تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:23

کد مطلب: 49882 چاپ به اشتراگ گذاشتن

احیا توس نیازمند عزم جدی است

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس در شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بازسازی و احیا منطقه تاریخی توس تاکید 20 ساله مقام معظم رهبری است اما طی سالهای گذشته کم کاری صورت گرفته و تحقق آن نیازمند غیرت همگانی و عزم جدی است.

مازندشورا:مسعود ریاضی روز دوشنبه در نشست شورای اسلامی شهر مشهد افزود: با گذشت افزون بر دو دهه هنوز اقدام شاخصی در احیا توس صورت نگرفته است. پس از فرمان رهبری شورای عالی احیا توس تشکیل شد ولی به دلیل بروکراسی پیچیده و معیوب موفقیتی حاصل نکرد. 
وی ادامه داد : شورای پنجم شهر و شهرداری مشهد با آغاز فعالیت سعی کرد در امر احیا توس وارد شود از همین رو کمیسیون توسعه و عمران توس در شورای شهر مشهد تشکیل شد و تاکنون اقداماتی صورت گرفته است. امروز اداره های کل راه و شهرسازی، میراث فرهنگی خراسان رضوی و نیز شهرداری مشهد برای احیا منطقه توش در تلاش هستند. 
عضو شورای شهر ناآگاهی و فقدان شناخت کافی از فردوسی و توس را آفت توصیف و بیان کرد: برای رفع این آفت تلاش زیادی نیاز است. باید بیش از پیش در خصوص شناساندن فردوسی و شاهنامه به عنوان میراث کهن زبان فارسی و ایران زمین تلاش کرد.
طرح بازپیرایی پیشخوان آرامگاه فردوسی با مشارکت شهرداری مشهد و اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی فرودین ماه امسال در دستور قرار گرفته است.

همچنین در نشست امروز شورای شهر مشهد 'لایحه ارائه خدمات ایاب و ذهاب به دانش آموزان استثنائی' مصوب و شهرداری مکلف شد سالانه تا سقف 10 میلیارد ریال نسبت به ارائه خدمات ایاب و ذهاب به دانش آموزان استثنائی با نظارت سازمان تاکسیرانی تخصیص دهد.
در ادامه این نشست همچنین با تصویب اعضای شورای شهر، شهرداری مشهد مکلف شد به منظور حمایت از ایثارگران نسبت به صدور مجوزهای بازارهای سیار سازمان میادین، میوه و تره بار با اعمال 50 درصد تخفیف اقدام کند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورای #شهرداری #شورای شهر #فردوسی #میراث #خدمات #ارائه #آموزان #استثنائی #اقدام #همچنین #تشکیل #اداره #امروز #ادامه #فرهنگی #خراسان #گرفته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : احیا توس نیازمند عزم جدی است

*

*


X https://sport45.site/