تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:43

کد مطلب: 49833 چاپ به اشتراگ گذاشتن

الحاق شهربندرانزلی به محدوده جغرافیایی منطقه آزاد

مازندشورا: شهردارآنلاین: اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی در جلسه مشترک با معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد انزلی، بر لزوم افزایش محدوده جغرافیایی منطقه آزاد انزلی در راستای الحاق شهر بندرانزلی به منطقه آزاد تاکید کردند.

مازندشورا:رئیس شورای اسلامی شهر بندرانزلی عصر یکشنبه در سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی این شهر ساحلی اظهار کرد: خوشبختانه منطقه آزاد انزلی امروز به عنوان قطب گردشگری در گیلان معرفی شده و با توجه به توسعه زیر ساخت های گردشگری در این منطقه، می تواند به قطب گردشگری در کشور تبدیل شود.
امیر احمدی فرد با اشاره به برگزاری چندین جلسه با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای گسترش روابط شهر انزلی و منطقه آزاد و همچنین انتقال تعاملات و تجربیات متقابل افزود: بر اساس ماده 2 قانون مناطق آزاد کشور ، منطقه آزاد انزلی می تواند در انجام پروژه های عمرانی و فرهنگی در شهر های همجوار با مصوبه هیات دولت مشارکت داشته باشد.
وی با تاکید بر لزوم هم افزایی شهر و منطقه ازاد انزلی در برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری و جشنواره ها و نمایشگاه های مختلف تصریح کرد: شورای اسلامی شهربندرانزلی مصوبات متعددی را برای انجام برنامه های فرهنگی و هنری در جهت افزایش شور و نشاط اجتماعی انجام داده و تمایل داریم تا سازمان منطقه ازاد نیز در انجام این برنامه ها مشارکت داشته باشد.
احمدی فر با اشاره به ضرورت احداث خانه فرهنگ در بندرانزلی تصریح کرد: در شورای پنجم برای کمک به هیات های ورزشی و حمایت از قهرمانان بودجه هایی اختصاص داده شده تا با ایجاد زیر ساخت های لازم به سمت مطلوبی سوق یابند.
وی با تاکید بر لزوم ساماندهی معابر شهری و ارتقای سامانه 137 برای کمک به رفع مشکلات و معضلات شهری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پارک خودروها در حاشیه خیابان های اصلی شهر موجبات افزایش ترافیک می شود، ساماندهی پارک خودروها با افزایش پارکینگ ضرورت دارد .
احمدی فرد با تاکید براینکه جمع آوری زباله به صورت روزانه از مطالبات به حق مردم است گفت: شهرداری باید به گونه ای برنامه ریزی کند که مردم شاهد ارتقای کیفیت خدمات شهری بوده و به عنوان مطالبه به حقشان باشند.
وی افزود: در راستای ارتقای کیفیت خدمات شهری مصوب شد جمع آوری زباله با برگزاری مناقصه به پیمانکار با 240 نفر نیروی انسانی و با میانگین تخصیص 80 ساعت اضافه کار و با مبلغ 80 میلیارد ریال واگذار شود.

