تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:50

کد مطلب: 49764 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جایگزین های پلاستیک معرفی شوند

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: جایگزین های مناسب برای ظروف و کیسه های پلاستیکی باید به مردم معرفی شوند تا مردم هم از این مواد مضر برای طبیعت استفاده نکنند.

مازندشورا:سید رضا موسوی افزود: پلاستیک را نمی توان از زندگی حذف کرد اما می توان استفاده از آن را تا حد ممکن کاهش داد.
وی یادآورشد: اینکه بگوییم کیسه های پلاستیکی بد است و اثر محیط زیستی مخربی بر جای می گذارد، کافی نیست.
موسوی اظهار کرد: برای مدیریت این کیسه ها باید از ابزارهای ترکیبی و تبلیغی استفاده کرد و پیش از هر اقدامی مردم به طور کامل بدانند که جایگزین چنین کیسه هایی چیست.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: همه می دانند که کیسه های پلاستیکی برای 100 ها سال در طبیعت باقی می ماند، اما با جایگزین های آن آشنا نیستند.
وی خاطرنشان کرد: کیسه های چندبار مصرف پارچه ای به تازگی مطرح و تولید شده است و حتی خود شرکت ها و اصناف هم برای استفاده از آن رغبت دارند.
موسوی تاکید کرد: باید سهولت دسترسی به کیسه های پلاستیکی را با اقدامی همچون تعیین عوارض، افزایش قیمت و بحث های تبلیغی محدود کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: تولید و استفاده از کیسه های پلاستیکی ارزان و آسان است و به راحتی در دسترس همه قرار می گیرد؛ از همین رو برای مقابله با آن باید استفاده از آن را از حالت رایگان خارج کرد.
وی ادامه داد: به نظر می رسد در سطح ملی هماهنگی های لازم باید انجام شود تا اصناف و اقشار از قبل افزایش قیمت مصرف کیسه پلاستیکی آسیب نبینند و جایگزینی برای آن در دسترس داشته باشند.
موسوی اضافه کرد: این موضوع در مورد بطری های آب معدنی هم صدق می کند و در همین زمینه ها هم باید به سمت استفاده از ظروف دائمی حرکت کرد.
سازمان محیط زیست پویش استفاده نکردن از بطری آب معدنی را به راه انداخته است که در استان زنجان علاوه بر اداره کل محیط زیست، شهرداری و شورای شهر هم به این پویش پیوسته اند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #استفاده #پلاستیکی #موسوی #استان #جایگزین #زنجان #اصناف #دسترس #معدنی #تولید #افزایش #مدیرکل #پلاستیک #تبلیغی #اقدامی #حفاظت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جایگزین های پلاستیک معرفی شوند

*

*


X https://sport45.site/