراق و انتقال آن به کشور، امروز در مناطقی از جنوب‌غرب، غرب و جنوب کشور کاهش کیفیت هوا و دید افقی را شاهدیم، همچنین روز یکشنبه در هرمزگان و جنوب‌شرق کشور شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، براساس آخرین مدل‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در سه روز آینده سامانه بارشی همچنان در کشور فعال است. 

براساس گزارش فارس، فردا عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور و در بخش‌هایی از جنوب‌شرق کشور خواهد بود که در این مناطق رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌‌شود.

شدت بارش‌ها روز یکشنبه در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و همچنین ارتفاعات مرکزی اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی خواهد بود.

روز دوشنبه تمرکز و عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور خواهد بود و در این مناطق رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به سبب وزش باد شدید و تشکیل گردوخاک غلیظ در شمال عربستان و جنوب عراق و انتقال آن به کشور امروز در مناطقی از جنوب‌غرب، غرب و جنوب کشور کاهش کیفیت هوا و دید افقی را شاهدیم. همچنین روز یکشنبه در هرمزگان و جنوب‌شرق کشور شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود. 

روز دوشنبه همچنان در مناطق شرق و جنوب‌شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق همراه با خیزش گردوخاک خواهد بود. 

روز یکشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا نیمه‌ابری برخی ساعات ابری، رگبار و رعدوبرق و وزش باد گاهی افزایش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۳ و ۱۳ درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۳۵ درجه بالای صفر گرمترین و شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری ۱۳۲.۶ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۹۳.۹ میلی‌متر بود، بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری ۳۱.۶ درصد کمتر از سال گذشته است.بیشترین میزان بارش در هفته سی و دوم سال زراعی متعلق به منطقه کوهدشت استان لرستان به میزان ۶۰ میلی‌متر بود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #پیش‌بینی #شمالی #مناطق #جنوب‌شرق #رگبار #تهران #میزان #میلی‌متر #رعدوبرق #یکشنبه #کیفیت #بارشی #سامانه #کمینه #گردوخاک #بیشینه #بالای #زراعی #گذشته #بارش‌ها #آینده #دوشنبه #استان #همچنین #گزارش #باران #همچنان #هواشناسی #خراسان #فعالیت #البرز #ارتفاعات #آذربایجان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بارش‌ها تا ۳ روز آینده تداوم می‌یابند/ کاهش کیفیت هوا در برخی شهرهای جنوبی

*

*


X https://sport45.site/