مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49876 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 -ساعت : 14:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بهره‌برداری از کنارگذر ساوه با اعتبار ۲۲۵ میلیارد ریال در سالجاری

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بهره‌برداری از کنارگذر ساوه با اعتبار ۲۲۵ میلیارد ریال در سالجاری

مازندشورا: معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی تکمیل طرح کنارگذر ساوه را اولویتی زیرساختی دانست و گفت: در صورت تأمین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه، کنارگذر ساوه امسال زیر بار ترافیک می‌رود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا،‌ امیر امینی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح کنارگذر ساوه افزود: این طرح ۴۰ کیلومتر طول دارد که برای تکمیل و بهره‌برداری از آن به ۲۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است. 

وی روند پیشرفت فیزیکی این طرح را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تاکنون عملیات اجرایی ۲۰ کیلومتر از مسیر کنارگذر ساوه به اتمام رسیده و ۱۷ کیلومتر دیگر نیز به روکش آسفالت نیاز دارد و سه کیلومتر انتهایی این طرح در مرحله زیرسازی است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیمانکار طرح ۸۰ میلیارد ریال مطالبه دارد و برای اینکه این طرح مهم زیر بار ترافیک رود، به ۱۷۰ میلیارد ریال منابع مالی نیاز است. 

امینی، اعتبارات موردنیاز برای تجهیزات ایمنی و علائم راهنمایی کنارگذر ساوه را ۵۵ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: به‌زودی مرحله ایمن‌سازی این راه با برگزاری مناقصه کلید می‌خورد. 

وی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود با تأمین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه، کنارگذر ساوه در سال جاری زیر بار ترافیکی قرار گیرد. 

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: کنارگذر ساوه با توجه به تردد خودروهای سنگین از داخل شهر و ایجاد بار ترافیکی دارای اهمیت بالایی است و در روان‌سازی ترافیک جاده‌ای و کاهش آلودگی صوتی این منطقه نقش محوری دارد.

وی گفت: تصمیم بر این است که در ادامه این طرح به بلوار معصومیه، جاده قدیم ساوه - سلفچگان و نیز آزادراه وصل شود و در مراحل بعدی از جاده قدیم تهران - ساوه به سمت آزادراه تهران ساوه و نیز اتوبان ساوه -همدان مسیرسازی شود. 

تکمیل کنارگذر ساوه آرزوهای دیرین ساوجی‌ها است 

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید گفت: تردد کامیون‌ها از درون شهر ساوه باعث شده که علاوه بر ایجاد آلودگی و ترافیک،‌ زیرساخت‌های شهری نیز آسیب ببیند. 

محمدرضا منصوری گفت: تکمیل کنارگذر ساوه از آرزوهای دیرین ساوجی‌ها است و امید می‌رود تا پیش از فرارسیدن فصل سرما،‌ بخش اعظم این طرح به بهره‌برداری برسد. 

وی افزود: با اجرای باند دوم این کنارگذر،‌ امکان دسترسی آسان شهروندان به ایستگاه راه‌آهن و استفاده از این خط ریلی نیز میسر می‌شود. 

نماینده مردم ساوه گفت: ۱۷۰ میلیارد ریال اعتباری که برای این طرح در نظر گرفته شده،‌ هرچه زودتر تخصیص یابد. 

منصوری اظهار کرد: ساوه در مسیر راه‌های اصلی کشور قرار گرفته است و توجه به بهسازی زیرساخت‌های حمل‌ونقل این شهرستان سبب سهولت در تردد هموطنان و کاهش حوادث ترافیکی می‌شود. 

وی همچنین خواستار توجه بیشتر به حوزه راه‌های روستایی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه شد و گفت: این شهرستان‌ها با مجموعه ۴۰۰ روستا از نظر راه‌های روستایی نیازمند توجه بیشتر هستند. 

شهرستان ساوه به عنوان شاهراه ارتباط‌دهنده شمال و جنوب و نیز مرکز و غرب کشور دارای ۱۴۷ کیلومتر آزادراه، ۴۰ کیلومتر بزرگراه و ۱۱۰ کیلومتر راه فرعی است. 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کنارگذر - کیلومتر - میلیارد - شهرسازی - منابع - عنوان - ترافیک - ترافیکی - آزادراه - معاون - تکمیل - راه‌های - بهره‌برداری - ساوجی‌ها - نماینده - دیرین - روستایی - زیرساخت‌های - منصوری - گرفته - شهرستان - آرزوهای - بیشتر - اظهار - بازدید - امینی - وزارت - اعتبار - افزود - مرحله - آلودگی - دارای - ایجاد - ادامه - تهران -

مطالب مرتبط با : بهره‌برداری از کنارگذر ساوه با اعتبار ۲۲۵ میلیارد ریال در سالجاری
نظر شما در مورد : بهره‌برداری از کنارگذر ساوه با اعتبار ۲۲۵ میلیارد ریال در سالجاری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*