كسب رتبه برتر سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای در سیزدهمین همایش روابط‌عمومی الكترونیك

تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:36

کد مطلب: 49942 چاپ به اشتراگ گذاشتن

كسب رتبه برتر سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای در سیزدهمین همایش روابط‌عمومی الكترونیك

مازندشورا: روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سیزدهمین همایش روابط‌عمومی الكترونیك برای چندمین سال پیاپی در بین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی كشور موفق به كسب رتبه برتر در فعالیت‌های روابط‌عمومی الكترونیك شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل عمومی سیزدهمین همایش روابط‌عمومی الكترونیك با حضورمعاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیران و  دست‌اندركاران حوزه روابط‌عمومی و ارتباطات، اساتید، صاحبنظران و اندیشمندان از سراسر كشور در محل هتل المپیك تهران برگزار شد. 

دکتر محمد سلطانی‌فر، معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و  رییس کمیته علمی سیزدهمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک با اشاره به لزون تغییر نگرش فعالان روابط عمومی به شرایط جدید ارتباطات در جهان به ارایه مقاله ای با عنوان «نظرسنجی در فضای وب» پرداخت . 

ایشان در بخشی از این ارایه با بیان اینکه یکی از مهمترین و پرغدغه ترین نیازهای رسانه ها و بالطبع آن روابط عمومی ها، شناخت مخاطبان و نزدیک شدن به افکار آن ها بوده و هست، ادامه داد: در طول سال های گذشته شیوه های سنتی افکارشناسی، مخاطب سنجی و نظرسنجی یکی از سنتی ترین و درحقیقت کم واقعیت ترین روش های موجود بوده، چرا که نیاز و ثمره افکارسنجی، نزدیک شدن به واقعیت و سپس شیوه های تاثیرگذاری برافکار عمومی است.

دكتر سلطانی فر در بخشی از سخنان خود گفت : روش های سنتی نه تنها نمی توانست این نظرات را به خوبی شناسایی کند، بلکه قادر نبود میزان نزدیکی و نتایج آن ها را با واقعیت سنجش کند و طبیعی بود که شیوه های تاثیرگذاری روی افکار مردم و نقطه نظرات مردم نیز کم اثر و گاهی با تاثیرات منفی همرا بود، آنچه که در انتخابات 96 در ایران رخ داد نتیجه همان عدم شناخت و برداشتن شیوه های مناسب تاثیرگذاری بود.

رئیس كمیته علمی سیزدهمین همایش روابط عمومی الكترونیك تصریح كرد : فضای وب از یک طرف می تواند با استفاده از تکنولوژی ها، appها والگوریتم های متفاوت و از طرف دیگر با استفاده از خصوصیات این تکنولوژی ها نظیر شخصی شدن، تفرد، لحظه ای بودن، بی مکانی و بی زمانی و بی واسطه گی، شناخت نزدیک تری را به رسانه ها و روابط عمومی ها از رفتار و افکارعمومی مردم به کاربران بدهد.

بر اساس این گزارش سیدغلامرضا كاظمی دینان رئیس شورای سیاست‌گذاری هفته روابط‌عمومی طی سخنانی اظهار داشت: امید آن می‌رود مقالاتی كه در این دوره از همایش ارایه می‌شوند، بتواند علاوه‌بر بالا بردن سطح علمی جامعه ارتباطات و روابط‌عمومی كشور، نسبت به ارایه راه‌كارهای علمی در جهت توسعه این دانش مفید و مؤثر واقع شود. 

این گزارش می‌افزاید در این همایش پیام فیلیپ شپارد دبیركل انجمن بین‌المللی روابط‌عمومی (ایپرا) توسط سیدجعفر سبحانی عضو شورای سیاست‌گذاری همایش قرائت شد. همچنین در بخش بعدی همایش پیام پروفسور یحیی كمالی‌پور استاد ارتباطات و پایه‌گذار و رئیس انجمن ارتباطات جهانی به سمع حاضران در همایش رسانده شد. 

در بخش علمی سیزدهمین همایش روابط‌عمومی مقالات تخصصی این حوزه از سوی اساتید برجسته‌ای ارایه شد، از جمله دكتر سعید رضا عاملی، دكتر سیدمحسن فاطمی، دكتر محمد سلطانی فر، دكتر شاهو صبار، دكتر قاسم انصاری و دكتر مریم سلیمی.

اضافه می‌نماید در بخش دیگری از این همایش، پنل تخصصی برندسازی از طریق رسانه‌های اجتماعی برگزار شد و هشت نفر از فعالان شبكه‌های اجتماعی در بخش‌های مختلف به ارایه تجربیات و دیدگاه‌های خود درخصوص كاربردها و كاركردهای متفاوت این شبكه‌ها پرداختند.

گفتنی است در بخش تقدیر و تجلیل از سازمان‌های برتر این همایش، روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای چندمین سال پیاپی در بین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی كشور موفق به كسب رتبه برتر در فعالیت‌های روابط‌عمومی الكترونیك شد و لوح تقدیر و تندیس مربوطه از سوی رئیس شورای سیاست‌گذاری و دبیر اجرایی همایش به ناصر رزاق‌منش مدیركل روابط‌عمومی این سازمان اهدا گردید.  

برگزاری مراسم تجلیل از 30 سال فعالیت علمی و عملی دكتر فریدون وردی‌نژاد در حوزه‌های ارتباطات، رسانه و روابط‌عمومی در بخش پایانی همایش انجام شد و دكتر یونس شكرخواه در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت.

 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #همایش #روابط‌عمومی #عمومی #ارایه #ارتباطات #سیزدهمین #روابط #الكترونیك #شناخت #سیاست‌گذاری #شورای #نزدیک #رسانه #واقعیت #گزارش #تاثیرگذاری #راهداری #تکنولوژی #متفاوت #انجمن #تجلیل #اجرایی #تقدیر #اجتماعی #تخصصی #استفاده #مراسم #پرداخت #ارشاد #اسلامی #فرهنگ #وزارت #جاده‌ای #اساتید #برگزار #سلطانی #افکار #نظرسنجی #فعالان #نظرات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : كسب رتبه برتر سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای در سیزدهمین همایش روابط‌عمومی الكترونیك

*

*


X https://sport45.site/