مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49782 -تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 -ساعت : 11:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نارضایتی برنج‌کاران از تامین سوخت/ راه‌اندازی سامانه مشکل‌ساز برای کشاورزان

فارس گزارش می‌دهد

نارضایتی برنج‌کاران از تامین سوخت/ راه‌اندازی سامانه مشکل‌ساز برای کشاورزان

مازندشورا: کشاورزان از سامانه‌ای که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی راه‌اندازی کرده است ناراضی هستند و با توجه به مشکل بحران آب، راه‌اندازی سامانه دریافت سوخت مشکل دیگری برای کشاورزان به‌وجود آورد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مازندران از جمله استان‌هایی است که در تولید بیشتر محصولات کشاورزی رتبه بالایی دارد و در این میان برنج  یکی از محصولات مهم و استراتژیک در مازندران است که سهم تولید آن در کشور 42 درصد است.

یکی از مسائل مهم در تولید برنج، تامین سوخت موتور پمپ‌های بخش کشاورزی است که کشاورزان برای زراعت این محصول نیازمند تامین بی‌دغدغه سوخت هستند.

*اضافه شدن مشکل تامین سوخت برای برنج‌کاران

با توجه به مشکل کم آبی که امسال در کشور و به‌ویژه در مازندران شاهد آن هستیم برنج‌کاران با مشکلات فراوانی برای زراعت این محصول دست و پنجه نرم می‌کنند و می‌خواهند دستگاه‌های اجرایی ذیربط مشکل جدیدی برای کشت و کار آنان بر سر راه قرار ندهند اما امسال مشکل تامین سوخت دغدغه کشاورزان را دوچندان کرده است.

با توجه به صحبت‌هایی که مسؤولان مربوطه در جلسات مختلف بیان می‌کنند، مشکلی در تامین سوخت وجود ندارد و صحبت‌های آنان بیانگر این است تلاش شده تا این مهم با هماهنگی دستگاه‌‌های مربوطه و پیش‌بینی راهکار‌های مناسب به‌نحو مطلوب مدیریت شود و سوخت مورد نیاز، به موقع در اختیار کشاورزان قرار گیرد، اما گله‌مندی کشاورزان حکایت از چیز دیگری دارد و ظاهرا این امر محقق نشد.

امسال بحث حمایت از تولید داخل مطرح است باید شرایطی به‌وجود بیاوریم تا هم هزینه تولید کاهش یابد و هم شرایط دریافت نهاده کشاورزی برای کشاورزان سهل و آسان شود.

کشاورزان از سامانه‌ای که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی راه‌اندازی کرده است ناراضی هستند و با توجه به مشکل بحران آب، راه‌اندازی سامانه دریافت سوخت مشکل دیگری برای کشاورزان به‌وجود آورد.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تحویل سوخت به چاه‌‌های آب کشاورزی و موتور پمپ‌‌ها را در سال زراعی ۹۷ منوط به تائید آب منطقه‌ای و پنجره واحد سازمان جهاد کشاورزی می‌داند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران  در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: سوخت بخش کشاورزی برای دامداری‌ها، پرورش ماهی، آبزیان، پرورش قارچ، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، صنایع کشاورزی و ادوات کشاورزی از طریق سامانه اطلاعات تجارت آسان در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

عزیزاله شهیدی‌فر ادامه داد: در سال‌های گذشته مشکلاتی از قبیل عدم شناسایی دقیق واحدهای مصرف‌کننده سوخت، عدم امکان ارتباط بین سامانه تجارت آسان با سامانه سازمان‌های متولی به دلیل عدم دریافت شناسه یکتا از مصرف‌کننده در زمان ثبت‌نام و عدم تخصیص سوخت مبتنی بر فعالیت واحدهای مصرف‌کننده سوخت برای دریافت سوخت وجود داشت.

وی بیان کرد: برای رفع این‌گونه مشکلات سامانه جدیدی تعریف شد که از طریق سامانه پنجره واحد کشاورزی متقاضیان در این سامانه ثبت‌نام و برای دریافت سوخت اقدام می‌کنند.

به گزارش فارس، با توجه به بحران آبی که برای کشت برنج وجود دارد و زندگی کشاورزان به زراعت این محصول بستگی دارد مسؤولان باید تلاش کنند تامین سوخت بدون مشکل در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

3141/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کشاورزان - کشاورزی - سامانه - تامین - تولید - دریافت - مازندران - محصول - امسال - مصرف‌کننده - گزارش - زراعت - راه‌اندازی - اختیار - برنج‌کاران - پرورش - پنجره - ثبت‌نام - پخش - بحران - واحدهای - تجارت - جدیدی - مشکلات - موتور - محصولات - مسؤولان - مربوطه - به‌وجود - دیگری - فرآورده‌های -

نظر شما در مورد : نارضایتی برنج‌کاران از تامین سوخت/ راه‌اندازی سامانه مشکل‌ساز برای کشاورزان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*