تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:20

کد مطلب: 49784 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حواشی انتخاب شهردار کرج

مازندشورا: شهردارآنلاین: مجید سریزدی نامزد تصدی پست شهرداری کرج در جلسه علنی شورای شهر معرفی و به ارائه برنامه اش پرداخت.

مازندشورا:محمد نبیونی دستور پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج که صبح یکشنبه برگزار شد، به معرفی کاندیدای مورد نظر هشت نفر از اعضای شورای شهر کرج برای قرار گرفتن در سمت شهرداری کرج اشاره و اظهار کرد: تصمیم گیری لازم در این خصوص انجام خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: در جلسه قبل بنا بر این شد نامزد مورد نظر اعضای شورای شهر کرج معرفی شود که این اتفاق صورت نگرفت لذا باید در خصوص نامزد پیشنهادی هشت عضو شورا صحبت کرد و بررسی های لازم در این خصوص انجام شود.

عباس زارع عضو شورای اسلامی شهر کرج در ادامه با بیان اینکه با توجه به اینکه انتخاب شهردار مهم ترین وظیفه شورای اسلامی شهر است و باید جلسه بر اساس قاعده اصولی پیش برده شود پیشنهاد می شود به مدت نیم ساعت برنامه نامزد مورد نظر را گوش دهیم، افزود: پیشنهاد می شود مدت زمان یک ربع برای بیان نقطه نظرات دیگر اعضای شورای در این خصوص در نظر گرفته شود.
 
منصور وحیدی نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج گ در این باره گفت: شرایط انتخاب شهردار تابع مقررات است و در خصوص شرایط نامزد شهرداری قانون مواردی چون حسن شهرت را صریحا اعلام کرده لذا تصمیم عجولانه به صلاح شهر و شهروندان نیست به همین سبب پیشنهاد می شود جلسه غیر علنی برای بررسی شرایط نامزد شهرداری برگزار شود.

وی با عصبانیت نسبت به بیان نقطه نظر برخی از اعضای شورای شهر کرج مبنی بر اجرای دستور کار جلسه، گفت: این دستور جلسه به اجبار به رئیس شورای شهر کرج تحمیل شده است.

رحیم خستو سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج در واکنش به سخنان منصور وحیدی گفت: چه زمانی باید باید در این باره به جمع بندی برسیم؟

وی ادامه داد: جمعی از اعضای شورای شهر کرج در خصوص نامزد مورد نظر خود به جمع بندی رسیده و احساس می کنند این گزینه واجد شهردار شدن است، اگر قرار است اعضا به هر قیمتی قانع شوند این امر حکایت دیگری است.

خستو تاکید کرد: ما موظف به معرفی نامزد مورد نظر هستیم و نمی توانیم صلاحیت فردی را تائید و یا رد کنیم از طرفی در خصوص اداره جلسه چیزی به اسم قانع شدن وجود ندارد و اکثریت آرا تعیین کننده خواهد بود لذا نباید زمان بی جهت تلف شود.

حسین محمدی رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج نیز بیان کرد: بررسی برنامه نامزد و انتخاب شهردار کرج؛ دستور کار این جلسه است که باید مورد بررسی قرار گیرد و کار پیش برده شود.  

فرج الله ایلیات در ادامه با بیان اینکه عده ای از اعضا نامزد مورد نظر خود را معرفی کرده اند که باید برای بیان برنامه های خود در جلسه علنی یا غیر علنی حضور پیدا کند، افزود:  بدین ترتیب نامزد می تواند در صورت نیاز از خود دفاع کند، آنچه مسلم است باید با سرعت هر چه تمام تر در این باره به جمع بندی نهایی برسیم.

گفتنی است؛ پس از ١٠ دقیقه تنفس نامزد تصدی پست شهرداری کرج، مجید سریزدی به معرفی برنامه اش پرداخت.

جلسه علنی شورا ادامه دارد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورای #نامزد #شورای شهر #اسلامی #شهردار #اعضای #معرفی #دستور #ادامه #برنامه #بررسی #شهرداری #اینکه #پیشنهاد #شرایط #برگزار #افزود #تصمیم #وحیدی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حواشی انتخاب شهردار کرج

*

*


X https://sport45.site/