مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49783 -تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 -ساعت : 11:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شورای شهرمیناب مغایربا قوانین عمل کرد

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار میناب گفت: شورای شهر میناب برای طرح سوال و استیضاح شهردار مغایر با قانون عمل کرده است و عوامل بیرون به دنبال ایجاد تفرقه بودند.

مازندشورا:عباس رئیسی ضمن تشریح خلاصه ای از عملکرد یکساله خود در شهرداری میناب بیان داشت: صداقت در کار مهمترین الگویی می توان باشد که یک مسئول در هر جایگاهی برای خدمت به شهر و مردم باید سرلوحه کار خود قرار دهد تا بتواند در کار خود موفق باشد. زیرا اگر صداقت در کار نباشد نمی توان به موفقیت دست پیدا کرد.

رئیسی بیان داشت: در طول یکسال اخیر همکاری با شورای پنجم شهر میناب تلاش کرده ام تا با وجود همه اختلاف نظرها با بهترین شیوه به خدمات رسانی در شهر به مردم مشغول باشم و رضایت عمومی مردم و دستگاههای اجرایی شهرستان را کسب کنم.

شهردار میناب با بیان اینکه عملکرد یک شهردار را مردم از کارهای انجام شده در شهر می توانند قضاوت کنند، گفت: مهمترین عملکرد من در طول یکسال گذشته را می توان به ایجاد بلوار کمربندی در محدوده پنجشنبه بازار جهت کاهش بار ترافیکی، ساخت بوستان مکران به مساحت بالغ بر ۵۰۰۰ هزار متر مربع، افزایش سرانه فضای سبز از ۵ متر به ۷ متر مربع در کمتر از یک سال، احداث فاز یک و دو بلوار امام علی (ع)، بروز رسانی حقوق و مزایای پرسنل که با مشکلات زیادی مواجه بودند، جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای اولین بار، وموارد دیگری را اشاره کرد.

رئیسی در خصوص مصوبات شورا در طول یکسال حاضر در شورای شهر بیان داشت: تاکنون هیچ گونه مصوبه ای از شورای شهر میناب در جهت پیشبرد و آبادانی شهر وتعیین و تدوین برنامه های عمرانی، خدماتی و رفاهی وجود نداشته و پروژه های انجام شده مصوبات به جا مانده از شورای دوره قبل بوده که در دست اقدام و یا نیمه تمام مانده اند.

شهردار میناب در خصوص طرح سوال شورا از شهردار گفت: اکثریت سوال هایی  که شورای شهر میناب آن را بهانه ای برای استیضاح شهردار مطرح کرده است مربوط به سنوات گذشته و شورای دوره چهارم بوده که در آن زمان شهردار و شورای وقت اقدام به اجرا کرده و صلاح دید بر آن بوده که با توجه به نیاز بافت شهری میناب آنها را به پایان رسانده که ایراد گرفتن بدون دادن پیشنهاد جهت رشد و آبادانی کاری بس بیهوده و غیر معقول است.

رئیسی در خصوص استیضاح شدنش توسط شورا گفت: طبق ماده ۸۳،  شورا می تواند از شهردار در راستای عملکرد آن سوال بپرسد و شهردار نیز مکلف به پاسخگویی است در صورتی که شورای شهر میناب هیچ عملکردی را از شهر دار نخواسته و از طرفی دیگر، شورای شهر میناب هیچگونه مصوبه ای در این راستا نداشته است که بتوانند در این خصوص از عملکرد وی ناخواسته ایراد گرفته و سرانجام به استیضاح ختم شود.

شهردار میناب گفت: بر اساس ماده ۹۰ قانون تشکیلات وظایف و شوراها قبل از هرگونه موضوع و طرح سوال از شهرداران باید ابتدا به صورت مصوبه درآید و به کمیته تطبیق  ارسال و پس از تائید کمیته مذکور قابلیت اجرایی دارد.

شهردار میناب با بیان اینکه روند طرح سوال و استیضاح شهردار از سوی شورای شهر میناب مغایر با قانون است گفت: طبق نامه مورخه ۱۳۹۶/۹/۱۸ وزیر کشور تاکید بر صحت روند استیضاح شهرداران جهت ثبات مدیریت شهری داشته که متاسفانه روند این استیضاح قانونی نیست و دارای اشکال است.

رئیسی با اشاره به اینکه برخی از عوامل بیرونی تفرقه و تنش را وارد بدنه شورا و شهرداری میناب کرده اند گفت: بی شک انتخاب من به عنوان شهردار در شورای پنجم بر اساس شناخت و پیشینه کاری و عملکرد گذشته بوده و ایجاد این اختلافات  که عوامل اصلی آن در بیرون از شورا بوده تمام توان خود را بر ایجاد اختلاف و تنش در شورا و شهرداری گذاشته اند.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : میناب - شهردار - شورای - شورای شهر - استیضاح - عملکرد - رئیسی - اینکه - ایجاد - گذشته - یکسال - شهرداری - مصوبه - اقدام - قانون - ایراد - شهرداران - شورای پنجم - عوامل - کمیته - مانده - بلوار - اختلاف - مهمترین - صداقت - رسانی - اجرایی - آبادانی - مصوبات - اشاره - نداشته -

نظر شما در مورد : شورای شهرمیناب مغایربا قوانین عمل کرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*