مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49954 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح زنده گیری سگ های ولگرد

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون فرماندار یزد با اشاره به بیماره ها و آلودگی های قابل انتقال از طریق حیوانات ولگرد گفت: طرح زنده گیری سگ ولگرد در یزد اجرایی شود.

مازندشورا:محمدحسین فلاح صبح امروز در نخستین کارگروه کنترل جمعیت حیوانات و ولگرد و ناقل بیماری اظهار داشت: اجرای طرح زنده گیری حیوانات و سگ های ولگرد در شهرستان یزد می تواند در زمینه پیشگیری از شیوع بیماری ها نیز موثر باشد.

وی با تاکید بر اجرای مستمر این طرح برای رعایت مسائل بهداشتی، زیست ‌محیطی و امنیت شهری ادامه داد: یکی از مشکلات مهم بهداشتی و اجتماعی در بسیاری از شهرها و روستاها وجود سگ های ولگرد است که لازم است در این زمینه مطابق دستورالعمل های مدون اقدام شود.

معاون فرماندار یزد با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی و آیین نامه هایی که در این زمینه تدوین شده موضوع کشتن سگ‌های ولگرد کاملا رد شده است اضافه کرد: کشتن سگ های ولگرد و حیواناتی که ناقل بیماری به انسان هستند به دلیل اینکه در کنترل انتقال بیماری و پیشگیری از آن و بهداشت محیط تاثیری نداشته رد شده است.

وی با اشاره به اینکه موضوع کنترل این حیوانات همچنان حل ‌نشده است اظهار داشت: بهترین راهکار در این زمینه زنده گیری و کنترل حیوانات ناقل بیماری به خصوص سگ های ولگرد است که در سطح محله ها برای مردم مزاحمت دارند.

فلاح با اشاره به معظلات بهداشتی و محیطی حیوانات ناقل بیماری و سگ های ولگرد عنوان کرد: با توجه به گرم شدن هوا و شیوع بیماری های بین انسان و حیوان درصورت عدم مراقبت و پیشگیری، سگ های ولگرد تهدیدی جدی در امر بهداشت و سلامت جامعه به شمار می آیند.

وی با بیان اینکه جلوگیری از شیوع امراض مسری و انسانی و حیوانی و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع انسانی حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از جمله وظایف شهرداری ها است اظهار داشت: شهرداری ‌ها و دهیاری‌ ها از ظرفیت‌ های موجود ایجاد شده از سوی بخش خصوصی در این زمینه استفاده کنند.

معاون فرماندار یزد همچنین از ایجاد کمپ‌ های نگهداری از این حیوانات در سطح شهرستان خبر داد و گفت: امیدواریم با تعامل و هماهنگی با نهادهای مسئول بتوان در مسیر کاهش و کنترل این حیوانات گام برداشت.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ولگرد - حیوانات - بیماری - زمینه - کنترل - اینکه - پیشگیری - بهداشتی - اظهار - اشاره - انسانی - شهرداری - ایجاد - بهداشت - موضوع - اجرای - معاون - فرماندار - شهرستان - انسان -

نظر شما در مورد : طرح زنده گیری سگ های ولگرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها