مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49898 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 -ساعت : 17:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نقاط دارای سازگاری با طرح تفصیلی شهر اراک سند صادر می‌شود/ به دنبال ارتقای سکونت در درون شهرها هستیم

آخوندی در حاشیه بازید از پروژه بازآفرینی اراک؛

نقاط دارای سازگاری با طرح تفصیلی شهر اراک سند صادر می‌شود/ به دنبال ارتقای سکونت در درون شهرها هستیم

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی درحاشیه بازدید از پروژه بازآفرینی اراک، اعلام کرد: پیش‌بینی شده که برای نقاط دارای سازگاری با طرح تفصیلی شهر اراک، سند صادر شود که این اقدام از سوی استاندار استان مرکزی پیگیری می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در حاشیه بازدید از پروژه بازآفرینی ۱۳۶ واحدی مسکونی تجاری مهر و ماه شهر اراک در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این پروژه یکی از طرح‌های بازآفرینی شهری است که طبق سیاست‌های مسکن وزارت راه و شهرسازی ترغیب می‌شود.

وی افزود: طرح بازآفرینی با مشارکت بخش خصوصی و توسعه‌گرها انجام می‌شود که در این پروژه سازنده‌های شهر اراک با همکاری یکدیگر مجموعه‌ای را با مشارکت شرکت عمران و بازافرینی شهری ایران احداث کرده‌اند که در حال طی کردن مراحل نهایی است.

آخوندی بیان داشت: طبق اندیشه‌های ما سهم ۹۰ واحدی شرکت وابسته به ما به عنوان ذخیره نگه داشته می‌شود تا در ادامه مسیر بازآفرینی پس از انتقال ساکنان بخش سکونتگاه غیررسمی به این واحدها عملیات آزادسازی آن زمین‌ها و بازآفرینی آن مناطق آغاز شود و این چرخه ادامه یابد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از نظر کیفیت اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است، گفت: طبق آمار بانک مسکن تاکنون بیش از ۴هزار نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کرده‌اند که نشان می‌دهد ما در جهت توانمندسازی متقاضیان گام برداشته‌ایم.

به گفته آخوندی، در زمان عرضه ساختمان باید متقاضی با قدرت خرید وجود داشته باشد.

عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه بیان کرد: از نظر خدمات نیز در طرح تفصیلی شهر خدمات مطلوبی پیش‌بینی شده است که به عنوان نمونه می‌توان به سیستم حمل و نقل عمومی در این محل اشاره کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به همکاری صورت گرفته با استانداری استان مرکزی اظهار کرد: پیش‌بینی شده که برای نقاط دارای سازگاری با طرح تفصیلی شهر، سند صادر شود که این اقدام از سوی استاندار استان مرکزی پیگیری می‌شود.

آخوندی خاطرنشان کرد: در حال دستیابی به اهداف خود در راستای ارتقای سکونت در درون شهرها هستیم که بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته مردم نیز از این طرح استقبال کرده اند لذا از نظر جنبه‌های اجتماعی و جلب رضایت عمومی نیز این طرح قابل تحمل است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص روند تکمیل پروژه‌های مسکن مهر در سطح کشور، تصریح کرد: طرح مسکن مهر از ۱۰۰ها پروژه تشکیل شده است که پرونده بسیاری از این پروژه‌ها بسته شده و بخشی از آنها نیز بدون متقاضی مانده‌اند. البته بخشی دیگر نیز به خدمات زیربنایی و روبنایی نیاز دارند که در صورت هماهنگی با نهادهای مربوطه مشکلات آنها نیز برطرف خواهد شد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازآفرینی - پروژه - آخوندی - شهرسازی - ادامه - خدمات - گرفته - تفصیلی - کابینه - عنوان - متقاضی - پیش‌بینی - استان - مرکزی - اشاره - عمومی - کرده‌اند - دوازدهم - اظهار - ارتقای - سکونت - سازگاری - دارای - حاشیه - شهرها - هستیم - مشارکت - خبرنگاران - واحدی - وزارت - همکاری -

مطالب مرتبط با : نقاط دارای سازگاری با طرح تفصیلی شهر اراک سند صادر می‌شود/ به دنبال ارتقای سکونت در درون شهرها هستیم
نظر شما در مورد : نقاط دارای سازگاری با طرح تفصیلی شهر اراک سند صادر می‌شود/ به دنبال ارتقای سکونت در درون شهرها هستیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*