مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49941 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 -ساعت : 12:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توسعه مناسبات حمل‌و‌نقل جاده‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و تركمنستان

در دیدار رئیس سازمان راهداری و وزیر حمل‌ونقل جاده‌ای تركمنستان تاکید شد:

توسعه مناسبات حمل‌و‌نقل جاده‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و تركمنستان

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی با وزیر حمل‌و‌نقل جاده‌ای تركمنستان و هیأت عالیرتبه همراه در راستای توسعه مناسبات حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیتی بین دو كشور دیدار و گفت‌وگو كردند.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ضمن خوشامدگویی به هیأت تركمنستانی، اظهار داشت:موضوعات مربوط به توسعه حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیتی بین دو كشور جمهوری اسلامی ایران و تركمنستان از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است و ما به یقین خواستار توسعه این مناسبات و رفع پاره‌ای از موانع ترانزیتی در این زمینه هستیم.

وی با بیان این كه در مذاكرات كارشناسی صورت گرفته بین دو طرف پیرامون رفع برخی از مشكلات ترانزیتی اجرای موافقت‌نامه دوجانبه حمل و نقل جاده‌ای كالا و مسافر تأكید شده است، افزود: اتخاذ سیاست‌های مربوط به اخذ عوارض تردد، موجب كاهش روند رو به رشد روابط‌ فی‌مابین دو كشور گردیده است از این رو طرف ایرانی آمادگی دارد هر زمان طرف تركمنستانی اعلام نماید عوارض تردد میان دو كشور حذف گردد. 

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین تصریح كرد:در زمینه توسعه همكاری در حوزه انتقال دانش و تجربیات ارزشمندی كه جمهوری اسلامی ایران در زمینه نگهداری راه، تأسیسات جانبی و سیستم‌های حمل و نقل هوشمند بدست آورده است، آمادگی هرگونه همكاری و مشاركت خود را اعلام می‌دارد.

وی با اشاره به این كه بخش خصوصی حمل و نقل جاده‌ای در گسترش ترانزیت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، افزود:باتوجه به افزایش تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای بین دو كشور، تشكل‌های حمل و نقل جاده‌ای بین‌المللی می‌بایست به طور مستمر دیدار و گفتگو داشته باشند و چنانچه با موانع و مشكلاتی مواجه شوند مقامات ذی‌ربط دو دولت موارد را پیگیری و حل و فصل خواهند نمود. 

چمعه گلدی قارایوف وزیر حمل و نقل جاده‌ای تركمنستان با بیان این كه تركمنستان برای توسعه بخش حمل و نقل جاده‌ای و ایجاد كریدورهای مناسب ترانزیتی اقدامات قابل توجهی را به انجام رسانده است، افزود:اجرای این اقدامات و پروژه‌ها، موجب توسعه سیستم حمل و نقل جاده‌ای در منطقه و تسهیل تردد ناوگان جاده‌ای كالا و مسافر بین كشورهای منطقه و گسترش همكاری‌های اقتصادی منطقه‌ای خواهد شد. 

وی با اشاره به موقعیت مناسب تركمنستان در به‌كارگیری از ظرفیت‌های ترانزیتی در منطقه، یادآور شد:هدف اصلی از توسعه ترانزیت، پیشرفت همكاری‌های فی‌مابین كشورهای منطقه و ارتقای سطح زندگی ملت‌ها از نظر اقتصادی، فرهنگی و سایر زمینه‌ها است. 

وزیر حمل و نقل جاده‌ای تركمنستان ابراز امیدواری كرد با برگزاری چنین نشست‌هایی سطح همكاری‌های حمل و نقلی این دو كشور بیش از پیش افزایش یافته و رفع موانع و مشكلات موجود تسهیل و تسریع گردد. 

براساس این گزارش رضا نفیسی مدیركل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی طی سخنانی بر حذف كلیه عوارض میان دو كشور تأكید كرد و افزود:طرف ایرانی در این زمینه از هم‌اكنون اعلام آمادگی نموده و امیدواریم به مرحله‌ای دست یابیم كه تردد كالا و مسافر به راحتی بین دو كشور انجام و توسعه نماید.

وی همچنین به موضوع راه‌اندازی سرویس‌های منظم اتوبوس‌رانی بین دو طرف اشاره كرد و افزود:در این زمینه پیشنهاد می‌گردد برای تسهیل در تردد مسافران سرویس‌های مسافری منظمی راه‌اندازی شود و طی نشست‌هایی با حضور شركت‌های حمل و نقل جاده‌ای مسافری دو كشور، قراردادهای لازم تنظیم و مبادله شود. 

این گزارش حاكی است مقرر شد موارد مطروحه از سوی مراجع ذی‌ربط طرف تركمنستانی مورد بررسی قرار گرفته و در نشست آتی كمیته حمل و نقل جاده‌ای دو طرف تفاهم نامه مربوطه تنظیم و امضاء  شود. 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جاده‌ای - توسعه - تركمنستان - ترانزیتی - افزود - زمینه - شهرسازی - منطقه - تسهیل - راهداری - مسافر - عوارض - آمادگی - ترانزیت - اشاره - اعلام - جمهوری - همكاری‌های - گزارش - اسلامی - موانع - تركمنستانی - موارد - مناسب - ناوگان - بین‌المللی - نشست‌هایی - اقدامات - مسافری - تنظیم - راه‌اندازی - اقتصادی - سرویس‌های - كشورهای - فی‌مابین - گرفته - مشكلات - مربوط - معاون - مناسبات - وزارت - اجرای - تأكید - همكاری - گسترش - همچنین - نماید - دیدار - ایرانی - افزایش -

مطالب مرتبط با : توسعه مناسبات حمل‌و‌نقل جاده‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و تركمنستان
نظر شما در مورد : توسعه مناسبات حمل‌و‌نقل جاده‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و تركمنستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*