تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 49826 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییس شورای اسلامی کار اراک در گفت‌وگو با شهردار آنلاین:

برای جلوگیری از خودکشی کارگران باید به دنبال چاره بود/کارگران هپکو 3 ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس شورای اسلامی اراک معتقد است بعد از خصوصی سازی کارخانه‌ها در ایران مشکلات زیادی برای کارگران به وجود آمده است که در نهایت باید یک روزی این مشکلات برطرف شود.

مازندشورا:ابولفضل پوروفایی، رییس شورای اسلامی کار استان اراک در مورد اقدام به خودکشی یکی از کارگران کارخانه هپکو، به شهردارآنلاین گفت: «متاسفانه مشکل کارگران هپکو بعد از آن مسائلی که سال گذشته منجر به بسته شدن راه توسط کارگران شده بود، برطرف نشده است و هنوز کارگران این کارخانه 3 ماه حقوق معوقه دارند و همچنان عیدی و حق سنوات خود را هم دریافت نکرده‌اند. برای جلوگیری از اقداماتی مانند خودکشی کارگران باید به مشکلات آنها پرداخت و راه‌حلی پیدا کرد.»

وی ادامه داد: «مشکلات کارخانه هپکو که پیش از این نزدیک به 2 هزار نفر کارگر داشت و اکنون این تعداد به حدود 700 نفر رسیده است هنگامی به اتمام می‌رسد که مشکل مدیریت و سهام‌دارن آن برطرف شود. در حال حاضر مشخص نیست که چه کسی سهامدار این شرکت است.»

این فعال کارگری افزود: «بعد از اتفاقات سال گذشته در اراک مشکلات کارخانه آذرآب  برطرف شد ولی مشکلات کارگران هپکو همچنان با وجود اینکه مسئولان استانی قول برطرف کردن مشکلات را داده بودند ادامه دارد. تا موضوع تولیدات کارخانه هپکو مشخص نشود مشکلات همچنان ادامه دارد. بعد از خصوصی سازی کارخانه‌های ایران، چنین مشکلاتی در جامعه کارگری ایران به وجود آمد که بالاخره باید فکری برای برطرف کردن مشکلات آن کرد.»


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #کارگران #مشکلات #کارخانه #برطرف #همچنان #خودکشی #ادامه #کارگری #نکرده‌اند #اسلامی #جلوگیری #دریافت #شورای #گذشته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برای جلوگیری از خودکشی کارگران باید به دنبال چاره بود/کارگران هپکو 3 ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند

*

*


X https://sport45.site/