تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:30

کد مطلب: 49761 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فاطمه ذولقدر در گفت و گو با شهردارآنلاین:

سرنخ ورود غیرقانونی کودکانی که برای کار به ایران می آیند باید مشخص شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه بسیاری از این کودکان اتباع حتی کشور خودشان را ندیده اند، گفت: با سرو سامان دادن به وضعیت بچه هایی که کارت هویت دارند همه آن ها به مدرسه خواهند رفت اما مهمتر پیدا کردن سرنخ ورودهای غیرقانونی است، آیا واقعا عده ای برای خراب کردن چهره ایران به این کشور می آیند؟ آیا این کودکان در ایران متولد می شوند؟

مازندشورا:سیده فاطمه ذولقدر نماینده عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص سخنان اخیر انوشیروان محسنی بند پی در مراسم معارفه سرپرست بهزیستی استان تهران مبنی بر اینکه "با توجه به اینکه ۶۰ درصد از کودکان کار و خیابان اتباع بیگانه هستند مذاکراتی را با وزیر امور خارجه انجام داده‌ایم تا این کودکان به کشورشان باز گردانده شوند؛ چرا باید چهره کشور به دلیل این کودکان مخدوش شود؟ و ما تصور کنیم آنها بچه‌های ایران هستند؟ "، گفت: در هر صورت باید به وضعیت این بچه ها رسیدگی شود، تعداد اتباع خارجی در ایران زیاد است اما نمی شود به همه آن ها به یک چشم نگاه کرد. 

به گفته وی در خصوص رسیدگی به بچه ها نباید صورت مسئله را پاک  کرد، بهزیستی باید به صورت جدی به این موضوع ورود کند تا مشخص شود از این بچه ها چه تعداد کسانی هستند که به صورت قانونی در ایران زندگی می کنند و کارت هویت دارند و چه تعداد تنها به منظور کار و در این چند ماه به ایران آمده اند. 

ذولقدر با بیان اینکه در سال های اخیر افراد زیادی بدون مجوز از سمت پاکستان به ایران آمده اند، گفت: شناسایی و مشخص شدن این افراد، بازگردانده شدن آن ها به کشورشان درصورت لزوم کار درستی است. 

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه بسیاری از این کودکان حتی کشور خودشان را ندیده اند، گفت: با سرو سامان دادن به بچه هایی که کارت هویت دارند همه آن ها به مدرسه خواهند رفت اما مهمتر پیدا کردن سرنخ ورودهای غیرقانونی است، آیا واقعا عده ای برای خراب کردن چهره ایران به این کشور  می آیند؟ آیا این کودکان در ایران متولد می شوند؟ 

وی افزود: صحبت های محسنی بندپی درباره کودکان کار نیز به همین منظور است، او به صورت کلی به این مسئله اشاره کرد و منظور او تنها کسانی بود که بدون داشتن اجازه اقامت به ایران آورده شده اند چرا که بهزیستی در خصوص همه کودکانی که به صورت قانونی در ایرن هستند مسئولیت دارد.

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #کودکان #اینکه #تعداد #منظور #ذولقدر #بهزیستی #کسانی #مسئله #دارند #اشاره #افراد #قانونی #اتباع #نماینده #کودکانی #غیرقانونی #محسنی #تهران #کشورشان #فاطمه #رسیدگی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سرنخ ورود غیرقانونی کودکانی که برای کار به ایران می آیند باید مشخص شود

*

*