مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4979 -تاریخ انتشار : دوشنبه 11 مرداد 1395 -ساعت : 09:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماينده شوراي شهر در كارگروه ساماندهي دكل‌ها و آنتن‌هاي شهر تهران:

نامه اعتراض شورا به مجلس

مازندشورا: سخنگوي شوراي شهر تهران با بيان اينكه مصوبه جديد دولت در زمينه صدور مجوز دكل‌ها و آنتن‌هاي مخابراتي خلاف قوانين كشور بوده به طوری که اين بند قابليت اجرا ندارد و بي‌شك مجلس نيز حكم به لغو اين مصوبه مي‌دهد، گفت: شورا براساس مصوبات قانوني خود در زمينه ساماندهي دكل‌ها و آنتن‌هاي شهر تهران، جلوي بورس بازي‌هاي اين حوزه را مي‌گيرد و اجازه نمي‌دهد تخلفي در اين زمينه رخ دهد.

مازندشورا:

بلدیه|رضا تقي‌پور، با اشاره به اينكه به دنبال تذكر رئيس كميسيون عمران شوراي شهر تهران در ارتباط با ساماندهي دكل‌ها و آنتن‌هاي مخابراتي در سطح شهر تهران، رئيس شورا در حال تدوين و ارسال نامه اعتراضي به رئيس مجلس شوراي اسلامي است، تصريح كرد: مصوبه جديد دولت مبني بر اينكه ساماندهي دكل‌ها در اختيارات دولت تلقي شده، صحیح نیست. زیرا همچون ساير مجوزهايي كه در سطح شهر در حوزه شهرسازي و معماري داده مي‌شود، صدور مجوز دكل‌ها نيز به طور طبيعي جزو اختيارات مديريت شهري است. وي با تاكيد بر اينكه دولت بنا بر صلاحديد مي‌تواند پيشنهاداتش را به مجلس ببرد تا پس از تصويب احتمالي به اجرا درآيند، ادامه داد: تا زماني كه قوانين عوض نشده اند، همچنان صدور مجوز دكل‌هاي و آنتن‌‌هاي شهر تهران جزو اختيارات شورای شهر تهران است.
تقي‌پور با يادآوري اينكه مصوبات شورا پس از طي مراحل قانوني ابلاغ مي‌شود و در روند تصويب و ابلاغ مصوبات، فرمانداري مهلتي براي اعتراض دارد اما در قوانين كنوني وظيفه صدور مجوز دكل‌ها و آنتن‌هاي مخابراتي در حيطه وظايف مديريت شهري است، خاطرنشان كرد: شورا در اين رابطه دو مصوبه مشخص دارد، يكي در سال 87 كه مربوط به ساماندهي دكل ها و آنتن‌هاست و ديگري نيز در سال 94 به تصويب رسيده و مربوط به الزامات ساماندهي است كه در قالب مصوبه دوم روند چگونگي صدور مجوز‌ها براي نصب دكل‌ها مشخص شده است. قوانيني كه سبب شده كارگروه ساماندهي دكل‌ها و آنتن‌هاي مخابراتي شهر تهران هر هفته يا دو هفته يك بار تشكيل و به شيوه قانوني به كار ادامه دهد.
نماينده شوراي شهر در كارگروه ساماندهي دكل‌ها و آنتن‌هاي شهر تهران با اشاره به اينكه بر اين اساس رئيس شوراي شهر تهران نامه اعتراضي را براي ارسال به رئيس مجلس شوراي اسلامي تهيه كرده تا وضعيت كنوني شفاف‌سازي شود، اعلام كرد: تا زماني كه دولت لايحه جديدي در خصوص واگذاري مجوز دكل‌ها و آنتن‌هاي مخابراتي شهر تهران به مجلس نبرد تا به تصويب نمايندگان برسد، روند صدور مجوزهاي به شيوه كنوني انجام مي‌شود.
وي صدور مجوزها بر اساس قوانين گذشته را اقدامي قانوني خواند و گفت:  تا وقتی قوانين تغيير نكنند، صدور مجوزها در كارگروه نظارت بر دكل‌هاي مخابراتي و آنتن‌هاي شهر تهران به شيوه كنوني به كار خود ادامه مي‌دهد و مشكلي در اين زمينه وجود ندارد.
به گفته تقي‌پور در اين كارگروه درخواست‌هاي منطقي اپراتورها بررسي و مجوزهاي لازمه صادر مي‌شوند، اما نكته حائز اهميت آن است كه مديريت شهري اجازه نمي‌دهد يك اپراتور بيش از نياز خود و به شكل كار تجاري به تعبيه آنتن‌ها و دكل‌هاي مخابراتي نگاه كند.
عضو شوراي چهارم شهر تهران با انتقاد از اينكه برخي از اپراتورهاي كنوني مجوز دكل‌ها را به شكل اجاره دريافت مي كنند و سپس به اپراتور ديگري اجاره مي‌دهند، گفت: بي‌شك مديريت شهري با چنين بورس‌بازي‌هايي برخورد مي‌كند، اما در كارگروه ساماندهي آنتن‌ها و دكل‌هاي شهر تهران اپراتورهايي كه براي تكميل شبكه‌شان نياز معقول و منطقي دارند مي‌توانند با دريافت مجوزهاي رسمي نيازهايشان را برطرف كنند. 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - دكل‌ها - ساماندهي - آنتن‌هاي - شوراي - كارگروه - مخابراتي - اينكه - كنوني - تصويب - دكل‌هاي - قوانين - مديريت - تقي‌پور - قانوني - مجوزهاي - مي‌شود - ادامه - مصوبه - اختيارات - مجوزها - دريافت - ديگري - منطقي - آنتن‌ها - مربوط - اپراتور - اجاره - مصوبات - ارسال - نماينده - اسلامي - زماني - اشاره - ابلاغ - اعتراضي - اعتراض -

نظر شما در مورد : نامه اعتراض شورا به مجلس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها