تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:30

کد مطلب: 49829 چاپ به اشتراگ گذاشتن

محمود میرلوحی در گفت و گو با شهردارآنلاین:

کمتر از 400 هکتار از باغات تهران باقی مانده است

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران گفت: مصوبه برج باغ به منظور حفظ باغات باقی مانده در تهران لغو شده است، اما این در شرایطی بود که تصور میشد مساحت باغات تهران زیاد است، اما تنها 383 هکتار از باغات تهران باقی مانده است.

مازندشورا:محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در گفت و گو با شهردارآنلاین در خصوص مصوبه برج باغها ضمن اظهار بی اطلاعی از قطع درختان در یکی از باغات الهیه افزود: در صورت صحت این خبر قطعا شورا با آن برخورد خواهد کرد.

به گفته میرلوحی اخیرا در شورای شهر مصوبه برج باغ به منظور حفظ باغات باقی مانده در تهران لغو شده است، اما این در شرایطی بود که بیشتر مردم فکر میکردند مساحت باغات تهران زیاد است، اما تنها 383 هکتار از باغات تهران باقی مانده است. 

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه رسیدگی به پرونده باغات باید دقیق و بدون اغماض باشد، ادامه داد:  در حال حاضر هم کمیسیون ماده هفت و هم بند20 در حال کار هستند امروز دیگر رای گیری مربوط به باغات در پشت درهای بسته صورت نمی گیرد بلکه در صحن و در حضور رسانه ها انجام می شود، امروز شهرداری می خواهد این پیام را بدهد که باغات تهران ناموس این شهر هستند و باید حفظ شوند. 

وی افزود:  عده ای نیز در این چند ماهه به تکاپو افتاده اند تا اگر پروانه برج باغ دارند در آن ساخت و ساز کنند، اما ممکن است پروانه هایی که در گذشته صادر شده قابل بررسی باشد.

گفتنی است، روز گذشته خبری در شبکه های مجازی منتشر شد بر مبنای دور باغی در منطقه یک  داربستی را به ارتفاع ۱۶ متر برای جلوگیری از دید همسایگان ، دور باغ نصب کرده شده است تا به دور از دید مردم تمام درختان باقی مانده آن قطع شود.

هرچند شهرداری منطقه یک، در سال 95 با استناد به این موضوع که در این باغ، درختی وجود ندارد، پروانه‌ای برای ساخت برج در باغ صادر کرده است اما از آن زمان تاکنون 227 اصله درخت در باغ قطع شده است. همسایگان باغ، بارها نسبت به قطع و تخریب درختان اعتراض کرده‌اند.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #باغات #تهران #مانده #درختان #شورای شهر #شورای #میرلوحی #گذشته #پروانه #منطقه #همسایگان #شهرداری #مصوبه #شهردارآنلاین #هکتار #محمود #افزود #امروز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کمتر از 400 هکتار از باغات تهران باقی مانده است

*

*