مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49775 -تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 -ساعت : 09:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امسال سهم حوزه مسکن اجتماعی، ۵۰ هزار واحد است

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

امسال سهم حوزه مسکن اجتماعی، ۵۰ هزار واحد است

مازندشورا: معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: مطابق مصوبه هیئت وزیران در سال جاری سهم حوزه مسکن اجتماعی ۵۰ هزار واحد است و شامل ساخت مسکن ملی توسط متقاضی، اجاره‌ای و کمک رهن می‌شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایسنا، جواد حق‌شناس در سفر به شهرکرد و دیدار با معاون عمرانی استاندار استان، اظهار کرد: سهم شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در حوزه مسکن مهر ۳۵۰ هزار واحد بوده و سهم این شهرها در چهارمحال و بختیاری نیز نزدیک به ۸ هزار و ۶۰۰ واحد است. 

وی با بیان اینکه عملیات احداث مسکن‌ مهر در کشور تمام شده است، افزود: از مسکن مهر تنها هشت هزار تعاونی باقی مانده که در حال پیگیری برای تکمیل آنان هستیم. 

حق‌شناس با تاکید بر اینکه لازم است ادرات راه و شهرسازی در واگذاری زمین همکاری لازم را داشته باشد، تصریح کرد: پرداخت ۲۰ میلیون تومان تسهیلات روستایی از منابع بنیاد تسهیلات به روستاییان در صورتی محقق می‌شود که زمین به صورت اجاره‌ با قیمت قابل قبول به متقاضی واگذار شده و با نظارت بنیاد مسکن ساخته شود. 

وی از ایجاد یک سایت بزرگ به منظور ایجاد مسکن برای تمام اقشار خبر داد و گفت: در همین راستا پروژه‌هایی به مساحت ۶۰ هکتار در استان مرکزی و ۴۰ هکتار در استان فارس در حال انجام است. 

حق‌شناس اضافه کرد: اگر حمایت لازم از سوی متولیان امر انجام شود امکان اجرای این قبیل پروژه‌ها در چهارمحال و بختیاری وجود دارد و این امر با تامین منابع از خارج از استان ممکن می‌شود. 

وی در خصوص مسکن اجتماعی بیان کرد: مطابق مصوبه هیئت وزیران در سال جاری سهم حوزه مسکن اجتماعی ۵۰ هزار واحد است و شامل ساخت مسکن ملی توسط متقاضی، اجاره‌ای و کمک رهن می‌شود. 

حق‌شناس خاطرنشان کرد: امید است با کمک دولت تدبیر و امید این امر محقق شود و در صورت حصول این مهم، آمادگی از سوی  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور برای خدمت رسانی در این زمینه به چهارمحال و بختیاری وجود دارد. 

وی در خصوص بافت‌های فرسوده بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در کلان شهرها زمین را به شهرداری و در سایر شهرها به راه وشهرسازی واگذار و در اختیار آن‌ها قرار دهند تا پروژه‌هایی توسط انبوه‌سازان ساخته شود. 

حق‌شناس گفت: این پروژه‌ها به افرادی که در داخل بافت فرسوده هستند عرضه می‌شود و افراد واحدهای مسکونی را دریافت و مجدد بافت‌های فرسوده نوسازی می‌شوند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حق‌شناس - استان - فرسوده - چهارمحال - بختیاری - بنیاد - شهرها - اجتماعی - ایجاد - ساخته - پروژه‌هایی - بافت‌های - پروژه‌ها - واگذار - هکتار - اینکه - اسلامی - انقلاب - شهرسازی - معاون - منابع - تسهیلات - متقاضی -

مطالب مرتبط با : امسال سهم حوزه مسکن اجتماعی، ۵۰ هزار واحد است
نظر شما در مورد : امسال سهم حوزه مسکن اجتماعی، ۵۰ هزار واحد است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها