مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49828 -تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 -ساعت : 22:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
استانی شدن اعتبارات به نفع آموزش و پرورش نبود

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس:

استانی شدن اعتبارات به نفع آموزش و پرورش نبود

مازندشورا: نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس با اشاره به ملی شدن اعتبارات آموزش و پرورش گفت: استانی شدن اعتبارات باتوجه به شرایط به نفع این نهاد نبوده است و باتوجه به تلاش فراوان اعتبارات آموزش و پرورش ملی شد که این مهم به نفع این نهاد است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، علی‌محمد شاعری عصر امروز در جلسه مدیران مدارس و آیین تجلیل از معلمان نمونه بهشهر اظهار کرد: آموزش و پرورش عامل رسیدن به موفقیت و توسعه برای آن ملتی است که به دنبال دستیابی به آرمان‌ها و خواهان رسیدن به پیشرفت و توسعه است.

وی با بیان اینکه میزان دستیابی به آرمان‌ها و توسعه به کیفیت آموزش و پرورش آن کشور همبستگی جدی دارد، افزود: این بدان معنا نیست که آموزش و پرورش تنها نهاد حل مشکلات کشور و عامل اصلی موفقیت ملت‌هاست، آن چیزی که اثبات شده این است که اگر آموزش و پرورش در کشوری پیشرفته باشد آن جامعه رشد می‌یابد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هرچه دانش، نگرش و مهارت دانش‌آموزان نسبت به محیط زندگی بهتر باشد جامعه رشد بهتری دارد و یقینا در صنعت و کشاورزی و روابط اجتماعی هم توسعه پیدا می‌کند.

این مسؤول با بیان اینکه انسان‌های فرهیخته و دانشمند در محیط آموزش و پرورش رشد و نمو می‌یابند، تصریح کرد: مدرسه و نهاد آموزشی محل یادگیری حل مشکلات و چالش‌های زندگی است.

شاعری با اشاره به اینکه سال گذشته سد گلورد با اعتبار 100 میلیارد تومان افتتاح شد، افزود: گذشتگان در طی 15 سال برای این سد تلاش کردند و ما آن را به پایان رساندیم اما مردم فهیم باید بدانند که این آب برای شرق مازندران است و بحث بهشهر و نکا و گلوگاه مطرح نیست چراکه همه ما بر اصل عدالت برادر و برابر هم هستیم.

وی با بیان اینکه نهاد آموزش و پرورش محیطی است که مردم آموزش می‌بینند که درست آنالیز کنند و بهترین تصمیم را بگیرند ، اظهار کرد: در زیرزمین تقسیماتی وجود ندارد که بخواهیم مرز بهشهر یا گلوگاه و نکا را مشخص کنیم و سلول‌های جامعه (مردم) باید بدانند یک سفره مشترک است که با حفر چاه‌های متعدد آب منطقه خشک و آب شور مردم را نابود می‌کند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا بدور از ادب و تربیت سیاسی است، افزود: اگر رئیس جمهور آمریکا خوب آموزش می‌دید و درست تربیت می‌شد دنیا اینگونه متلاشی نمی‌شد.

این مسؤول تصریح کرد: برای مبارزه با ظلم، عقب‌ماندگی، بی‌عدالتی‌ و ناهنجاری‌های اجتماعی و همچنین رسیدن به آرمان‌ها و توسعه باید سیستم آموزشی بهبود بخشد.

شاعری گفت: بودجه‌ای که در مجلس برای آموزش و پرورش در سال 1397 در نظر گرفته شده است حدود 35 هزار میلیارد تومان بوده است که ما برای حفظ شان و منزلت معلمان حدود 6 هزار میلیارد تومان ما به آن اضافه شد.

وی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که مجلس در حوزه آموزش و پرورش انجام داده است  بحث رایگان کردن مصرف آب، برق و گاز در مدارسی که الگوی مصرف را به درستی انجام دادند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تعیین و تکلیف 35 هزار حق التدریس در سطح کشور از دیگر اقدامات مجلس در حوزه آموزش و پرورش است.

این مسؤول با اشاره به ملی شدن اعتبارات آموزش و پرورش بیان کرد: استانی شدن اعتبارات باتوجه به شرایط به نفع این نهاد نبوده است و با توجه به تلاش فراوان اعتبارات آموزش و پرورش ملی شد که این مهم به نفع این نهاد است.

شاعری در پایان از اختصاص یک میلیارد تومان برای تجهیز مدارس خبر داد و گفت: از این مقدار 200 میلیون تومان دریافت و 800 میلیون تومان باقی مانده در آینده نزدیک اخذ می‌شود.

86049/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزش - آموزش و پرورش - پرورش - بهشهر - تومان - گلوگاه - اینکه - توسعه - افزود - میلیارد - شاعری - اعتبارات - نماینده - شورای - اسلامی - اشاره - مسؤول - جامعه - اظهار - آرمان‌ها - بدانند - استانی - جمهور - پایان - آمریکا - مازندران - میلیون - تربیت - مدارس - آموزشی - زندگی - موفقیت - دستیابی - اجتماعی - می‌کند - مشکلات - تصریح - معلمان -

نظر شما در مورد : استانی شدن اعتبارات به نفع آموزش و پرورش نبود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*