مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49949 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

راه‌اندازی موزه تمدن اسلامی در رشت

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورا و شهردار رشت در راستای رونق صنعت گردشگری و توجه به الگوهای ایرانی اسلامی در جهت ساختن شهری ایده آل، بر راه‌اندازی موزه تمدن اسلامی تأکید کرد.

مازندشورا:«سیدامیرحسین علوی» رئیس شورا به همراه «مسعود نصرتی» شهردار رشت با «محمدسعید ایزدی» معاون معماری و شهرسازی وزیر راه دیدار کرد و ضمن برشمردن مشکلات موجود در طرح تفصیلی رشت، خواستار بازنگری و اصلاح آن شد.

وی با اشاره به برنامه‌های رشت برای تبدیل شدن به شهر ایده‌آل با تکیه بر الگوی ایرانی اسلامی تصریح کرد: برای تحقق این اهداف تدوین سند راهبردی الزامی است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گردشگری، محیط‌زیست و ترافیک را از محورهای اصلی این سند راهبردی دانست و گفت: در حوزه محیط‌زیست مباحث مربوط به تالاب عینک، رودخانه‌ها و سراوان در دستور کار قرار گرفته است.

علوی در ادامه به نقش پروژه‌های بازآفرینی رشت در رونق صنعت گردشگری پرداخت و با تبیین درجه اهمیت آن بر تسریع انجام پروژه‌های بازآفرینی تأکید کرد.

وی با تأکید بر فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری، ترافیک را از مشکلات اصلی رشت دانست و گفت: راه‌اندازی تراموا می‌تواند گامی موثر در کاهش مشکلات ترافیکی و ارتقای جایگاه حمل و نقل عمومی باشد که در مسیر راه‌اندازی تراموا وزارت راه و شهرسازی می‌تواند نقش موثری ایفا کند.

علوی هم‌چنین در راستای رونق صنعت گردشگری و توجه به الگوهای ایرانی اسلامی در جهت ساختن شهری ایده‌آل، بر راه‌اندازی موزه تمدن اسلامی تأکید کرد.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اسلامی - راه‌اندازی - گردشگری - مشکلات - تأکید - می‌تواند - پروژه‌های - بازآفرینی - دانست - تراموا - ترافیک - ایده‌آل - ایرانی - راهبردی - شهرسازی - محیط‌زیست -

نظر شما در مورد : راه‌اندازی موزه تمدن اسلامی در رشت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها