تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 49894 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده کارگران هپکو در گفت‌وگو با شهردارآنلاین:

هپکو را با 10 میلیون واگذار کردند/تنها ترامپ از وضعیت ما خبر ندارد/به اعتراضات کارگری ادامه می‌دهیم

مازندشورا: شهردارآنلاین: با مساعد نشدن وضعیت کارخانه هپکو کارگران این کارخانه بار دیگر دست به اعتصاب زدند و در اقدامی اعتراضی موقتا راه‌آهن شمال و جنوب را مسدود کردند تا به وضعیتشان رسیدگی شود ولی گویا دولت و به خصوص وزارت کار که بهبود روابط کار جزو وظایفشان است تمایلی به برطرف کردن وضعیت ندارند.

مازندشورا:مشکلات کارخانه هپکو همچنان ادامه دارد و همانند سال گذشته که کارگران این کارخانه نیمه تعطیل به همراه کارگران کارخانه آذرآب راه اتوبان را مسدود کرده بودند، صبح امروز(دوشنبه 24 اردیبهشت) از  ساعت 7.30 صبح تا 1.35 دقیقه مسیر عبور قطار شمال به جنوب را در اراک مسدود کرده بودند و به نظر می‌رسد که بار دیگر مشکلات صنفی کارگران برای دولت مشکل‌ساز شده است. این درحالی است که متاسفانه وزارت کار که علی ربیعی تصدی آن را برعهده دارد و وظیفه اصلی آن بهبود روابط  کارگر و کارفرما است هیچ تحرکی از خود نشان نمی‌دهد.

مشکل کارگران هپکو اراک از روزی آغاز شد که این کارخانه تحت اصل 44 قرار گرفت و همانند دیگر کارخانه‌هایی که روزی از رونق برخوردار بود رو به تعطیلی رفت و حالا صدها نفر از کارگرانش به  رغم میل باطنی خود دست به اعتصاب و اعتراض می‌زنند و روز گذشته هم دیدیم که یکی از کارگران معترض قصد خودکشی داشت که همکارانش او را از روی پل نجات دادند. با توجه به اینکه کارگران این کارخانه می‌گویند که مسئولان استانی آنها را همراهی می‌کنند ولی در مقابل دولت هیچ راه حلی جلوی پای آنها قرار نمی‌دهد.

 وحید حسنی، یکی از کارگران معترض هپکو در خصوص روند تاسف‌برانگیز کارخانه هپکو به شهردارآنلاین گفت: «به نظرم تنها کسی که از وضعیت کارگران هپکو خبر ندارد ترامپ است. از 3 سال پیش که شخصی به نام احمدپور به‌عنوان مدیرعامل انتخاب شد وضعیت ما هر روز بدتر از دیروز می‌شود. در حال حاضر ما سه ماه معوقع حقوق داریم و همچنین کارخانه حقوق 2 ماه هم از سال 95 به ما بدهکار است.»

این فعال کارگری ادامه داد: «قیمت این کارخانه 12 میلیارد است که احمدپور تاکنون تنها 10 میلیون پرداخت کرده است و قرار بود که باقی مانده را برای کارخانه هزینه کند که تا این لحظه هیچ مبلغی هزینه نشده است.»

حسنی افزود: «تا زمانی که وضعیت مدیریت کارخانه مشخص نشود به اعتراض ادامه خواهیم داد. در نهایت باید معلوم شود که آیا کارخانه می‌خواهد به فعالیت خود ادامه دهد یا خیر، بسیاری از مسئولان خیلی راحت از وضعیت ما حرف می‌زنند ولی نمی‌توانند خودشان را یک روز جای ما بگذارند.»


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #کارخانه #کارگران #ادامه #وضعیت #می‌زنند #اعتراض #نمی‌دهد #معترض #هزینه #احمدپور #مسئولان #مسدود #همانند #ترامپ #میلیون #ندارد #کارگری #شهردارآنلاین #مشکلات #گذشته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هپکو را با 10 میلیون واگذار کردند/تنها ترامپ از وضعیت ما خبر ندارد/به اعتراضات کارگری ادامه می‌دهیم

*

*


X https://sport45.site/