تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 49864 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ساماندهی دستفروشان سنندجی در بازارهای هفتگی

مازندشورا: شهردارآنلاین: سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سنندج با اشاره به اجرای طرح ساماندهی دستفروشان در بازارهای هفتگی گفت: در گام نخست این طرح 2 روز در هفته، هفته بازارها در سنندج دایر می شود.

مازندشورا:عبدالسلام سپهر روز دوشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ساماندهی دستفروشان اظهار کرد: طرح ساماندهی دستفرشان بصورت کارشناسی تدوین شده و تمامی جوانب از لحاظ مساحت، ترافیک و گستردگی در سطح شهر در این طرح رعایت شده است.
وی گفت: در این طرح دستفروشان در غرفه های مجزا و با شکل و ظاهر آراسته در هفته بازارهایی که شهرداری آن را تعیین می کند اقدام به فروش اقلام و وسایل خود می کنند.
به گفته وی شهرداری در راستای اجرای این طرح بدنبال حذف دستفروشان نیست بلکه می خواهد بصورت قانونی آنان را ساماندهی کند.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه در تعیین محل برپاپی هفته بازارها از نظرات دستفروشان استفاده خواهد شد افزود: تلاش می کنیم نقاطی که تعیین می شود، اطراف و هسته مرکزی شهر را پوشش دهد.
وی تاکید کرد: دستفروشان باید در راستای این طرح اعتماد کامل به مجموعه شهرداری داشته باشند و نواقص و ضعف های طرح نیز با نظر خود دستفروشان رفع خواهد شد.
سپهر یادآور شد: شهرداری در راستای اجرای موفق طرح هزینه هایی شامل تهیه چادر برای غرفه بندی، آماده سازی محل، بحث امنیت و تبلیغات محیطی و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی را در دستور کار دارد.
وی اظهار کرد: در صورتیکه دستفروشان نمایندگان خود را تعیین کنند مدیریت هفته بازارها و شب بازارها به خود دستفروشان واگذار می شود و شهرداری فقط از طریق نرم افزاری که طراحی شده بر این هفته بازارها نظارت می کند.
یکی از اعضای شورای اسلامی شهر سنندج نیز در این جلسه گفت: اجرای طرح ساماندهی دستفروشان نیازمند تعامل و همفکری دو جانبه است و بدون تعامل و همکاری دستفروشان با مجموعه شهرداری اجرای این طرح امکان پذیر نیست.
غریب سجادی افزود: تمامی مسئولان از وضعیت بیکاری و رکود اقتصادی حاکم بر جامعه اطلاع دارند و مجموعه مدیران شهرداری و شورای شهر سعی دارند درکمال احترام و ادب با دستفروشان نسبت به اجرای این طرح برخورد کنند.
ایجاد هفته بازارها و شب بازارها راهکاری مهم برای رفع معضل دستفروشی در شهرهای بزرگ است و شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج تصمیم به راه اندازی این بازارها گرفته اند تا گره ای از مشکلات سد معبر در این شهر را باز کنند.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با بیش از 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #دستفروشان #شهرداری #بازارها #اجرای #ساماندهی #سنندج #تعیین #شورای #مجموعه #راستای #دارند #تعامل #اسلامی #اعضای #برنامه #تمامی #اظهار #بصورت #افزود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ساماندهی دستفروشان سنندجی در بازارهای هفتگی

*

*


X https://sport45.site/