مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4994 -تاریخ انتشار : دوشنبه 11 مرداد 1395 -ساعت : 12:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا:

دستورالعمل های ابلاغی به کمیته های نما اجرایی شده است

مازندشورا: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: دستورالعمل های ابلاغی مطالعه شده به کمیته نمای مناطق 22 گانه، با کمک معاونت شهرسازی لحاظ و اجرایی شده است.

مازندشورا:

بلدیه| محمد سالاری با بیان اینکه تا تحقق معماری و شهرسازی ایرانی - اسلامی در پایتخت هنوز فاصله بسیاری وجود دارد، اظهار کرد: یکی از دلایل عدم رسیدن به این نوع معماری وجود اختلاف نظرهای جدی میان صاحب نظران این عرصه است و اینکه متاسفانه هنوز در دانشگاه ها کتب غربی که تولید اصل مدرنیسم است تدریس می شود و صاحب نظران کمتر به تولید محتوا اقدام می کنند.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در دهه گذشته پیرامون این موضوع، تصریح کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه منجر به ایجاد دغدغه در فضای عمومی و در میان صاحب نظران شد که نتیجه این امر شکل گیری اقداماتی موثر در موضوع معماری بود. 
 رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه معماری ایرانی – اسلامی حوزه پویایی است و می توان در پیرامون آن اقدامات بسیاری انجام داد، خاطر نشان کرد: نمایی که احداث می شود باید به گونه ای طراحی شود که کمترین اشراف و مزاحمت را برای همسایگان مجاور داشته باشد و این نمونه ای از این نوع معماری است.
سالاری با بیان اینکه تا تحقق و رسیدن به ایده آل های معماری ایرانی - اسلامی فاصله بسیاری داریم، اضافه کرد: این امر زمانی محقق می شود که در مبانی شهرسازی ایرانی - اسلامی صاحب نظران فعالیت بیشتری انجام دهند و مبانی را به طرح های عملیاتی تبدیل کنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معماری - اسلامی - نظران - اینکه - ایرانی - شهرسازی - بسیاری - پیرامون - موضوع - مبانی - رهبری - فاصله - سالاری - کمیسیون - تولید - تاکیدات -

نظر شما در مورد : دستورالعمل های ابلاغی به کمیته های نما اجرایی شده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها