از وضعیت نامناسب جمع‌آوری زباله‌ها تا لزوم حمایت از ورزشگاه شهید وطنی

تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - ساعت : 10:58

کد مطلب: 49847 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارش فارس از جلسه شورای شهر قائم‌شهر

از وضعیت نامناسب جمع‌آوری زباله‌ها تا لزوم حمایت از ورزشگاه شهید وطنی

مازندشورا: نائب‌رئیس شورای اسلامی قائم‌شهر گفت: جمع‌آوری زباله و پاک‌سازی معابر سطح شهرشرایط مناسبی ندارد و درآوردن علف هرز در داخل جوی‌های آب نشان می‌دهد گویا چندماهی نسبت به پاک‌سازی آن اقدام نشده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای پنجم عصر امروز بدون حضور رئیس شورا برگزار شد.

در این جلسه که با حضور هفت تن از اعضای شورا و با دقایقی تأخیر برگزار شد مسائلی همچون پیگیری مصوبات شورای شهر از سوی شهرداری، بیمه تکمیلی کارکنان شهرداری، پسماند و زباله و وضعیت ورزشگاه شهیدوطنی مطرح شد.

در ابتدا، نائب‌رئیس شورای اسلامی قائم‌شهر با بیان اینکه سال 96 تمام شد و سال 97 رسید و اگر تا پیش از این تجربه مدیریت شهری کم بود حالا باید طوری باشد که جمعیت شهری قائم‌شهر را پوشش دهد، اظهار کرد: از این به بعد نتیجه کارهای نظارتی را شفاف اعلام می‌کنیم.

عباس صالح‌زاده افزود: جمع‌آوری زباله و پاک‌سازی معابر سطح شهر شرایط مناسبی ندارد و درآوردن علف هرز در داخل جوی‌های آب نشان می‌دهد گویا چندماهی نسبت به پاک‌سازی آن اقدام نشده است.

وی افزود: این سهل‌نگاری‌ها نشان می‌دهد بخش نظارتی ما مشکل دارد و وقتی یک فرد متخصص را برمی‌داریم و یک غیرمتخصص جایش می‌آوریم نتیجه کار همین می‌شود.

نائب‌رئیس شورای اسلامی قائم‌شهر تصریح کرد: سازمان پسماند شهرداری قائم‌شهر تشکیل شد ولی هنوز اتاق و ساختار اداری ندارد و مشخص نیست زباله‌های سطح شهر را چه کسی باید مدیریت کند.

وی با بیان اینکه وقتی نتوانیم زباله را جمع کنیم چطور می‌توان انتظار داشت پروژه‌های بزرگ را به سرانجام رساند، اظهار کرد: معابر اصلی ما پُر از زباله است و این در شأن شهر نیست.

صالح‌زاده ضمن گلایه از شهرداری افزود: به‌عنوان رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری بیش از چهل جلسه با سرمایه‌گذاران این بخش برگزار کردم ولی در نشست با سرمایه‌گذار و شهردار دعوت نشدم و مصوبه‌ای در آن جلسه شکل می‌گیرد که زاویه 360 درجه‌ای با مدیریت شهری دارد.

وی ادامه داد: تمام کارهای مربوط به سرمایه‌گذاری در بخش زباله و پسماند انجام شده و مراحل کار آماده است ضمن اینکه سرمایه‌گذاری که انتخاب شده بسیار توانمند است ولی جوابی به وی نمی‌دهند و این جای سؤال دارد.

نائب‌رئیس شورای اسلامی قائم‌شهر در ادامه به وضعیت کنونی ورزشگاه شهید وطنی اشاره کرد و گفت: طی بازدیدی که داشتیم دیدم که پیمانکار شروع به کار کرد و در فاز نخست 480 میلیون تومان پرداخت می‌شود تا کار را آغاز کند و قرار است ادامه داشته باشد و باتوجه به برنامه زمان‌بندی نیاز است تا مدیریت شهری گوشه‌ای از کار را برعهده بگیرد تا این ورزشگاه در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

در ادامه یکی دیگر از اعضای شورا نیز با بیان اینکه چندین بار اتفاق افتاد که  بسیاری از مصوبات وقتی به فرمانداری می‌رود مطابق با قانون برگشت داده می‌شود، اظهار کرد: تعداد لوایح این‌چنینی در حال افزایش است و این اتفاق در شأن شورا و شهرداری نیست.

ایمان پویامهر افزود: امروزه قانون شهرداری تنها ملاک برای بررسی‌ها نیست و باید مصوبه‌ای داشته باشیم که کلیه لوایح شهرداری قبل از آمدن به شورا در دپارتمانی مورد بررسی قرار گیرد.

وی در پایان گفت: برای اینکه در اجرای مصوبات وقفه ایجاد نشود و مصوبات شورای شهر سریع‌تر به نتیجه برسد لازم است تا بخش حقوقی و سازمان جدیدی در شهردار شکل گیرد.

سید هادی فضلی، سخنگوی شورای شهر قائم‌شهر در ادامه به مشکلات بیمه تکمیلی کارکنان شهرداری اشاره کرد و گفت: هزینه بیمه تکمیلی از حقوق و مزایای کارکنان کسر می‌شود ولی هزینه‌های درمانی که پرداخت شد از طریق بیمه پرداخت نمی‌شود و شنیده‌ها حاکی از آن است که شهرداری پول بیمه را پرداخت نمی‌کند.

به گزارش فارس، در پایان این جلسه، لوایح قرائت و مورد بحث و بررسی شورا قرار گرفت.

انتهای پیام/86044/ع

 


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #شهرداری #قائم‌شهر #شورای #ادامه #زباله #اینکه #مصوبات #پرداخت #شورای شهر #مدیریت #اظهار #سرمایه‌گذاری #لوایح #افزود #گزارش #نتیجه #تکمیلی #اسلامی #برگزار #وضعیت #نائب‌رئیس #کارکنان #پسماند #ورزشگاه #اتفاق #بررسی #پایان #مصوبه‌ای #جمع‌آوری #قانون #می‌دهد #صالح‌زاده #نظارتی #کارهای #پاک‌سازی #معابر #اعضای #ندارد #شهردار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : از وضعیت نامناسب جمع‌آوری زباله‌ها تا لزوم حمایت از ورزشگاه شهید وطنی

*

*


X https://sport45.site/