مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49903 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 -ساعت : 08:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

محمد علیخانی در گفت‌وگو با شهردارآنلاین:

انسجام شورای شهر همچنان ادامه خواهد داشت/اختلافات داخلی است

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران معتقد است ، اختلافاتی بین اعضای شورای شهر تهران وجود دارد ولی به دلیل اینکه همه نفرات از یک جبهه هستند ،تصمیمات آنها با اتحاد و انسجام انجام می‌گیرد.

مازندشورا:محمد علیخانی، عضو شورای شهر تهران در مورد اتحاد و انسجام بین اعضای شورای شهر پنجم و اینکه عملکرد شورای شهر با این رویه چگونه ادامه پیدا خواهد کرد، به شهردارآنلاین گفت: «انسجام اعضای شورای شهر در انتخاب شهردار تهران همانند دیگر تصمیمات ، خوب بود و این می‌تواند در پیشبرد فعالیت‌ها و حمایت‌ها از مدیریت شهری تاثیر گذار باشد و در مصوبات شورا، نیازهای که شهرداری در قالب لایحه ارائه خواهد داد، تصویب این موضوعات و هماهنگی آنها قطعا تاثیرگذار خواهد بود و باعث سرعت بیشتر فعالیت‌ها می‌شود.»

وی با بیان اینکه هماهنگی در مورد مسائل حساس همیشه تاثیر مثبتی خواهد داشت،ادامه داد: تاکنون در همه زمینه‌ها شورا توانسته باتوجه به حاشیه‌های موجود انسجام خود را حفظ کند. همیشه بحث و اختلاف نظر بین اعضای شورای شهر وجود دارد ولی نتیجه این بحث‌ها با یک خروجی اعلام می‌شود و در واقع در همه زمینه‌ها اجماع کلی صورت می‌گیرد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به تفاوت‌های انسجام شورای شهر چهارم و شورایی که هم اکنون بر سر کار است، خاطرنشان کرد: در مقایسه شورای چهارم و شورای پنجم تفاوت‌های زیادی وجود دارد، در دوره چهارم اصلاح طلبان در اقلیت بودند اما در شورای پنجم اقلیتی نداریم و همه از یک جبهه هستند. البته باتوجه به اینکه احزاب مختلف اصلاح‌طلب اینجا نماینده‌هایی دارند ولی در نهایت از یک جناح سیاسی هستیم.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: این در حالی است که در دوره های  گذشته تصمیمات به صورت جناحی گرفته نمی‌شد.

علیخانی با بیان اینکه عملکرد شورای پنجم کاملا متفاوت است،اظهار داشت: باتوجه به عملکرد ادوار شوراهای گذشته و شورای پنجم هم می‌توان گفت مجموع تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های شورا با عقلانیت همراه بوده است و به دور از احساسات تصمیمات لازم اتخاذ شده و به فضا سازی‌های اطراف توجهی نکردیم تا آن چیزی که مصلحت شهر است محقق شود.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: امیدواریم شهردار جدید تهران بتواند هرچه سریعتر مشغول به کار و وقفه‌ای که در کار مدیریت شهری به وجود آمده بود برطرف شود.

علیخانی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان تهرانی یک زمانی با 300 هزار رای نفرات شورا را انتخاب می‌کردند ولی حالا می‌بینیم میانگین آرا به یک میلیون و 200 هزار نفر می‌رسد این نشان می‌دهد که انتظارت از اعضای شورا بسیار بالا است و مردم هم پیگیر مسائل مربوط به شورای شهر هستند و این موضوع  وظیفه اعضای شورا شهر را سنگین تر می کند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای - شورای شهر - تهران - انسجام - اعضای - اینکه - علیخانی - شورای پنجم - باتوجه - چهارم - عملکرد - ادامه - تصمیمات - تفاوت‌های - خاطرنشان - گذشته - زمینه‌ها - مدیریت - شهردار - شهردارآنلاین - فعالیت‌ها - تاثیر - مسائل - هماهنگی - همیشه -

نظر شما در مورد : انسجام شورای شهر همچنان ادامه خواهد داشت/اختلافات داخلی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*