مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4992 -تاریخ انتشار : دوشنبه 11 مرداد 1395 -ساعت : 12:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن

گیل آبادی مطرح کرد

بیش از 10 هزار کودک کار سر چهار راه ها دستفروشی می کنند

مازندشورا: رئیس شورای سیاست گذاری پویش «بدسرپرست، تنهاتراست» با اعلام این که بیش از 10 هزار کودک کار در چهار راه ها دستفروشی می کنند گفت: متاسفانه سکوت قانونی در فضای کودکان بد سرپرست وجود دارد.

مازندشورا:

بلدیه| دکتر شهرام گیل آبادی با بیان این که پویش «بدسرپرست، تنهاتراست» یک پویش کاملا مردمی است که جمعی از جوانان و فعالان عرصه های مختلف را در حوزه کودک دور هم جمع کرده گفت: هرچند که کودکان بد سرپرست تنها منحصر به کشور ما نمی باشد و در تمام دنیا شاهد آن هستیم، اما باید سعی کنیم که نواقص متعدد در این زمینه را رفع کنیم.
وی با اعلام این که آینده هر سرزمینی را کودکان می سازند، افزود: امیدواریم بتوانیم یک حرکت اجتماعی را آغاز کنیم که منجر به نتیجه مهمی برای آینده کشورمان باشد.
رئیس مرکز ارتباطات وامور بین الملل شهرداری تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت کودکان در ساخت آینده کشور به این نتیجه رسیدیم که یک پویش داشته باشیم و به کودکان سرزمینمان کمک کنیم.
وی با بیان این که این پویش تلنگری است به دستگاه اجرایی است تا از کودکان حمایت بیشتری داشته باشند افزود: دراین پویش حدود 4 نفر از هنرمندان و افراد نخبه دور هم جمع شده اند.تا بتوانیم به کودکانی که برای رشد کشورمان به آنها نیار داریم کمک کنیم .
گیل آبادی با اشاره به گفت و گو های صورت گرفته با مسئولان سه قوه اجرایی کشور مخصوصا مجلس گفت: در قوانین کشور ما متاسفانه به موضوع کودکان بد سرپرست توجه کمی شده که خوشبختانه طی جلساتی که با رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و شورای شهر داشتیم سعی شده تا حد امکان به این موضوع و اهمیت آن توجه شود.
وی با بیان اینکه یکی از دغدغه ها در این مورد رسیدن به مصوبات قانونی برای حمایت از کودکان بد سرپرست است گفت: آنچه برای ما مهم است تلنگر این پویش از درون خودمان است چرا که تک تک ما جامعه را می سازیم.
رئیس مرکز ارتباطات وامور بین الملل شهرداری تهران با بیان این که در جامعه ایرانی یکی از اقدامات جدی برای پیگیری موضوعات مرجعیت است گفت: ضمانت اجرایی قوانین موجود در پویش بدسرپرست تنها تراست، حضور 400 نفر از هنرمندان ورزشکاران و نخبگان و فعالان اجتماعی است. این پویش خود ضمانت اجرایی قوانین حمایت کودکان معصوم و بی پناهی است که توسط سرپرست بی صلاحیت خود مورد آزار قرار میگیرد.
رئیس شورای سیاست گذاری پویش « بد سرپرست ، تنها تراست» با اعلام این که در تمام شهر های دنیا به نسبت پیشرفت ها آسیب هایی نیز به وجود آمده گفت: یکی از این شهر های دنیا تهران است که به نسبت پیشرفت های خود با آسیب های متعددی دست به گریبان هستند و در واقع بیش از 10 هزار کودک کار بر سر چهار راه ها دستفروشی می کنند.
وی با اشاره به آیین نامه کودکان کار گفت: طبق این آیین نامه برای 11 ارگان وظیفه قانونی تغریف شده است اما تا زمانی که به این قوانین نگاه جدی وحود نداشته باشد و با عدم مسئولیت پذیری اجتماعی روبرو باشیم نمی توانیم این آسیب رابه طور اصولی رفع کنیم.
وی با اشاره به این که در فضای کودکان بد سرپرست سکوت قانونی وجود دارد، گفت: هماهنگی با دستگاه های متعدد از یک سو و پشتیبانی های جدی از این پویش توسط اساتید هنرمندان سبب می شود تا قوانین را به سمتی ببریم که به پشتیبانی این کودکان منجرب بشود.
وی در نخستین کنفرانس خبری پویش« بدسرپرست ، تنها تر ست» که با حضور مهنار افشار، نیما رئیسی  و جمعی دیگر از هنرمندان و اصحاب رسانه برگزار شد، گفت: هدف از این پویش حمایت از کودکان معصوم و بی پناهی است که توسط سرپرست بی صلاحیت خود مورد آزار قرار می گیرند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کودکان - سرپرست - قوانین - هنرمندان - حمایت - اجتماعی - اجرایی - آبادی - قانونی - اشاره - تهران - بدسرپرست - آینده - جامعه - دستفروشی - شورای - ضمانت - موضوع - تراست - پیشرفت - پشتیبانی - صلاحیت - پناهی - معصوم - فعالان - متعدد - وامور - الملل - ارتباطات - کشورمان - نتیجه - شهرداری - افزود - اعلام - دستگاه - باشیم - اهمیت - بتوانیم -

نظر شما در مورد : بیش از 10 هزار کودک کار سر چهار راه ها دستفروشی می کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها