مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49915 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 -ساعت : 10:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

زباله سلامت مردم کرمانشاه را تهدید می‌کند

مازندشورا: شهردارآنلاین: یکی از تهدیدات جدی محیط زیست و بهداشت شهر کرمانشاه، زباله هایی است که به خوبی جمع نمی شوند یا مخزنی برای جمع آوری آنها وجود ندارد.

مازندشورا:شهرداری کرمانشاه مسئولیت جمع آوری زباله های شهر را به شرکت 'خدمات شهری نوین کرمانشاه' سپرده است.
کوروش شیرزادی مدیر این شرکت درباره کمبود مخازن زباله به خبرنگار ایرنا گفت: در برخی کوچه ها که در گذشته با 30 خانوار یک مخزن زباله داشته است اکنون با 80 خانوار هم تنها همان یک مخزن را دارد.
ساکنان برخی محله های حاشیه رودخانه آبشوران هم به این دلیل که به سطل زباله دسترسی ندارند، آشغال و پسماندهای خود را درون این رودخانه می ریزند.
رودخانه قدیمی آبشوران از چشمه های سراب قنبر در جنوب شهر کرمانشاه آغاز شده و با عبور از بسیاری محلات شهر به رودخانه قره سو می ریزد.

در برخی از محله‌ها، خودروهای جمع آوری زباله تنها اقدام به تخلیه مخزن می‌کنند و آشغال های اطراف آن را که گاه بیشتر از محتوای مخزن است، جا می گذارند.
شیرزادی در این باره گفت: این مشکل زمانی پیش می آید که برخی خودروهای ما به علت نقص فنی قادر به خدمت رسانی نیستند و به دلیل کمبود خودروی مکانیزه، سایر خودروها مجبورند تنها مخزن را تخلیه کنند تا فرصت لازم برای مراجعه به همه محلات را داشته باشند.
او در عین حال افزود: در این مواقع شرکت خدمات شهری از شهرداری مناطق درخواست می‌کند که زباله های اطراف مخازن را به وسیله پاکبان های خود پاکسازی کنند.

البته به اعتقاد شیرزادی یکی از مهمترین علل پخش شدن زباله ها در اطراف مخازن، زباله‌ گردهایی هستند که برای یافتن زباله های قابل فروش، اقدام به تخلیه و واژگون کردن مخازن می کنند.
او افزود: این اقدام زباله‌گردها ضربه بزرگی به شهرداری و شهر می زند و مقابله با آنان هم برای شهرداری ممکن نیست و ابزارش در اختیار دادستانی یا نیروی انتظامی است.
آنچنان که آرش رضایی، شهردار کرمانشاه در بهمن 96 عنوان کرد: زباله گردها با جمع آوری زباله های قابل بازیافت روزانه بیش از 400 میلیون ریال به شهرداری ضرر می زنند زیرا شهرداری بابت فروش ضایعات پلاستیکی و فلزی و سایر موارد از شرکت بازیافت پول دریافت می کند.
زباله گردها برای یافتن ضایعات در مخازن و کیسه های زباله، آنها را به هم می ریزند و گاه سطل های آشغال را زیر و رو می کنند؛ با این کار تا فاصله چند متری سطل ها مملو از زباله و شیرابه های آن می شود و جدا از به هم ریختن نمای شهر، پراکنده شدن بوی بد، رشد حشرات و میکروب ها و به خطر افتادن بهداشت محلات به ویژه در فصل گرما را در پی دارد. 

مدیر خدمات شهری نوین کرمانشاه همچنین عنوان کرد که اکنون شهروندان می توانند در هر زمانی که بخواهند زباله های خود را بیرون بگذارند تا نیروهای ما در سه شیفت هشت ساعته آنها را جمع آوری کنند.
شرکت خدمات شهری 39 خودروی جمع آوری مکانیزه زباله دارد و روزانه 600 تن زباله از هشت منطقه شهر کرمانشاه جمع آوری می کند که به گفته شیرزادی پس از تحویل به شرکت بازیافت، 85 درصد از زباله ها بازیافت می شود.
به گفته او خودروهای مکانیزه 88 درصد از کل زباله های شهر را جمع آوری می کنند و 12 درصد دیگر به وسیله سایر پیمانکارهای بخش خصوصی جمع آوری می شود زیرا مراجعه خودروهای مکانیزه به برخی محلات ممکن نیست.
آنچنان که شیرزادی گفت، میانگین تولید زباله در شهر کرمانشاه از میانگین کشوری بیشتر است زیرا هیچ محدودیتی برای تولید زباله نیست و شهروندان در هر زمانی که بخواهند می توانند زباله هایشان را در کوچه بگذارند اما در شهری مانند اصفهان در هر 24 ساعت تنها یک بار زباله ها جمع آوری می شود و شهروندان تنها بین ساعت 21 تا 23 می تواند زباله را بیرون از منزل بگذارند.
مدیر خدمات شهری نوین کرمانشاه از شهروندان خواست که همکاری بیشتری در کاهش تولید زباله، تفکیک و بیرون گذاشتن آن داشته باشند و در شرایط فعلی اگر شب ها زباله هایشان را بیرون بگذارند جمع آوری آن راحت تر است.
شیرزادی با تاکید بر اهمیت و ضرورت تفکیک زباله از مبدا گفت: باید برای تبلیغ و ترویج این کار فرهنگ‌سازی صورت گیرد تا شهروندان با تفکیک زباله، آنها را در اختیار خودروهای شرکت بازیافت که به در خانه ها مراجعه می‌کنند، قرار دهند.
تولید طلای کثیف (زباله و پسماند خانگی) در شهر کرمانشاه بیش از 600 تن در روز است که این رقم در روزهای پایانی و آغازین سال به مرز 900 تن هم می رسد.
نزدیک به یک میلیون نفر از جمعیت 2 میلیون نفری استان در شهرستان کرمانشاه زندگی می کنند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - کرمانشاه - شهرداری - شیرزادی - بازیافت - خودروهای - خدمات - مخازن - شهروندان - بیرون - مکانیزه - محلات - تولید - رودخانه - بگذارند - مراجعه - تفکیک - میلیون - اطراف - زمانی - اقدام - تخلیه - آشغال - روزانه - گردها - بخواهند - هایشان - میانگین - عنوان - توانند - ضایعات - خودروی - اکنون - آبشوران - خانوار - ایرنا - می‌کند - کمبود - ریزند - بیشتر - یافتن - اختیار - وسیله - افزود - باشند - آنچنان -

نظر شما در مورد : زباله سلامت مردم کرمانشاه را تهدید می‌کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*