لزوم رعایت استانداردها برای ایمنی معادن و کارگران

تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 49823 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل کار مازندران تاکید کرد

لزوم رعایت استانداردها برای ایمنی معادن و کارگران

مازندشورا: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: رعایت استانداردهای لازم برای ایمنی معادن و کارگران و معدن‌کاران ضروری است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری در بازدید از تونل شماره 8 (بهره‌وران) معدن زغالسنگ سامان سوادکوه اظهار کرد: در سال‌های اخیر بازدید از معادن با هدف بررسی وضعیت ایمنی شدت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود 90 بازدید توسط بازرسان کار از معادن زغالسنگ در زمینه اجرای طرح بازرسی های هدفمند از کارگاه‌های پرخطر صورت گرفته است و این مهم در سال 97 با شدت بیشتری دنبال خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران رعایت استانداردهای لازم برای ایمنی معادن و کارگران و معدنکاران ضروری دانست و افزود: بازرسان کار در سطح استان در حال اجرای طرح بازرسی هدفمند از کارگاه‌های پرخطر هستند و تا کنون بازدیدهای زیادی را انجام داده اند.

این مسؤول ادامه داد: نواقص به صورت مکتوب به معادن و کارگاه‌های پرخطر ابلاغ می‌شود و کارفرما موظف به رفع نواقص است و در غیر این صورت طبق ماده 105 قانون کار، این اداره کل و ادارات شهرستان‌های تابعه بدون هیچ اغماضی اقدام به پلمب کارگاه‌های ناایمن خواهد کرد .

اصغری خاطرنشان کرد: در سال گذشته تعداد سه معدن توسط بازرسان کار به‌دلیل عدم رعایت موازین ایمنی تعطیل شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: ظرفیت بسیار خوبی در معادن مازندران وجود دارد که اگر با رعایت اصول ایمنی همراه باشد شاهد وضعیت مطلوبی خواهیم بود.

این مسؤول تصریح کرد: با فشارهای اعمال شده در چند سال اخیر در کارگاه‌های استان شاهد افزایش ضریب ایمنی کار هستیم.

اصغری در پایان گفت: اقدامات بسیار خوبی در حوزه روابط کار این اداره کل انجام شده و در حال انجام است که با این اقدامات هر ساله شاهد کاهش حوادث ناشی از کار در استان بوده و هستیم.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #ایمنی #معادن #مازندران #کارگاه‌های #رعایت #مدیرکل #استان #پرخطر #بازدید #بازرسان #اجتماعی #اصغری #اداره #تعاون #افزود #اقدامات #هستیم #مسؤول #بسیار #نواقص #گرفته #زغالسنگ #روابط #کارگران #وضعیت #خاطرنشان #بازرسی #اجرای #گذشته #هدفمند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لزوم رعایت استانداردها برای ایمنی معادن و کارگران

*

*


X https://sport45.site/