تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:30

کد مطلب: 49903 چاپ به اشتراگ گذاشتن

محمد علیخانی در گفت‌وگو با شهردارآنلاین:

انسجام شورای شهر همچنان ادامه خواهد داشت/اختلافات داخلی است

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران معتقد است ، اختلافاتی بین اعضای شورای شهر تهران وجود دارد ولی به دلیل اینکه همه نفرات از یک جبهه هستند ،تصمیمات آنها با اتحاد و انسجام انجام می‌گیرد.

مازندشورا:محمد علیخانی، عضو شورای شهر تهران در مورد اتحاد و انسجام بین اعضای شورای شهر پنجم و اینکه عملکرد شورای شهر با این رویه چگونه ادامه پیدا خواهد کرد، به شهردارآنلاین گفت: «انسجام اعضای شورای شهر در انتخاب شهردار تهران همانند دیگر تصمیمات ، خوب بود و این می‌تواند در پیشبرد فعالیت‌ها و حمایت‌ها از مدیریت شهری تاثیر گذار باشد و در مصوبات شورا، نیازهای که شهرداری در قالب لایحه ارائه خواهد داد، تصویب این موضوعات و هماهنگی آنها قطعا تاثیرگذار خواهد بود و باعث سرعت بیشتر فعالیت‌ها می‌شود.»

وی با بیان اینکه هماهنگی در مورد مسائل حساس همیشه تاثیر مثبتی خواهد داشت،ادامه داد: تاکنون در همه زمینه‌ها شورا توانسته باتوجه به حاشیه‌های موجود انسجام خود را حفظ کند. همیشه بحث و اختلاف نظر بین اعضای شورای شهر وجود دارد ولی نتیجه این بحث‌ها با یک خروجی اعلام می‌شود و در واقع در همه زمینه‌ها اجماع کلی صورت می‌گیرد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به تفاوت‌های انسجام شورای شهر چهارم و شورایی که هم اکنون بر سر کار است، خاطرنشان کرد: در مقایسه شورای چهارم و شورای پنجم تفاوت‌های زیادی وجود دارد، در دوره چهارم اصلاح طلبان در اقلیت بودند اما در شورای پنجم اقلیتی نداریم و همه از یک جبهه هستند. البته باتوجه به اینکه احزاب مختلف اصلاح‌طلب اینجا نماینده‌هایی دارند ولی در نهایت از یک جناح سیاسی هستیم.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: این در حالی است که در دوره های  گذشته تصمیمات به صورت جناحی گرفته نمی‌شد.

علیخانی با بیان اینکه عملکرد شورای پنجم کاملا متفاوت است،اظهار داشت: باتوجه به عملکرد ادوار شوراهای گذشته و شورای پنجم هم می‌توان گفت مجموع تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های شورا با عقلانیت همراه بوده است و به دور از احساسات تصمیمات لازم اتخاذ شده و به فضا سازی‌های اطراف توجهی نکردیم تا آن چیزی که مصلحت شهر است محقق شود.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: امیدواریم شهردار جدید تهران بتواند هرچه سریعتر مشغول به کار و وقفه‌ای که در کار مدیریت شهری به وجود آمده بود برطرف شود.

علیخانی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان تهرانی یک زمانی با 300 هزار رای نفرات شورا را انتخاب می‌کردند ولی حالا می‌بینیم میانگین آرا به یک میلیون و 200 هزار نفر می‌رسد این نشان می‌دهد که انتظارت از اعضای شورا بسیار بالا است و مردم هم پیگیر مسائل مربوط به شورای شهر هستند و این موضوع  وظیفه اعضای شورا شهر را سنگین تر می کند.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورای #شورای شهر #تهران #انسجام #اعضای #اینکه #علیخانی #شورای پنجم #باتوجه #چهارم #عملکرد #ادامه #تصمیمات #تفاوت‌های #خاطرنشان #گذشته #زمینه‌ها #مدیریت #شهردار #شهردارآنلاین #فعالیت‌ها #تاثیر #مسائل #هماهنگی #همیشه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انسجام شورای شهر همچنان ادامه خواهد داشت/اختلافات داخلی است

*

*