در ادامه جلسه معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینکه منطقه آزاد در بسیاری از برنامه ها و مراسم فرهنگی اجراشده در سطح شهرستان مشارکت دارد، اظهار کرد: رویکرد سازمان منطقه آزاد در قبال شهر بندرانزلی همواره در راستای هم افزایی بوده و معتقدیم این امر مقدمه ای برای ساخت آینده بهتر برای شهر در جهت ایفای مسئولیت های مشترک در قبال شهرستان است .
مجید فاتحی با اشاره به اینکه برخی از افکار عمومی منطقه آزاد انزلی را نسبت به اجرای موارد فرهنگی ، ورزشی و هنری بی تفاوت می دانند افزود: با توجه به ظرفیت های گردشگری موجود در شهر بندرانزلی ، مزیت های سرمایه گذاری در منطقه و خارج از محدوده منطقه نزدیک به هم است و سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در پروژه های شهری بندرانزلی مانند منطقه آزاد از مزایا و معافیت ها برخوردار خواهند بود.
وی توسعه گردشگری را موجب افزایش اشتغال در شهر انزلی دانست و تاکید کرد: با توجه به آزادسازی حریم ساحل، بسترهای لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم است و منطقه ازاد انزلی نیز تلاش می کند سرمایه گذاران را به سمت شهر انزلی سوق دهد.
فاتحی با تاکید براینکه تنها وجود زیرساخت ها و تاسیسات گردشگری به رشد این صنعت در شهرستان کمک نمی کند یادآور شد: مهمترین اصل برای توسعه گردشگری تدوین برنامه لازم و اجرای درست برنامه ریزی هاست .
وی با تاکید بر ضرورت ارتقای سطح خدمات گردشگری گفت: سازمان منطقه ازاد انزلی آمادگی دارد در جهت بهبود ارائه خدمات گردشگری دوره های مرتبط از جمله اصلاح الگوی رفتارهای ترافیکی رانندگان، ارتقای الگوی رفتاری هتل داران و ... را در راستای دستیابی به استانداردهای مورد نیاز گردشگری در منطقه آزاد انزلی برگزار کند.
فاتحی احداث مارینا در بندرگاه انزلی را مکمل مارینای مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی دانست و افزود: متاسفانه گردشگری دریایی در شمال کشور به دلیل نبود زیر ساخت ها تا کنون رشد مطلوبی نداشته و سازمان منطقه ازاد انزلی با ایجاد زیر ساخت های لازم با سرمایه گذاری بخش خصوصی در تلاش برای توسعه گردشگری دریایی است .
وی با تاکید لزوم برنامه ریزی برای فکر و ایده های مختلف برای تولید بسته های سرمایه گذاری در شهر انزلی در راستای جذب سرمایه گذاران تصریح کرد: با توجه به احداث مارینا در راستای توسعه گردشگری دریایی ، سرمایه گذارانی برای ساخت کشتی های تفریحی مراجعه کرده اند که این امر نوید بخش روزهای خوش آینده برای گردشگری دریایی در گیلان است.
به گفته فاتحی ، بر اساس ماده 3 و 4 قانون تشکیل مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد انزلی بدون افزایش محدوده جغرافیایی نمی تواند در خارج از محدوده سرزمینی خود هزینه کند و به عنوان اولین قدم باید با تشکیل کارگروهی در این راستا و تصمیم نهایی تصمیم سازان در سطح کشور بحث الحاق شهر به منطقه آزاد در دستور کار قرار گرفته و این مشکل رفع شود.
وی با اشاره به درخواست مردم و جامعه شهری انزلی در خصوص حمایت منطقه آزاد از تیم ملوان بندرانزلی اظهار کرد: مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در مراسم جشن ایام نوروز در جمع مردم شهر انزلی به صراحت اعلام کرد که مردم انزلی امسال از بابت تیم ملوان نگران نباشند و با توجه به پیگیری های مدیرعامل باشگاه ملوان و نماینده مردم انزلی در مجلس ، این کار به جریان افتاده است.
بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و شورای اسلامی این شهر ساحلی 7 عضو دارد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #منطقه #انزلی #گردشگری #سرمایه #تاکید #بندرانزلی #برنامه #راستای #فرهنگی #ارتقای #توسعه #گذاری #شورای #افزایش #اشاره #اسلامی #افزود #خدمات #فاتحی #دریایی #محدوده #ملوان #تصریح #گذاران #شهرستان #اینکه #ضرورت #احداث #برگزاری #احمدی #عنوان #گیلان #اظهار #مشارکت #تواند #مراسم #آینده #اجرای #شهربندرانزلی #دانست #تصمیم #ساحلی #تشکیل #مارینا #خصوصی #الگوی #جغرافیایی #زباله #مناطق #قانون #ورزشی #اجتماعی #پروژه #مختلف #الحاق #حمایت #ایجاد #براینکه #افزایی #خودروها #مدیرعامل #مطلوبی #ساماندهی #کیفیت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : الحاق شهربندرانزلی به محدوده جغرافیایی منطقه آزاد

*

*


X https://sport45.site/