مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49901 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ایران در تولید شیر و گوشت قرمز به مرز خودکفایی رسید

معاون وزیرجهاد کشاورزی:

ایران در تولید شیر و گوشت قرمز به مرز خودکفایی رسید

مازندشورا: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشور در تولید شیر قدم‌های خوبی برداشته و از مرزهای خودکفایی عبور کرده است و در تولید گوشت قرمز به مرحله خوداتکایی رسید.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، مرتضی رضایی عصر امروز در نخستین همایش روز ملی مزرعه که در مجموعه گاودشت بابل برگزار شد، اظهار کرد: روز ملی مزرعه در موضوعات دامپروری کمابیش فراموش شده بود و موضوع ترویج در بحث‌های علوم دامپروری و پرورش دام کمرنگ دیده می‌شد.

وی با اشاره به اینکه روز ملی مزرعه ترکیبی از بحث‌های تحقیقی، ترویجی، توسعه‌ای و شناساندن استعدادهای موضوع به بهره‌بردار است، افزود: رسالت مرکز گاودشت فقط تحقیق کردن برای تفریح کردن نیست بلکه دستیابی به نتایج قابل تعمیم در سطح ملی است که یکی از این اهداف تولید گاو دومنظوره نژادی که استعداد تولید شیر و گوشت خوبی دارند.

 معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: کشور در تولید شیر قدم‌های خوبی برداشته و از مرزهای خودکفایی عبور کرده است و کمبودی از نظر تولید و مصرف شیر در کشور نداریم ولی در گوشت قرمز به مرحله خوداتکایی رسیدیم لذا 90 درصد گوشت قرمز کشور در داخل و 10 درصد برای تنظیم بازار از کشورهای دیگر وارد می‌شود، که امیدواریم طی 10 سال آینده بتوانیم گوشت مورد نیاز را با کیفیت بالا در کشور تولید کنیم، برای دستیابی به این هدف باید زیرساخت‌های مناسب که همان تهیه علوفه است فراهم شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: هدف دیگر ما تولید نژاد بومی زل تنها نژاد بی‌دمبه کشور است که با وجود جثه کم استعداد تولید شیر و گوشت خوبی دارد، هدف ما این است که این نژاد در ایستگاه ما حفظ شود و هم نژاد ترکیبی از این موضوع به دست آید.

رضایی تولید علوفه را از دیگر اهداف این مرکز برشمرد و یادآور شد: مازندران با وجود داشتن آب و هوای مناسب اما جزء فقیرترین استان در تولید مواد علوفه‌ای برای دام است و یکی از اصلی‌ترین استان واردکننده مواد علوفه‌ای مازندران کشور است.

وی ادامه داد: کشت اصلی منطقه برنج است و اگر بخواهیم همین روند را ادامه دهیم دامپروری محکوم به شکست است نخستین چیزی که دام و دامپروری نیاز دارد مواد علوفه‌ای ارزان قیمت و در دسترس است، ورود علوفه دامپروری را غیر اقتصادی می‌کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: در مرکز گاودشت حدود 300 تن چغندر علوفه سبز در هر هکتار کاشته شد که باید در آینده حتما تکنولوژی آن وارد شود و طرح به اتمام برسد، همچنین کاشت نخود علوفه‌ای و جو در فصلی که شالی برداشت شد نیز اقدام خوب مرکز بود.

این مسؤول با اشاره به اینکه مجموعه گاودشت، گاودشت بوده و گاودشت می‌ماند، گفت: هدف این مجموعه تحقیقاتی ملی که در این مرکز مستقر شده است، پیدا کردن راه حل‌های مناسب اقتصادی، فنی و عملی قابل کاربرد در مجموعه گاودشت باشد تا در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

86040/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تولید - گاودشت - دامپروری - مجموعه - علوفه‌ای - علوفه - مناسب - کشاورزی - موضوع - مزرعه - ادامه - اقتصادی - مسؤول - آینده - مازندران - بابل - استان - استعداد - ترکیبی - بحث‌های - نخستین - رضایی - خودکفایی - اشاره - اینکه - دستیابی - افزود - معاون - اهداف -

نظر شما در مورد : ایران در تولید شیر و گوشت قرمز به مرز خودکفایی رسید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*